Zažijte Království nebeské s Orlandem Bloomem!

Epický historický velkofilm nabídne reálnou story i rytířského Orlanda Blooma. V pátek ve 22.05

Mladý středověký kovář Balian (Orlando Bloom) si odbývá pravidelnou denní službu, kdy ho vyhledá ctnostný rytíř Godfrey (Liam Neeson) a sdělí mu, že je jeho otcem.

Po řadě nešťastných příhod se Balian ocitá až v dalekém Jeruzalémě, centru svárů mezi křesťanským a muslimským světem. Nachází zde komplikované schéma dvorních intrik i lásku krásné princezny Sibylly (Eva Green). A na brány města pomalu tluče invaze muslimů, pro které je Jeruzalém rovněž svatým místem...

Království nebeské Foto:

Drama Království nebeské od cenami ověnčeného režiséra Ridleyho Scotta, mimo jiné autora Gladiátora, však teprve začíná.

Ačkoliv Království nebeské nedosahuje renomé Gladiátora, při detailnějším pohledu se snímek vyznačuje hlubším náhledem na látku. Paradoxem přitom je, že pro scenáristu Williama Monahana šlo o prvotinu. I přes zasazení do 12. století je tak na Království nebeském hromsky poznat, že vzniklo na vrcholu konfliktu mezi západním a orientálním světem při válce v Iráku. Scottova režie se však vyhýbá jakémukoliv zjednodušování, a právě sympatické poselství o snaze vyhnout se konfliktu pro mnohé snímek vyzvedává nad prvoplánovost Gladiátora.

Přesto se Království nebeskému nevyhnula některá scenáristická zjednodušení. Už jen ústřední Balian ve skutečnosti vůbec nebyl prostým kovářem, taktéž princezna (královna) Sibylla doopravdy platila zřejmě za nejschopnějšího vůdce široko daleko. Další podrobnosti si však načtěte v rozsáhlé analýze na webu Prima ZOOM.

Sami pak fakta můžete srovnat s filmovým zážitkem. Království nebeské má nejen epické bitvy, ale i myšlenku. Přesvědčte se o tom v pátek ve 22.05.

Království nebeské Foto: Království nebeskéFoto: Distributoři

Chcete vědět víc?

  • pro roli ve filmu se Bloom pochlapil o 20 liber svalů.
  • původním autorem soundtracku byl Hans Zimmer, jako u Gladiátora.
  • marocký král jako osobní přítel Ridleyho Scotta zajistil komparz 1500 mužů svého vojska.
  • pro film vzniklo před 12 tisíc kostýmů!
  • na DVD je film k dostání v prodloužené režisérské verzi. Jen pro srovnání, zatímco v kinoverzi je na 800 zvláštních efektů, na DVD verzi se jich vešlo 1500.

(lol)

reklama