Zdeněk Pohlreich si v Ano, šéfe! posvítí na Modrou stodolu

Šéf Zdeněk Pohlreich Foto: Šéf Zdeněk PohlreichFoto: www.iprima.cz

Nekompromisní šéf a autor mnoha populárních výroků Zdeněk Pohlreich se vrací – a je jisté, že o zábavu, vzruch a poučení nebude nouze ani tentokrát. Dívejte se ve čtvrtek ve 22.20 na REPRÍZU pořadu na Primě!

Zárukou je originální humor a osobitý přístup Zdeňka, který se při střetu s realitou v obyčejných, ale i lepších restauracích a hospodách projeví opět velmi svérázným způsobem. Kdyby měl vlasy, kdoví, jak by to dopadlo... Šlendrián v kuchyni je totiž jedna z mála věcí, které opravdu bytostně nesnáší, a rozhodně se nebojí dát to náležitě najevo. Umí ale ukázat i svou vlídnou tvář a tam, kde se snaží, dokáže výraznou proměnu ocenit.

Modrá stodola v Horoměřicích bývala restaurace s dobrou pověstí. Kvalitní kuchyně v první vesnici za Prahou, bowling v architektonicky cenném prostoru, který dříve býval stodolou – to všechno zajistilo majitelce prosperitu, díky níž se mohla pustit do rozšiřování svého komplexu. Ale věci se začaly ubírat jiným směrem – majitelka se rozvedla, přišla krize, takže místo plánovaného wellness centra zůstal jen betonový sklep. Každý měsíc navíc musí platit poměrně vysokou hypotéku. Samotný prostor restaurace byl původně zamýšlen spíše jako posezení k bowlingu. I přes vysoká očekávání v jídelním lístku je kuchyně zoufale mdlá a na první pohled bez koncepce. Jak kuchyni, tak celému podniku chybí pevné vedení. Majitelka Renata Holzmannová se obklopuje ne zcela důvěryhodnými existencemi, které zneužívají její dobroty či spíš nedůslednosti. S postupujícím úpadkem povolala syna z Nového Zélandu, který je na rozdíl od ní z oboru...

Zdeněk se ocitá v hodně zvláštním podniku – manažerka Renata dělá pomocnou sílu, na place se poflakuje pár přidrzlých číšníků, její syn se pokouší získat autoritu u personálu a v samotné kuchyni kouzlí blafy bývalý Zdeňkův spolužák, který všechno ví a všechno zná. Ani na čerstvém vzduchu nečeká Zdeňka návrat do normálního světa – před luxusním komplexem totiž bydlí v ošuntělém karavanu zmlácený pábitel, který Renatě prý nezištně pomáhá. Zdeněk se nestačí divit a s upřímností sobě vlastní naservíruje majitelce věci tak, jak jsou. Ta nejprve upustí páru na hosta při zátěžovém testu kvůli údajně syrovému lososovi, poté však vezme otěže pevně do rukou. Na konci pak pro bizarní postavičky nezbude místo a diváci se dočkají i milého překvapení... Nenechte si ujít reprízu dalšího dílu oblíbené gastronomické show Ano, šéfe!

reklama