VIDEO: Ledové brambory a studené maso, tohle menu v Prostřeno! nezaboduje!

Obchodní zástupce Oldřich (39) své hosty pěkně vypeče – musí si přinést plavky! Škoda, že svým jídlem úplně nezaboduje.

V Rokytnici nad Jizerou, odkud pochází třetí hostitel, chlap jako hora, nejsou pojmenované ulice, ale snad hosté k Oldovi trefí. Možná by radši zabloudili, moc se netěší, protože se bojí „zábavy“, mají si prý s sebou vzít plavky. Jakub kvůli tomu prý dokonce ani nespal, nikdo se nechce před kamerou producírovat skoro nahý.

Olda, otec od rodiny, moc rád cvičí a griluje. A gril vytáhne i dnes. Přes chladné počasí hostitel griluje venku a docela se u toho naběhá. Spálí něco? Grilované žampionové klobouky se sýrem a slaninou jsou fajn, zato mu vystydnou brambory k hlavnímu chodu – vepřové panence po cajunsku.

Úkol týdne, který hostitel neumí ani vyslovit, je hodně podobný jeho nepečenému dezertu – smetanové ovocné pochoutce. Grilovaná vepřová panenka by opravdu neměla být bez chuti, je naložená v hodně kořeněné marinádě a hořčici. Jenže proč si hosté mezi sebou vyměňují maso? Co si máme představit pod Oldovou černou polévkou? Není to zabijačková polévka, jak by si snad mohl někdo myslet, ale vánoční slavnostní rodinná houbovka ze sušených hub namočených přes noc.

A opravdu je černá jako bota. Bude Olda po úterku taktik, jak se ostatní trochu obávali? Zatím si z kolegů udělal dobrý den. Soupeřům spadne kámen ze srdce, když se dozvědí, jak to je doopravdy se zábavou. I když nakonec by do té vířivky možná ještě rádi vlezli, jak uvidíme…

reklama