VIDEO: Kdo nepozná lososa? To uvidíte v Prostřeno!

Manažerka prodeje Petra (29) prý křepelky z domácího chovu zabila sama. Moc jí to ale nepomůže... Sledujte Prostřeno! v úterý v 17.50.

Petra z Liberce má silnou alergii na ořechy, a tak se u stolu přizná, že jako alternativu k oříškům zkoušela dát doma do čínských jídel už také cvrčky, ti ale v úterý nebudou! Soupeře naopak čeká řada příjemných překvapení.

Ochutná Olda papriku v předkrmu v pečené podobě aspoň tentokrát? Trochu přemoudřelá Petra, která mluví jako kniha, si dá na své večeři i úpravě stolu záležet. Tři druhy chuťovek jsou připraveny s péčí i nápadem, marinovaný losos v červené řepě si zaslouží chválu, nápaditý je i Petřin úkol týdne – cheesecake naslano, který hostitelka vtipně zařadí do svého menu.

Na „zimní minestrone“ je znát, že má Petra polévku „v paži“, protože jí chutná a často ji vaří. Nadívané křepelky s klasickou houskovou nádivkou nepřistanou na stole každý den a ke všemu nejsou ani vysušené ani bez omáčky, jak se Jakub obával. Většina hostů jí křepelky poprvé, každý dostane jednu, ale určitě se nepřejí – je to malý ptáček. Teplý dezert, který kombinuje hořkou čokoládu a hrušky, je asi nejslabším chodem výtečné večeře. Petra, která se ráda blýskne svými znalostmi, a někomu tím lehce leze na nervy, soupeře otestuje vědomostním kvízem z Liberecka. Kdo to vyhraje?

reklama