VKV IV. 6.10. od 20.00

Velmi křehké vztahy IV (16) Foto: Velmi křehké vztahy IV (16)Foto: All

13. díl Sen nebo skutečnost Simona tuší, kde je diamant, a konečně ho možná i uvidí… Anna už ví, že Bára absolvovala nějaký gynekologický zákrok, a je rozhodnutá zjistit pravdu o dítěti… Docent Strnad navštívil doma Dagmar a nabízí jí účast ve fondu Eldorádo a více ..

V Ludvíkově pokoji se našla při domovní prohlídce střelná zbraň. „Má v udání prsty Simona, nebo Lukáš Kratochvíl?“ straší Ludvíkovi v hlavě. Na velkém vinobraní a klobásových hodech se všichni dobře bavili, ale také žárlili.

Přihořívá! Simona tuší, kde je diamant, a konečně ho možná i uvidí… Anna už ví, že Bára absolvovala nějaký gynekologický zákrok, a je rozhodnutá zjistit pravdu o dítěti… Docent Strnad navštívil doma Dagmar a nabízí jí účast ve fondu Eldorádo a více ..

Nataša dorazila s kolegy na domovní prohlídku ke Strnadům. Neví úplně, co hledá, ale u Ludvy se našla střelná zbraň. Uschoval si ji u něho kolega, který ji držel legálně, jak se nakonec vysvětlí. Ludvík podezřívá Simonu, že ho udala, protože ho chce vydírat, ale ve hře je také Kratochvíl, který o diamantu řekl Báře. Olinovo přechodné vegetariánství vezme za své během vinobraní a klobásových hodů, to se dalo očekávat. Sejdou se tam manželé Černí a Bára s Kratochvílem. Petr žárlí hned nadvakrát, a když doma usne na pohovce, mluví pak ze snu o dítěti a své lásce k Báře. Bohužel vše slyší Anna, která ho vzbudí a chce znát pravdu. Skála starší neměl v pořádku jaterní testy a zkolaboval kvůli slabé otravě. Znepokojená Eliška podezřívá Danielu nejhorších možných úmyslů. Své podezření neskrývá. Po manželovi získala velkou životní pojistku a další na ni nechal přepsat Hynek před plánovanou svatbou.

Ta vdovička! Mně byla hned podezřelá ta rychlost, s jakou se k Hynkovi nakýblovala. Samý úsměv a předstíraná péče a tohle jsou ty konce. A nebyla ona vyšetřovaná a podezíraná ze smrti prvního manžela? Byla! A dědila? A ne málo! Tak proč se o něco podobného nepokusit podruhé, že? Tyhle černé vdovy prý nikdy nevědí, kdy mají přestat. Dáša říká, ať nepřemýšlím jako na divadle. Jako kdyby právě Dagmarka nevěděla, že život někdy překoná všechny dramatické konstrukce najednou. Slabá otrava, špatné jaterní testy, náhlý kolaps po snídani, snaha izolovat Honzu od bývalých přátel, pojistka, svatba. To je přece logický sled událostí. Scénář vedoucí až k hořkému a násilnému konci. Ta prostě jede po prachách a půjde klidně i přes Hynkovu mrtvolu. Ještě jsem tady ale já! A já ho ohlídám!

Eliška Tůmová

reklama