Vařte na plný pecky

Na nože! (12), Vařte na plný pecky!, 1 Foto: Na nože! (12), Vařte na plný pecky!, 1Foto: All

V provozu asijské restaurace se osvědčil Lukáš. Vaření proti Zdeňku Pohlreichovi nezvládla Iveta, která odešla se ctí.

V soutěži o milion korun tak zůstávají Lukáš, Robert, Jarda a Petr. Jde o účast ve finále a bude to Na nože! i na kapesník, jak se diváci přesvědčí už v úterý 23. listopadu ve 21.20 na Primě.


Imunitu získá ten, kdo si ji skutečně zaslouží. Faktor náhody a štěstí by neměl hrát roli. „Chci, abyste vařili na plný pecky,“ vyzývá soutěžící kuchaře šéf a představuje elitní suroviny, s nimiž by si prý rád zavařil sám. Na čtyřku v rondonech čekají kalamáry, francouzské holoubátko, chobotnice, humr a svatojakubské mušle. Fajnové vaření převážně z darů moře nesmí přesáhnout 35 minut. Výsledkem má být porce exkluzivního jídla hodného finále soutěže. Suroviny si nebudou vybírat kuchaři pro sebe, ale pro soupeře. To je záludnost umožňující taktizování. Právo prvního výběru dostane Robert, protože ho kouzelná zástěra zatím minula. Koho nechá připravit holoubátko, s nímž sám nechce nic mít?

 


„Dneska si pohostíme figuru,“ říká další den Zdeněk Pohlreich, který se už těší na skvostný oběd a zápas o postup do finále. Na tříchodové menu má čtyřlístek kuchařů devadesát minut. Tvořit ho bude teplý nebo studený předkrm, hlavní chod a dezert. „Z menu má být patrná fazona, že tady panuje nějaký počasí a že jste normální,“ upřesňuje náročný úkol šéf. A komplikuje ho navíc tím, že jídlo budou prezentovat čtyři učnice, takže hodnotit se bude i komunikace s personálem. Petr si vybere českého candáta, Lukáš se rozhodne pro italské rizoto s hříbky a liškami, Jarda zvolí opět holoubátko a Robert vsadí na jehněčí hřebínky a víno pro porotu. Na Jardu a Roberta čeká i příjemné překvapení. Kdo postoupí a na koho zbude černý Petr, uvidíte v kuchařské reality show Na nože!

reklama