VIDEO: Mladý hostitel v Prostřeno! uvaří sice skvěle, hosté si ale přesto vjedou do vlasů

Nejmladší amatérský kuchař Jakub (17) vaří překvapivě skoro jako profesionál. Bohužel jeho kuchařský výkon zastíní další střet mezi Michalem a Terezou. Sledujte Prostřeno! ve středu v 17.50 na Primě!

Večírek, který začne výbuchem nealkoholického sektu, protože neplnoletý kuchař ještě alkohol nesmí, je naštěstí jediný výbuch, který studenta hotelové školy potká.

Jakub asi dává ve škole pozor, protože jeho večírek má úroveň. Je také originální a zábavný. Je vidět, že Kuba své profesní plány bere vážně a jde si za svým. Každopádně překvapí. A kdo ještě překvapí? Michal, která obrátí strategii buď proto, že zítra vaří, nebo že by i na něj Kuba tak zapůsobil? Mohl by…

Předkrm je zajímavý tím, že v něm jsou „kaviárové“ kuličky z balzamika, protože mladý kuchař má jako koníčka kromě míchání nápojů také molekulární kuchyni. Navrchu listového salátu leží dvě velké krevety, které Ilona ochutná poprvé v životě.

Jak budou ostatní zírat na molekulární kuchyni?

Při dalším zeleném polévkovém krému, tentokrát ze špenátu, se opět řeší konzistence a hustota, ale naštěstí polévka je dobrá a zastřené vejce efektní. Hlavní chod – zvěřinový hřbet s celerovým pyré a omáčkou demi-glace s vůní jehličí – je z kvalitního naloženého masa, které by mohla mít třeba Tereza určitě propečenější, ale jídlo vypadá lákavě a všichni si pochutnají.

I Michal kupodivu chválí, chválí a chválí. A krásně vypadá i francouzský jablečný koláč, který následuje po přípravě míchaného nápoje, který si může každý udělat sám, ne každý ale může alkoholický koktejl vypít. Jakub měl už kvůli sobě myslet i na variantu bez alkoholu.

Článek

Prostřeno! bude tento týden mít mladý věkový průměr Foto:

V Prostřeno! budou tento týden soupeřit čtyři "mláďata". Zvítězí letité zkušenosti, nebo mladistvý elán?

Z Olomouckého kraje se přesuneme do sousedního Zlínského kraje, kde na diváky čeká smíšená parta tří mladých mužů a dvou žen. Mohlo by to být příjemné setkání s chutnou...

reklama