Vítáme vás v Praze. Byt, či dům v metropoli?

Nové hnízdo II (4) - Obrázek 8 Foto: Nové hnízdo II (4) - Obrázek 8Foto: www.iprima.cz

V neděli 4.11. ve 13.05 se s pořadem Nové hnízdo podíváme do hlavního města. Dům v klidné vilové čtvrti Prahy, poctivé a solidně postavené rodinné sídlo s velkým potenciálem, hrdě stojící na pozemku s výhledem do dáli až na Barrandovské skály.

A také novostavba bytu v domě s pouhými ani ne dvaceti bytovými jednotkami, kde se všichni sousedi znají a chtějí žít harmonicky a v souladu s moderním pojetím bydlení.

 

Uvítá nás osmdesát let starý, ale pořád krásný dům v Modřanech s krásnou zahradou o výměře 672 m2. Záznamy o historii Modřan se objevují již v 11. století, ale součástí Prahy se čtvrť stala až v roce 1968. Na zahradě orientované na západ je umístěn gril a letní sezení s krásným výhledem na Barrandov. Zastavěná plocha (90 m2) s částečným podsklepením nabízí v přízemí domu verandu, chodbu, koupelnu, kuchyni a velký obývák. V prvním patře se pak nachází tři ložnice, podkrovní prostor a šatna. Podaří se majitelce v důchodovém věku, která již sama neutáhne provoz objektu, prodat svůj domov za osm a půl miliónu korun?

 

Druhou nemovitostí je byt v Praze – Pitkovicích. Název lokality vznikl z označení ves lidí Pitkových. První zprávy o obci pocházejí ze 13. století. Původně se obec skládala ze dvou osad – Pitkovic a Pitkoviček. Novostavba bytu 4+kk se dvěma lodžiemi a parkovacím stáním má prostornou vstupní chodbu, tři pokoje, obývací pokoj s kuchyňským koutem, komoru, dvě koupelny. Vytápění je ústřední, v koupelně je topení dokonce podlahové plus topný žebřík. Výhodou jsou nízké měsíční poplatky v celkové výši 5.600,- Kč. Byt se nachází ve druhém nadzemním podlaží bytového domu s devatenácti bytovými jednotkami v lokalitě zastavěné pouze nízkými bytovými domy. Tato rychle se rozvíjející městská část nabízí dobrou dopravní dostupnost a veškerou občanskou vybavenost. Středem lokality prochází centrální park s dětským hřištěm a v sousedství potěší přírodní park. Je 5 miliónů za takovýto byt v Praze moc, nebo málo? A proč ho majitelka prodává?

 

I dnes, stejně jako v každém vydání Nového hnízda jdeme na návštěvu. A ke komu se podíváme nyní? Přivítá nás hlas Nového hnízda herečka Ivana Andrlová. Sama si je designérkou i architektkou. Ukáže nám svůj kulatý roh.

 

Tip dílu: Jak nejlépe naložit s hypotékou při rozvodu? Pokud se rozvádíte, dohodněte se se svým partnerem na zrušení společného jmění manželů, a to dohodou sepsanou u notáře. Poté bude Vaše nová hypotéka jen vaším závazkem a nabytá nemovitost jen vaším vlastnictvím.

 

Sledujte další díl nové série o prodeji nemovitostí již v neděli 4. listopadu od 13.05 hod na Prima family!

reklama