Vydejte se v neděli do slunného Egypta s Ženami na cestách!

Holky zdraví do Česka... Foto: Holky zdraví do Česka...Foto: FTV Prima

V pořadí pátý díl netypického cestovatelského magazínu vás zavede do země faraonů a pyramid. Míša se Zlatuší se vydají do Egypta. Dívejte se v neděli 2. února v 18.00 na Primě.

Jakému místu dají cestovatelky jméno Hexnšus? A kterou z nich si prodavači na tržišti spletou se zpěvačkou Shakirou?

Prohlídku jedné z nejlidnatějších zemí Afriky zahájí cestovatelky v městě Hurghada. Přesto, že jsou na úplně jiném kontinentu, v Egyptě překvapivě najdou leccos, co jim připomene Evropu a Českou republiku. Když si například v restauraci objednají šneky, dostanou obalovaný řízek. Ve městě najdou kavárnu pojmenovanou Praha.

Symbolicky se tu potkají hned se dvěma českými prezidenty. V Hurghadě si užijí nejen slunění na pláži, koupání v moři, ale během výletu lodí si vyzkouší i šnorchlování. Podívají se také – patřičně zahalené – do jedné z mešit. Čím Míša mešitu znesvětí? A kterou z cestovatelek si při následné procházce nočním městem obchodníci na tržišti spletou se zpěvačkou Shakirou?Ženy... v Údolí králů Foto: FTV PrimaŽeny... v Údolí králůFoto: FTV Prima

Byla by škoda cestovat do Egypta a nepodívat se do Údolí králů, nejznámějšího pohřebiště egyptských králů a významných hodnostářů. Dámy na cestách navštíví také chrám královny Hatšepsut, který si přejmenují na Hexnšus. Čas si udělají i na chrám boha Amona v Karnaku. Které místo je ohromí svou majestátností?Míša v mešitě... Foto: FTV PrimaMíša v mešitě...Foto: FTV Prima

Další zastávkou, na kterou budou cestovatelky dlouho vzpomínat, je návštěva beduínské vesnice. Míša se Zlatuší si tu zakouří vodní dýmku a ochutnají silný beduínský čaj. Na vlastní kůži se přesvědčí, jak složitě beduíni získávají každou kapku vody. Nakouknou do beduínské kuchyně, navštíví místní manufakturu na výrobu tkaných koberců a odhalí tajemství, proč mají beduíni krásné bílé zuby. I tady na ně čeká připomínka domova. Jeden z beduínů na ně totiž promluví poměrně slušnou češtinou.

Co dalšího v Egyptě Míša se Zlatuší zažijí? Uvidíte už tuto neděli na Primě.

reklama