VIDEO: Kdo z Prostřeno! ochutnal psa a komu to přišlo dost nechutné?

Marie připraví typicky rómské pokrmy Foto: Marie připraví typicky rómské pokrmyFoto: All

Sympatická hostitelka Marie (32) se rozhodla svým hostům ukázat, jak chutná může být romská kuchyně. Došlo tak i na pražený vepřový bůček s lokšemi, tradiční to romský pokrm. Hovor se však samozřejmě stočil i na nechvalně proslulou konzumaci masa psího, kočičího a vůbec všelijakého...

„Byla jsem rozhodnutá taktizovat a dávat nízké bodování, ale pod vlivem včerejška jsem se rozhodla, že budu spravedlivá,“ říká sympatická Maruška, v níž evidentně zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí.

Navíc si s nadhledem utahuje ze svého romského původu: „Nemusíte se bát, nikomu ze zahrady slepice nezmizela, poctivě jsem ji koupila,“ představuje hlavní surovinu vydatné polévky s domácími nudlemi. Kromě svého menu se zelnými závitky plněnými rýží a masem v rajském protlaku a lososem se zeleninou a ovocem uvaří pražený bůček s pleckem.

K tomu upeče nasucho na plotýnce bramborové placky. „Každý cikán, když má hlad, tak by si dal gurček a lokše. Doufám, že jste si nemysleli, že vám budu péct psa,“ prezentuje oblíbené jídlo romské kuchyně. Zdá se, že chutná i soupeřům, přestože debata u stolu může být pro někoho poněkud nechutná. Jarka se např. zajímá, zda v závitku není zabalená kočka nebo nutrie.

Zelí na golubce se trochu připálilo a v množství jídel, kam ještě přibyl rýžový ovocný salát, Marie zapomene předvařit karotku na glazovanou mrkvičku k rybě – což je asi největší chyba její večeře, kromě toho, že lehce nestíhá. Kuchařka miluje kombinace sladkého a slaného a losos s brokolicí a mraženým ovocem působí na talíři rozpačitě.

Ale pozorná hostitelka se nenechá rozhodit. Působí klidně a doufá, že všechna překvápka včetně romské hudby s čardášem vyjdou. Roztancuje Marie i zamlklé muže?

Dívejte se v úterý v 18 hodin na Primě na Prostřeno!

A už teď se podívejte, jak se u stolu řešila konzumace (nejen) psího masa:

 

Článek

Kdo vyhraje tentokrát?  Foto: archiv FTV Prima

Se ženami se nebavím. Důvod? Dívejte se na Prostřeno!

Tomáš se kvůli žárlivé partnerce nechce bavit s ženami u stolu. Pak učiní milostné vyznání do kamery. Jinak se v Prostřeno! z Ústecka můžete těšit na rýži, romské ...

reklama