VIP Prostřeno s krásnými VIP redaktorkami pokračuje!

Prostřeno VI (46) Plzeň grafika Foto: Prostřeno VI (46) Plzeň grafikaFoto: www.iprima.cz

Tak trochu jako v holčičí školce si budou připadat kolegyně první hostitelky Lucie Špakové z rozesmátého primáckého čtyřlístku na zahajovací čtvrteční večeři.

Tak trochu jako v holčičí školce si budou připadat kolegyně první hostitelky Lucie Špakové z rozesmátého primáckého čtyřlístku na zahajovací čtvrteční večeři. „Je to trošku slepičinec, ale s tím už diváci musí počítat, když se sejdou čtyři holky u stolu, tak to vypadá takhle,“ říká o společných večeřích poslední hostitelka zprávařského VIP týdne Lenka Špillarová, k níž se pojede na Moravu, aby podle Andy Košťálové připravila „hezký večírek s domáckou atmosférou“.
 
C: Lucie Špaková, holky z naší školky, střelba a středomořské opilé menu z jedné ploténky
Půvabná Lucka pochází z pěti sourozenců a vyrůstala v Jihlavě i na vesnici. Divákům je už jasné, že je energická a do všeho jde naplno. „U Lucky jsem ještě nebyla, ale z toho, co jsem slyšela, si myslím, že bude hodně málo místa a hodně srandy,“ předpovídá Andy Košťálová. Kuchyně je minimalistická, hostitelka má obtížné podmínky – čtyřchodové menu musí zvládnout na jedné ploténce. „Už asi chápete, proč nevařím,“ vysvětluje. Kamarádkám ale dopřeje nevšední chutě. Menu toho opět moc neprozradí: „Něco pro teplé medvědice, ožralá muchomůrka, nepanikařte po burgundsku a sladký Láďa“ však vzbudí úsměv a oprávněnou zvědavost. Neznámá to je i pro kuchařku: „Bude to naprostá premiéra, jen jsme si to tady s kamarády zkoušeli v tom prostoru, oni vařili a já jsem se dívala a zapisovala,“ přiznává Lucka. Vyzná se ale vůbec ve svém taháku? „I s koriandrem jsem se seznámila díky VIP Prostřeno,“ říká Lucie, když dává bylinku do aromatického předkrmu – salátu z uzené tresky. Moučník je nepečený, jde o zmrzlinu s hruškou a orientálním šmakem, kde nechybí šafrán a chilli. Protože její „malý mrazák nemrazí“, Lucka Láďu zamrazí dole v kavárně, odkud si odnese vodku do ožralé muchomůrky – tomatové polévky s celerem a smetanou. „To neznáte?“ diví se s úsměvem. „To my v Jihlavě děláme úplně normálně.“ Děvčata předpokládají, že k jídlu dostanou dobré víno. Proto si nemají vzít podpatky a výstřihy? „Jestli nás ta Lucka opije a my tam polezeme po čtyřech,“ děsí se Tereza Jemelíková. „Celý menu bude naložený v alkoholu,“ tuší Andy Košťálová, která se u své kolegyně těší hlavně na zábavu. „U Lucky nemůže být jinak než dobře.“ Tak uvidíme, zda je to pravda. Každopádně bude to hravý večírek, dámy si mohou u ministolečku v minibytečku kreslit pastelkami na „hedvábné prostírání“ – papír z řeznictví. „Lucka udělala výhodu ze své nevýhody, přesně, jak jsem předpokládala,“ říká Andy, které chutná předkrm. „Když jsem viděla hlavní chod, tak mě trošku polilo horko,“ bojí se Tereza, která na mušle moc není, ale Andy „nepanikaří po burgundsku“ a na slávkách na víně si pochutná „jako v Itálii u moře“, přestože se parádně pokecala šťávou a ten bryndáček si možná měla nechat. „Zábava bude až po dezertu, protože nevím, jestli to přežijete,“ prozradí roztomilá hostitelka, že to bude něco velkého. Jak se kolegyním zalíbí ostřílená zábava?
 
D: Lenka Špillarová pozve kolegyně na maminčino kuřátko a k tatínkovi do sklípku
Až do Hodonic k rodičům na jižní Moravu kousek od Znojma pozve kolegyně poslední hostitelka Lenka Špillarová, řečená Léňa. Soupeřky a kamarádky přivítá po moravsku, dvojitou nálož slivovice dostane Lucka Špaková. „Maminka všechno připravila, já mám malý byt a tady je všechno, co potřebuju,“ libuje si Lenka, ale stejně je nervózní, aby všechno klaplo. Na předkrm udělá své oblíbené krevety s teplou zeleninkou, na hlavní chod plánuje maminčino kuřátko s nádivkou s rukolovým salátem a sladkou tečkou nebude určitě nic čokoládového, nýbrž šlehačkový dort s jahodami. „Netušila jsem, že je to až taková zabíračka, a to mám jednoduché menu,“ říká o vaření Lenka, která obdivuje Terezu, co všechno první večer zvládla. Andy Košťálová se těší na hlavní chod: „Ještě jsem nejedla nádivku, která by mi nechutnala,“ podobně je na tom Tereza Jemelíková, která oceňuje, že menu konečně rozumí a ví, co ji čeká, i když sama soupeřky poprvé také mátla. Dívky zajímá, zda bude ke kuřeti ještě jiná příloha než zeleninový salát. Kromě velké porce houskové nádivky se šunkou, která se peče zvlášť vedle paliček, dostanou i domácí bramborovou kaši. Po ochutnávce prvního chodu, který slečny nadchne, Andrea usoudí, že jsou vlastně skryté kulinářské talenty. „Leni, neskutečný, vynikající skvělý,“ chválí předkrm milovnice teplé zeleniny a krevet. „Já myslela, že bude celý pečený kuře, tady ty paličky, koho to zajímá?“ ptá se v žertu Andy, která miluje bramborovou kaši a ještě si přidá. „Bylo to výborně dochucený, nebylo to obyčejný jídlo,“ ocení hlavní chod Tereza. „Jsem ráda, že i poslední večer se nesl ve výborné náladě,“ těší Lucii, jež hodnotí večeři jako vynikající. A kde si dají holky moučník – nepečený piškotový šlehačkový dort? No přece ve sklepě! Tam na ně už čeká Lenčin tatínek s koštýřem, degustace báječného vína, muzika, písničky a bonus na zub v podobě sýrů a klobásek. „Cimbálovku, kterou mám pozvanou do našeho sklípku, tvoří samý ženský, a to z toho důvodu, aby mi tady holky nezůstaly a třeba se nezamilovaly,“ pojistila se předem Lenka, které by se po veselých kolegyních v Praze ve VIP zprávách určitě stýskalo.
 

„Je to trošku slepičinec, ale s tím už diváci musí počítat, když se sejdou čtyři holky u stolu, tak to vypadá takhle,“ říká o společných večeřích poslední hostitelka zprávařského VIP týdne Lenka Špillarová, k níž se pojede na Moravu, aby podle Andy Košťálové připravila „hezký večírek s domáckou atmosférou“.

 

 

Lucie Špaková, holky z naší školky, střelba a středomořské opilé menu z jedné ploténky

 

Půvabná Lucka pochází z pěti sourozenců a vyrůstala v Jihlavě i na vesnici. Divákům je už jasné, že je energická a do všeho jde naplno. „U Lucky jsem ještě nebyla, ale z toho, co jsem slyšela, si myslím, že bude hodně málo místa a hodně srandy,“ předpovídá Andy Košťálová. Kuchyně je minimalistická, hostitelka má obtížné podmínky – čtyřchodové menu musí zvládnout na jedné ploténce. „Už asi chápete, proč nevařím,“ vysvětluje. Kamarádkám ale dopřeje nevšední chutě. Menu toho opět moc neprozradí: „Něco pro teplé medvědice, ožralá muchomůrka, nepanikařte po burgundsku a sladký Láďa“ však vzbudí úsměv a oprávněnou zvědavost. Neznámá to je i pro kuchařku: „Bude to naprostá premiéra, jen jsme si to tady s kamarády zkoušeli v tom prostoru, oni vařili a já jsem se dívala a zapisovala,“ přiznává Lucka. Vyzná se ale vůbec ve svém taháku? „I s koriandrem jsem se seznámila díky VIP Prostřeno,“ říká Lucie, když dává bylinku do aromatického předkrmu – salátu z uzené tresky. Moučník je nepečený, jde o zmrzlinu s hruškou a orientálním šmakem, kde nechybí šafrán a chilli. Protože její „malý mrazák nemrazí“, Lucka Láďu zamrazí dole v kavárně, odkud si odnese vodku do ožralé muchomůrky – tomatové polévky s celerem a smetanou. „To neznáte?“ diví se s úsměvem.
 
 „To my v Jihlavě děláme úplně normálně.“ Děvčata předpokládají, že k jídlu dostanou dobré víno. Proto si nemají vzít podpatky a výstřihy? „Jestli nás ta Lucka opije a my tam polezeme po čtyřech,“ děsí se Tereza Jemelíková. „Celý menu bude naložený v alkoholu,“ tuší Andy Košťálová, která se u své kolegyně těší hlavně na zábavu. „U Lucky nemůže být jinak než dobře.“ Tak uvidíme, zda je to pravda. Každopádně bude to hravý večírek, dámy si mohou u ministolečku v minibytečku kreslit pastelkami na „hedvábné prostírání“ – papír z řeznictví. „Lucka udělala výhodu ze své nevýhody, přesně, jak jsem předpokládala,“ říká Andy, které chutná předkrm. „Když jsem viděla hlavní chod, tak mě trošku polilo horko,“ bojí se Tereza, která na mušle moc není, ale Andy „nepanikaří po burgundsku“ a na slávkách na víně si pochutná „jako v Itálii u moře“, přestože se parádně pokecala šťávou a ten bryndáček si možná měla nechat. „Zábava bude až po dezertu, protože nevím, jestli to přežijete,“ prozradí roztomilá hostitelka, že to bude něco velkého. Jak se kolegyním zalíbí ostřílená zábava?

 

 


Lenka Špillarová pozve kolegyně na maminčino kuřátko a k tatínkovi do sklípku

 

 

Až do Hodonic k rodičům na jižní Moravu kousek od Znojma pozve kolegyně poslední hostitelka Lenka Špillarová, řečená Léňa. Soupeřky a kamarádky přivítá po moravsku, dvojitou nálož slivovice dostane Lucka Špaková. „Maminka všechno připravila, já mám malý byt a tady je všechno, co potřebuju,“ libuje si Lenka, ale stejně je nervózní, aby všechno klaplo. Na předkrm udělá své oblíbené krevety s teplou zeleninkou, na hlavní chod plánuje maminčino kuřátko s nádivkou s rukolovým salátem a sladkou tečkou nebude určitě nic čokoládového, nýbrž šlehačkový dort s jahodami. „Netušila jsem, že je to až taková zabíračka, a to mám jednoduché menu,“ říká o vaření Lenka, která obdivuje Terezu, co všechno první večer zvládla. Andy Košťálová se těší na hlavní chod: „Ještě jsem nejedla nádivku, která by mi nechutnala,“ podobně je na tom Tereza Jemelíková, která oceňuje, že menu konečně rozumí a ví, co ji čeká, i když sama soupeřky poprvé také mátla. Dívky zajímá, zda bude ke kuřeti ještě jiná příloha než zeleninový salát. Kromě velké porce houskové nádivky se šunkou, která se peče zvlášť vedle paliček, dostanou i domácí bramborovou kaši. Po ochutnávce prvního chodu, který slečny nadchne, Andrea usoudí, že jsou vlastně skryté kulinářské talenty.

 

„Leni, neskutečný, vynikající skvělý,“ chválí předkrm milovnice teplé zeleniny a krevet. „Já myslela, že bude celý pečený kuře, tady ty paličky, koho to zajímá?“ ptá se v žertu Andy, která miluje bramborovou kaši a ještě si přidá. „Bylo to výborně dochucený, nebylo to obyčejný jídlo,“ ocení hlavní chod Tereza. „Jsem ráda, že i poslední večer se nesl ve výborné náladě,“ těší Lucii, jež hodnotí večeři jako vynikající. A kde si dají holky moučník – nepečený piškotový šlehačkový dort? No přece ve sklepě! Tam na ně už čeká Lenčin tatínek s koštýřem, degustace báječného vína, muzika, písničky a bonus na zub v podobě sýrů a klobásek. „Cimbálovku, kterou mám pozvanou do našeho sklípku, tvoří samý ženský, a to z toho důvodu, aby mi tady holky nezůstaly a třeba se nezamilovaly,“ pojistila se předem Lenka, které by se po veselých kolegyních v Praze ve VIP zprávách určitě stýskalo.

 

 

reklama