Všude boj!

Prima kino - zastupce Foto: Prima kino - zastupceFoto: Prima

Prima kino Vám tento víkend nabízí boj ve vzduchu, s časem i za spravedlnost. V letadle s akčním Melem Gibsonem, u jezera se zamilovaným Keanu Reevesem a Sandrou Bullockovou a v soudní síni s Paulem Newmanem.

Prima kino tentokrát začne v pátek 9. října od 21.20 hod směsicí žánru akčního a komediálního, a to ve snímku Air America. Název filmu je zároveň názvem soukromé letecké linky CIA, která pašuje snad naprosto všechno – od ilegálního zboží až po drogy. Jednoho dne to však zjistí pilot, jehož představuje Mel Gibson, a film záhy chytne tu pravou šťávu a akční spád. Mel je ve snímcích podobného ražení jako doma, protože jeho dlouholetá praxe v akčně-komediálních scénách mu vynesla slávu hned v několika dílech proslulé Smrtonostné zbraně. Stejně tak jméno režiséra Rogera Spottiswooda není v Americe neznámým pojmem, mezi jeho největší díla patří povedená bondovka Zítřek nikdy neumírá. Podívejte se tedy v pátek, jak dopadla spolupráce těchto dvou akčních profesionálů. Jedno lze však slíbit už předem – o napětí a dramatické situace rozhodně nebudete mít při sledování filmu nouzi.

 

Sobota od 20.00 hod naproti tomu zaloví ve zcela jiných vodách. Budou dokonce z jednoho záhadného jezera poblíž stejně tak záhadného domu. Romantický snímek Dům u jezera nabízí už jen svým dějem mnoho – dramatickou zápletku a velmi krásné fantazijní zpracování, stejně jako mysteriozní nádech a milostnou tématiku. Vše najdete v příběhu osamělé doktorky, která konečně našla lásku. Bohužel se jedná o vztah neobyčejný, neboť každý z partnerů žije v jiném čase – míjejí se totiž o dva roky. Jediný způsob komunikace je poštovní schránka, v níž si vyměňují své dopisy a vyznávají lásku… Herecká esa Keanu Reeves a Sandra Bullocková už ve snímku Nebezpečná rychlost ukázali, jak jsou sehranou dvojící, kterou navíc diváci velmi rádi vidí pohromadě jako pár. Nyní však budou moci překonat spoustu překážek, aby se jím stali – čas totiž hraje proti nim. Je možné se za tak podivných okolností vůbec setkat? A co se stane, pokusí-li se o to? Nenechte si ujít originální příběh neobyčejné dopisové lásky!

 

V neděli 11. října se od 22.15 hod přesuneme do soudní síně. Právě odtamtud pochází cenami ověnčený snímek s názvem Rozsudek. V něm je Paul Newman právníkem potácejícím se v hluboké osobní i profesní krizi. Vše se ale změní, když se mu podaří získat ojedinělý případ a on náhle zase najde důvod, pro co žít. Odhodlaně se pouští do takřka beznadějného boje proti uznávané nemocnici, respektovaným doktorům a jejich týmu právníků v čele s velezkušeným odpůrcem.  Film získal 5 nominací na Oscara (Nejlepší film, Režie, Herec v hlavní roli - Paul Newman, Herec ve vedlejší roli - James Mason, Scénář) a ocenění Zlatý Glóbus. Zajímavostí ze zákulisí pak je, že se měl v hlavní roli původně objevit Robert Redford, avšak ten nebyl spokojen s tím, že by si měl zahrát alkoholika, a proto roli dostal posléze Paul Newman, který se jí zhostil opravdu víc než úctyhodně.

reklama