Ve Speciálu TOP STARu vás pobaví komediant Lubomír Lipský

Lubomír Lipský slaví 90. narozeniny Foto: Lubomír Lipský slaví 90. narozeninyFoto: Jiří Janoušek

Lubomír Lipský zavzpomíná na svůj život a nejvýznamnější role. Jak vidí svůj bohatý životní příběh? A jak jej vnímají jeho přátelé a kolegové Jiřina Bohdalová, Iva Janžurová, Květa Fialová, Jan Přeučil a další? Podívejte se ve čtvrtek ve 20.15 na TOP STAR Speciál na Prima family.

Ačkoliv se oblíbený komik Lubomír Lipský narodil do rodiny cukráře, k sladkému, alespoň co se řemesla týče, nepřičichl. Ke kumštu ho to táhlo už od dětství stejně jako jeho bratra, později úspěšného režiséra Oldřicha Lipského.

Společně s přáteli podobného smýšlení založili v rodném Pelhřimově Dramatické studio mladých, ochotnickou záležitost pro divadelní nadšence. Po úspěchu jejich představení využili pozvání do Prahy, kde stál Lubomír Lipský u zrodu dalšího kulturního stánku, Divadla satiry.

V následujících letech vystřídal Lipský angažmá v Realistickém divadle za angažmá v Městských divadlech pražských. Od 90. let hraje též v divadle Na Jezerce a divadle ABC. Tam až do dnešních dob ztvárňuje jednu ze svých osudových postav – Charleyovu tetu ve stejnojmenném představení.

Kromě divadelních rolí si ale Lubomíra Lipského spojujeme s komediálními charaktery filmovými. Nelze nevzpomenout na George Camela v krimi parodii Čtyři vraždy stačí, drahoušku nebo jeho „trojroli“ v rodinném snímku Šest medvědů s Cibulkou.

Byť rozdával radost a úsměvy, v osobním životě mu často do smíchu nebylo. V životě ho potkala nejedna tragédie – mladší bratr zemřel jako velmi mladý a syn podlehl ve 40 letech infarktu. Nakonec přežil všechny: kamarády, druhého bratra i manželku.

Na TOP STAR Speciál a Lubomírem Lipským se podívejte ve čtvrtek ve 20.15 na Prima family.

reklama