Vánoční Prima kino

Prima kino - zastupce Foto: Prima kino - zastupceFoto: Prima

Přizvete-li o Vánocích k sobě domů i Televizi Prima family, pak vězte, že Prima kino je připraveno Vám nabídnout bohatý výběr filmových příběhů.

Ještě před Štědrým dnem si můžete v pátek užít napětí při sledování policejního zdolávání rozsáhlé obchodní sítě nebezpečného drogového dealera, proti sobě při tom stanou taková herecká esa jako Denzel Washington a Russell Crowe. Sobota již svátečně zavoní. Obrazovku totiž navštíví vánoční duchové, kteří se budou snažit ukázat panu Vydřigrošovi krásu nejočekávanějších svátků v roce ve filmu Vánoční koleda. Jste-li milovníky klasické literatury, pak by vás po animovaném snímku mohl zaujmout i zfilmovaný příběh podle napínavé novely Stephena Kinga s názvem Vykoupení z věznice Shawshank. Neděle pak nabídne nefalšovanou romantiku. Snímek Láska nebeská spojuje dohromady hned několik příběhů, které vyvrcholí právě na Vánoce. Ve snímku Prázdniny si zas o svátcích vymění svůj domov dvě krásné ženy toužící po klidu. Téměř dokonalý plán se jim však trochu vymkne z rukou.

 

O štědrém večeru nemůže chybět milá a pěkná pohádka. Prima kino pro vás vybralo jednu z nejoblíbenějších – Pyšnou princeznu. Po šťastném konci, který z princezny Krasomily a mladého krále Miroslava vytvoří pravý pohádkový pár, se spolu seznámí Anna a král. Odvážná anglická vychovatelka a král Siamu se budou muset vypořádat s velkými odlišnostmi svých vzdálených kultur. Po exotickém zakončení Štědrého večera trochu na Prima family v úterý přimrzne. Objeví se totiž již třetí pokračování animovaného dobrodružství jménem Doba ledová. Parta pravěkých zvířecích kamarádů bude tentokrát svědky Úsvitu dinosaurů. Následující romantický a úsměvný film asi nikdy nezestárne. Julia Robertsová a Richard Gere vás provedou klasickým příběhem o proměně dívky v krásnou ženu i o tom, že láska si dá jen velmi těžko poroučet. Ve středu na Štěpána vás pak navštíví slavný Hrabě Monte Christo. Bude filmový, jak jinak, půjde však o jednu z posledních a hlavně bohatě výpravných adaptací proslulého románu Alexandra Dumase.

 

Přejeme vám při sledování vánoční nabídky Prima kina mnoho příjemných chvil.

 

Pátek 21.12.

23:20 - Americký gangster   

Denzel Washington přebírá obchod s drogami po zemřelém bossovi a zařídí si vlastní distribuční síť, které nikdo není schopen konkurovat. Jeden z posledních neúplatných policistů Russell Crowe sestaví vlastní protidrogovou jednotku a je rozhodnutý jeho podnik zničit... Americký kriminální film (2007). Dále hrají J. Brolin, C. Gooding Jr. a další. Režie R. Scott (151 min

 

Sobota 22.12.

20:00 - Vánoční koleda   

Ebenezer Vydřigroš je známý skrblík, necita a odpůrce vánočních svátků. Podaří se ho třem duchům minulých, současných a budoucích Vánoc přesvědčit, že se jedná o jedno z nejkrásnějších období v roce a že není potřeba jen hamonit a škodit lidem? Americká animovaná komedie (2009) (92 min) (Premiéra)

 

22:05 - Vykoupení z věznice Shawshank   

Úspěšný mladý bankéř Tim Robbins je neprávem odsouzen na doživotí za vraždy, které nespáchal. Ve vězení si sice zvyká na nové prostředí, nevzdává se však myšlenky na útěk... Americký film podle novely Stephena Kinga (1994). Dále hrají M. Freeman, B. Gunton, W. Sadler, C. Brown a další. Režie F. Darabont (137 min)

 

 

Neděle 23.12.

20:00 - Láska nebeská 

Láska je všude kolem nás. V předvánočním Londýně se nový premiér Hugh Grant zamiluje, jen co vstoupí do úřadu, spisovatel Colin Firth se kvůli ní učí portugalsky, stárnoucí rocker se pokouší o comeback a jiný zas třeba sní o Claudii Schifferové... Britsko-americká romantická komedie (2003). Dále hrají K. Knightleyová, L. Neeson a další. Režie R. Curtis (130 min)

 

22:50 - Prázdniny 

 Cameron Diazová je lehce snobská obyvatelka luxusní rezidence v L. A. Kate Winsletová je uzavřená obyvatelka malinkatého domečku na samotě poblíž Londýna. Co mají tyto dvě ženy společného? Snad jedině to, že jsou láskou zhrzené, a proto se rozhodnou změnit prostředí, vyměnit si na Vánoce bydlení a utéct před muži. Všechno ale nemůže jít podle plánu... Americká romantická komedie (2006). Dále hrají J. Law, J. Black a další. Režie N. Meyersová (131 min)

 

 

Pondělí 24.12.

20:15 - Pyšná princezna

Našli, rádcové? Nenašli? Protože nehledali na Prima family. Ta uvádí nejoblíbenější filmovou pohádku o moudrém králi Miroslavovi, který napravil princeznu Krasomilu... Český film (1952). Hrají V. Ráž, A. Vránová, S. Neumann, M. Kopecký, J. Hlinomaz, M. Sýkorová a další. Režie B. Zeman (88 min)

 

21:50 - Anna a král 

Ovdovělá anglická učitelka Jodie Fosterová odjede se svým synem do Siamu, kde by měla učit děti samotného krále. Dokáže se vyrovnat s novou kulturou a hlavně s odlišným postavením ženy v tamní společnosti? Americký romantický film (1999). Dále hrají J. F. Chow, L. Baiová, T. Felton a další. Režie A. Tennant (143 min)

 

 

Úterý 25. 12.

20:00 - Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů   

Naši známí hrdinové v čele s mamutí rodinkou, tygrem a svérázným lenochodem jsou zpět! Tentokrát se vydávají do podzemního světa, kterému vládnou dinosauři. I zde na ně čeká plno dobrodružství... Americká animovaná komedie (2009) (91 min) (Premiéra)

 

21:50 - Pretty Woman   

Bohatý úspěšný podnikatel Richard Gere se setkává s krásnou prostitutkou Julií Robertsovou. Záhy mezi nimi vzniká vztah, který nejen promění jejich životní názory, ale posléze přeroste ve vzájemnou náklonnost a lásku... Americký film (1990). Dále hrají R. Bellamy, J. Alexander, L. San Giacomová a další. Režie G. Marshall (115 min)

 

 

Středa  26. 12.

20:00 - Hrabě Monte Christo 

Edmond je neprávem uvězněn v ostrovní pevnosti, která se stane jeho nejhorší noční můrou na celých třináct let. Jeho víra ve spravedlnost je nahrazena myšlenkami na odplatu těm, kteří jej zradili. Po úspěšném útěku se stane tajemným hrabětem Monte Christo. Podaří se mu proniknout do kruhů francouzské aristokracie a nelítostně ničí ty, kteří jej zotročili... Americko-britsko-irský film podle slavného románu Alexandra Dumase (2002). Hrají J. Caviezel, G. Pearce, B. Harris a další. Režie K. Reynolds (126 min)

reklama