Vánoční svátky v duchu smíchu a romantiky

Prima kino - zastupce Foto: Prima kino - zastupceFoto: Prima

I o Vánocích můžete strávit příjemné chvíle sledováním filmů Prima kina. Společníky pro sváteční večery se Vám stanou hvězdy jako Jennifer Anistonová, Adam Sandler, Drew Barrymorová nebo Heath Ledger.

První svátek vánoční ozvláštní od 20.00 hod svým šarmem Jennifer Anistonová v romantické komedii Co je šeptem. Tento snímek vypovídá o životě dívky Sarah, který je plný zmatků. Svému příteli totiž slíbila, že si ho vezme, ale teď se začíná svého rozhodnutí trochu děsit. Navíc se jí hroutí kariéra a musí jet na svatbu sestře, což znamená strávit nějaký čas se svou rodinou. Jediná radost, která pomáhá přežít rodinnou sešlost, je přítomnost čiperné babičky Katharine. Ta navíc v nestřežené chvilce vypustí kostlivce ze skříně – zmíní se o matčině dávném a tajemném milenci. Sarah uvěří, že tento příběh může být klíčem k její pravé identitě, a proto odlétá do New Yorku, aby tam vyhledala matčina někdejšího partnera. Do toho by se ostatně mohla nakonec zamilovat i ona sama, jak se zdá…
Hlavní role se ve filmu ujala Jennifer Anistonová, která je ve společnosti známá jako bývalá žena Brada Pitta. Ve světě hereckém k ní pak neodmyslitelně patří postava Rachel z legendárního seriálu Přátelé.

 

Žánr romantické komedie neopustíme ani v sobotu, kdy se od 20.00 hod můžete zaposlouchat do Písně pro nevěstu. V komediálním snímku můžete vidět hvězdné výkony Adama Sandlera (alias Robbieho) a Drew Barrymorové (neboli Julie) v hlavních rolích postav, které nemůžou chybět na žádné větší párty. Robbie se totiž živí mixováním hudby na svatební oslavy a umí zábavu pořádně roztočit. Julie zase pro změnu dokáže dělat zázraky v míchání koktejlů. Občas se spolu potkají, ale jejich osudová chvíle nastává až v momentě, kdy se zapletou do vážných vztahů, ze kterých je třeba na poslední chvíli vybruslit.


Filmové partnerství Drew Barrymorové a Adama Sandlera však není žádnou novinkou. Už jednou jste je mohli jako diváci sledovat v romantické komedii Padesátkrát a stále poprvé. Oba herci pak mají nesporně velký komediální talent – připomeňme si např. Velkého tátu, Kurz sebeovládání nebo Nepolíbenou.

 

V neděli 27. prosince se večer od 22.30 hod ponoříte do dramatické atmosféry snímku Ned Kelly s Heathem Ledgerem, Geoffrey Rushem a Orlandem Bloomem. Od producentů filmů Královna Alžběta a Jak na věc přichází pravdivý příběh jednoho z nejznámějších lidí mimo zákon Neda Kellyho, který už si v minulých letech jedno zfilmování vysloužil. Legendárního australského zločince pronásledovali policisté z celého světa a za jeho dopadení byla vypsána neuvěřitelně tučná odměna. Nedova rodina byla vězněna, zatímco jeho gang se stával čím dál více pověstným.


Dramatický a vzrušující příběh je mimo jiné vzpomínkou na výrazný herecký talent vycházející hvězdy hollywoodského nebe, a to Heatha Ledgera. Ten zazářil např. ve snímcích Patriot, Kletba bratří Grimmů či v oceněné Zkrocené hoře. Herec zemřel v roce 2008 v pouhých 29 letech, přičemž jeho smrt byla nešťastnou náhodou při nesprávné kombinaci léků. Půl roku po jeho smrti byl do kin uveden film Temný rytíř, který vydělal rekordní částku a byl po Titaniku nejúspěšnějším filmem v historii. Heath Ledger získal za roli Jokera posmrtně Zlatý glóbus a jako druhý herec v historii posmrtně také Oskara.

reklama