VIDEO: Badyán, kvetoucí stromy v polévce a překrásný zpěv. Uvidíte v Prostřeno!

Prostřeno! z Moravskoslezského kraje čtvrtek Lucie - Obrázek 5 Foto: Prostřeno! z Moravskoslezského kraje čtvrtek Lucie - Obrázek 5Foto: archiv FTV Prima

Asijská kuchyně byla pro všechny strávníky moc... asijská. Podívejte se, jaké koření hostům nechutnalo, ve čtvrtek od 18 hodin na Primě Prostřeno!

Kdo se těšil, že poloviční Vietnamka Lucie uvaří asijskou večeři, dočká se. Jen sladká tečka bude malinová panna cotta z Itálie. Lucka je ráda, že se jí v kuchyni daří podle vlastních představ, a je proto zklamaná, když soutěžící, kteří často volají po něčem originálním, co zatím neochutnali, ve skutečnosti o takové jídlo nestojí. Nebo se bojí, že pohostinná a pečlivá Lucie přes své mládí všechno zvládne, a taktizují? Salát s krevetovými chipsy nedopadne nejlépe, Marta ani neochutná. Hovězí polévka na asijský způsob by mohla být vítanou změnou v moři vývarů s játrovými knedlíčky a nudlemi. Jenže Alešovi vadí klíčky a nikomu nejede nevšední chuť badyánu. Lucka je otrávená, a přesto, že jarní závitky s kuřecími kousky na zázvoru a jasmínovou rýží snad nemají chybu, cítí se zklamaná a trochu podvedená. Někdejší vzorná studentka pedagogického lycea si popláče, ale chápe, že je ve hře. Vždyť i ona chce vyhrát! Lucie překvapí svým krásným hlasem a také nejlépe zvládnutým suflé – slaným, rýžovým a s brokolicí.

 

Proč nechutnala asijská kuchyně od Lucky?

 

Nakonec ale všechny překvapila opravdu krásným zpěvem. Podívejte se na ukázku

 

Prohlédněte si Lucčiny pokrmy:

reklama