Vteřiny před vraždou v Televizi Prima

Vteřiny před vraždou 1 Foto: Vteřiny před vraždou 1Foto: Distributoři

Televize Prima uvede 22. 6. první díl nového napínavého kriminálního seriálu Vteřiny před vraždou. Každou středu ve 20.00 bude před zraky diváků zápasit tým německých kriminalistů s nezdolným zlem v podobě nejrůznějších zločinů.

Vše je v šestnáctidílném seriálu v neustálém pohybu – neúprosný čas i přelévání dobra a zla mezi pachateli a obětmi.

 

Nová dávka kriminálních dramat, kterou odvysílala RTL pod názvem Countdown – Die Jagd beginnt v produkci společnosti Filmpool, je adaptací úspěšného původního španělského formátu Cuenta Atrás. Seriál plný napětí a akce nabízí fascinující případy, které se odehrávají v každodenním prostředí, které všichni dobře známe. Vteřiny před vraždou se vyznačují nezaměnitelnou vypravěčskou strukturou: Díly začínají v momentu, kdy obvykle kriminální epizody v jiných seriálech končí. Poté se vracíme v čase, dokud nedorazíme do chvíle, kdy vše začalo. Hranice mezi dobrem a zlem není nijak vyhraněná. Oběti se snadno stávají pachateli a pachatelé zase obětmi. Od první minuty se v každé epizodě závodí s časem. Zatímco se detektivové snaží najít a vyhodnotit důkazy, divák je o krok napřed a může nahlédnout do motivace pachatelů i okolností zločinu.

 

Nastal čas pro nový odvážný tým nekonvenčních a neodolatelných policistů!

 

V centru dění stojí charismatický detektiv Jan Brenner (Sebastian Ströbel) se svou „pravou rukou“ kriminalistkou Leonie Bongantzovou (Chiara Schorasová). Při pátrání se pár vyšetřovatelů může vždy spolehnout na obratný tým kolegů a znalců oboru.

 

Jan Brenner (Sebastian Ströbel / Marek Holý)


Jan Brenner je nepřizpůsobivý a tvrdohlavý vůdce. Spoléhá hlavně na své instinkty, které ho většinou vedou správnou cestou. Je věčný mládenec, zcela neschopný normálního vztahu, a tak se každou chvíli po jeho boku nebo v posteli střídají různé krásky. Klid detektivního donchuána ale ohrožuje precizní parťačka Leonie, se kterou spolupracuje. Společně strávená noc jim přinese nečekané komplikace.

 

Leonie Bongartzová (Chiara Schorasová / Jitka Moučková)

 

Kromě výcviku u policie studovala i psychologii, což jí často pomáhá získat více informací od obětí nebo svědků. Mnohdy musí kolegu Brennera značně krotit, aby se nedostal do problémů kvůli své povaze a poměrně uvolněnému osobnímu životu. Navzdory všem komplikacím a napětí mezi nimi mu ale až slepě důvěřuje.

 

Dále hrají: Klaus Frings (Andreas Windhuis), Eva Mayerhoferová (Anne Diemerová), Dr. Joachim Ritter (Oliver Stritzel), Chirstian Theede, Heinz Dietz, Zülli Aladag, Philipp Baltu a další.

 

 

Úspěch seriálu v Německu vedl společnost RTL k poskytnutí „making off“ obrazových materiálů, které je možné nalézt na webových stránkách RTL: http://www.rtl.de/cms/unterhaltung/tv-programm/serie/countdown.html

 

Součástí nabídky je také scéna, kdy hlavní představitelé neunesou dramatičnost scény a nejsou schopni s vážnou tváří natočit jediný kratičký záběr:
http://www.rtl.de/cms/unterhaltung/tv-programm/serie/countdown/outtakes-pannen-dreharbeiten.html

 

reklama