Výpravná podívaná s hereckými esy: Percy Jackson: Zloděj blesku

Logan Lerman v titulní roli Foto: Logan Lerman v titulní roliFoto: All

Nechte se první den nového roku okouzlit fantasy velkofilmem Percy Jackson: Zloděj blesku. Už ve 20.15 vás ve středu na Primě uchvátí propracované filmové efekty spolu se skvělou Umou Thurmanovou jako Medúzou a Piercem Brosnanem v nezvyklé roli kentaura.

Úspěšný snímek režiséra Chrise Columbuse, jenž se skvěle podepsal i pod dva díly filmového Harryho Pottera, nás uvede do prazvláštní situace v současnosti. Celkem nesmělý teenager Percy Jackson je postavený před hotovou věc. Jeho pravým otcem je Poseidon, mytický bůh moří, a vládce bohů Zeus Percyho viní, že mu ukradl meganičivou magickou hůl. Kluk, který umí akorát tak vydržet dlouho pod vodou, musí zjistit, co se vlastně stalo, naučit se bojovat tváří v tvář nestvůrám a zachránit svět před zničením. Tajemný svět řecké mytologie a přetechnizovaná současnost se tak spojí ve zvláštní magickou realitu plnou záhadných postav a fascinujících divů.

Od tohoto filmu si Hollywood sliboval už v roce 2004, kdy studio 20th Century Fox koupilo práva na knihu s podobným názvem, úspěch, který by znamenal natočení dalších pokračování. Materiálu je dnes už dost, autor literární předlohy Richard Russell Riordan mladší přezdívaný „Rick“ podobných knih napsal hned několik. A dokonce režisér Columbus už při obsazování rolí myslel na to, aby se herci hodili i do případných dalších dílů mytické podívané.

Podívejte se na upoutávku:

Dobře udělal. I když první snímek o Percym stál bezmála sto milionů dolarů, úspěch byl takový, že se investice vrátila téměř jeden a půlkrát. V tomto roce tak uzřel v kinech světlo světa další díl a přípravy třetího pokračování mají vyvrcholit dokončením filmové podoby už za dva roky.

Výpravný velkofilm si žádal herecká esa, ale i nové tváře v podobě mladých hrdinů. Hlavní postavu úspěšně zvládl a v dalších dílech výborně hraje Logan Lerman. Zahrál si před kamerou už v pěti letech a od té doby jeho sláva roste. Svými výkony přesvědčil nejednoho režiséra a my jej v mladší podobě mohli vidět třeba v Patriotovi nebo jako Mela Gibsona juniora v komedii Po čem ženy touží. Náročnou roli Percyho zvládl na jedničku. Uvidíte, jak se ze zakřiknutého kluka mění v mladého odvážného hrdinu a ještě dokáže být v takových chvílích dokonale přirozený.

Uma Thurman jako MedúzaUma Thurman jako Medúza

V dalších rolích se objeví slavná filmová jména – fousatý Pierce Brosnan jako kentaur bude učit Percyho bojovat, zlou Medúzu s chutí ztvární Uma Thurmanová, naštvaného vládce bohů Dia zahraje Sean Bean (nedávno jej na Primě jako krále ve Sněhurce začarovala zlá královna Julia Robertsová), otce Percyho – obávaného vládce moří Poseidona – přidělil režisér Kevinu McKiddovi (známému z titulní role seriálu Cestovatel, který vysílala Prima COOL) a ze širokého kvalitního hereckého obsazení ještě jmenujme Rosariu Dawsonovou, kterou jste mohli vidět jako Gail v netradičním snímku Sin City.

Percy Jackson: Zloděj blesku je skutečná výpravná podívaná, ve které se snoubí dokonalost digitálních triků se skvělými exteriéry a vynikajícími hereckými výkony a jako taková je pro první večer nového roku jako dělaná. Ať i vy v roce 2014 úspěšně zvítězíte nad všemi zlými protivníky!

Na Nový rok si pusťte Primu ve 20.15 a užijte si televizní premiéru snímku Percy Jackson: Zloděj blesku v České republice

 

reklama