Velikonoční víkend s napětím i humorem

Prima kino - zastupce Foto: Prima kino - zastupceFoto: Prima

Páteční večer v Prima kině rozvíří telefonní hovor k smrti vyděšené Kim Basingerové v thrilleru Cellular, sobota naopak nabídne oddechovou záležitost - druhý díl Doby ledové. O velikonočním pondělí pak sledujte, zda Jim Carrey splní přání svého syna a dokáže po celý jeden den nelhat.

V pátek 2. dubna se od 20.00 hod představí divákům Prima kina Kim Basingerová a Chris Evans v hlavních rolích kriminálního thrilleru s názvem Cellular. Zcela obyčejná středoškolská učitelka Jessica, milující manželka a matka, je jednoho dne záhadně unesena. Nezná důvod ani své únosce. Jedinou šancí na přežití se jí stává mladík Ryan, kterému se náhodně dovolá mobilním telefonem. Ryan se rozhodne vyděšené cizí ženě pomoci, aniž by tušil, co všechno jej při záchraně může potkat. Hlavní motiv – záhadný telefonní hovor dvou neznámých osob – se zrodil u scénáristy Larryho Cohena po natočení slavného dramatu Telefonní budka. Cohen totiž tehdy vymyslel tolik scén, že se rozhodl napsat další projekt s podobným námětem.

 

Sobotní večer osvěží pokračování populární animované komedie Doba ledová 2 s podtitulem Obleva. V ní se vrací stará parta ve složení mamuta Mannyho, lenochoda Sida, tygra Diega a prehistorické krysoveverky Scrat. Všichni si zpočátku užívají tání ledu ve světě, který se rázem proměnil v obrovský vodní park plný skluzavek a bazénů, ale nic netrvá věčně. Mamut začne toužit po pravé lásce a jediná přežívající mamutí samička se jen těžko namlouvá. Tygr Diego naproti tomu skrývá velké tajemství – má hrůzu z vody. Ta ostatně časem přijde i na ostatní, když si uvědomí, že celosvětové tání není jen jedna velká zábava, ale také hrozba obrovské potopy. Druhý díl animované komedie zaznamenal v době svého uvedení nevídaný úspěch srovnatelný se snímky Úžasňákovi či Hledá se Nemo. Jeho celkový výdělek v kinech pak dokonce překonal díl první.

 

Velikonoční pondělí oslavte od 20.00 hod společně s Jimem Carreym coby právníkem v úzkých v bláznivé rodinné komedii Lhář, lhář! Od 20.00 hod budete svědky důsledků splněného přání, které do světa vyslal syn úspěšného advokáta u narozeninového dortu. Pětiletý Mac má totiž jen jedinou prosbu – a to, aby jeho věčně nespolehlivý táta jeden den dokázal vůbec nelhat. Jak neuvěřitelně tím zkomplikuje život svému otci, který najednou musí mluvit pravdu nejen u soudu, ale i v soukromém životě? Nenechte si ujít komedii plnou bláznivých situacích i gagů, v níž exceluje Jim Carrey, hollywoodská hvězda známá např. ze snímků Zvířecí detektiv, Blbý a blbější nebo Věčný svit neposkvrněné mysli.

reklama