VIDEO: Těšit se můžete na hostitelku, která vaří 18-ti vnoučatům

Prostřeno! z Moravskoslezského kraje úterý Marta - Obrázek 6 Foto: Prostřeno! z Moravskoslezského kraje úterý Marta - Obrázek 6Foto: archiv FTV Prima

Dnes bude hostitelkou kamarádská Marta. Ta všechny hosty dokázala pořádě překvapit. Ne jídlem, ale počtem svých vnoučat. Má jich osmnáct a na cestě první pravnouče. Jak bude tato zasloužilá babička vařit? Dívejte se v úterý od 18 hodin na Primě na Prostřeno!

V pečlivě uklizeném bytě paní Marty, kde je spousta skla a pobožných obrázků, soupeři očekávají nějaké romské jídlo. Dostanou ale večeři, jaká chutná hostitelce a její početné rodině. Všichni milují maso! Marta je celý život v domácnosti a je zvyklá vařit, proto se hosté těší, že si po včerejšku pošmáknou a najedí se dosyta. To první platí o předkrmu a dobré hovězí polévce s knedlíčky a nudlemi, na hlavní chod se ale pěkně načekají. Hostitelka je nervózní, a protože chce návštěvu uctít velkým množstvím plněných obalovaných řízků z kuřecího i vepřového, deset řízků čeká na jeden friťák ve frontě. Navíc jsou nenaklepané a musí se chvíli propéct. Ve výsledku je maso tuhé a suché. Pudinkové potěšení je prý opravdu potěšením, jen Alešovi se do středy zdají všechny dezerty málo sladké, ale od čtvrtka naopak přeslazené. Hostitelka je diabetička a nesmí to s cukrem přehánět. Konec večera osvěží romské rytmy v provedení Martiny vnučky a její kamarádky.

Opravdu 18?

 

Marta byla po celém dni tak utahaná, že jí s obsluhováním ochotně pomohla Lucie. Podívejte se na ukázku


Prohlédněte si i Martiny pokrmy:

reklama