Vítěz v Plzní přinesl neuvěřitelných 229 starých mobilních telefonů

Plzeň Asekol 2 Foto: Plzeň Asekol 2Foto: archiv FTV Prima

I v Plzni se do červeného kontejneru sbíral starý elektroodpad a nutno říci, že skutečně pořádně. Lidé přinesli jak nejvíc kusů, tak nejvíce kilo.

Chytrý telefon vyhrál Jiří Všetečka z Českých Budějovic, který donesl 229 kusů mobilních telefonů.

Plzeň Asekol 3 Foto:

 

Powerbanku získal Pavel Gabriel z Plzně za více než 20 let starý joystick.

Celkově se v Plzni sesbíralo necelých 150 kg, což je prozatím nejvíce ze všech zastávek.

 

 

 

 

 

 

 

Plzeň Asekol 4 Foto:

Soutěžit mohou i návštěvníci dalších roadshow. Prohlédněte tedy sklepy, skříně a garáže, protože chytrý telefon od společnosti LG může být právě váš.

Plzeň Asekol 4 Foto:

 

"V rámci projektu Koruna za kilo si mohou návštěvníci i zasoutěžit a zároveň pomoci dobré věci. Chytrý telefon vyhrává ten, kdo odevzdá do červeného kontejneru umístěného na náměstí nejvíce drobného vysloužilého elektra. Navíc za každý odevzdaný kilogram elektrozařízení věnuje společnost ASEKOL rovných 10 Kč nadačnímu fondu Rovná šance, který pomáhá handicapovaným nalézt práci," dodává PR manažerka Martina Ďaďová.

HERNÍ ŘÁD Soutěže ve sběru vysloužilých drobných elektrozařízení „Koruna za kilo – soutěž měst s Primou“ 

Článek

Prima jede za vámi Plzeň - Obrázek 16 Foto:

Plzeňské náměstí Republiky patřilo v sobotu Primě. Stovky lidí přišly na unikátní zpravodajskou roadshow

Unikátní roadshow s sebou do západočeské metropole přivezla bohatý doprovodný program pro celou rodinu i živé vysílání Zpráv FTV Prima přímo z jedinečného mobilního studia.

 Podívejte se na atmosféru, která byla v Plzni

Článek

asekol koláž Foto:

Nahlédněte s Primou do červeného kontejneru

Prima jede...za Vámi vyráží v sobotu 2. května. Uvidíme se spolu v patnácti českých a moravských městech. Tešit se jako vždy můžete na unikátní zpravodajský kamion, známé...

Asecol červený kontejner obrázek Foto:

 

 

Co je ASEKOL a proč má smysl třídit elektro
ASEKOL se stará o to, aby vysloužilé elektrospotřebiče nekončily na skládkách, ale byly ekologicky zlikvidovány a zrecyklovány. ASEKOL provozuje přes dva tisíce červených kontejnerů, ale pomáhá sbírat elektro i přes sběrné dvory. ASEKOL také provádí osvětu v oblasti sběru vysloužilého elektra. Češi ročně vyprodukují desítky tisíc tun elektroodpadu. U drobného elektra se ale podaří vysbírat a zrecyklovat jen čtvrtinu vysloužilých spotřebičů, zbytek končí mezi běžným odpadem. Staré elektrospotřebiče přitom obsahují nejen cenné suroviny, ale také nebezpečné látky, které by na skládkách končit neměly.

Prima jede za vámi banner Foto:

 

 

 

reklama