Země ztracených: Nikdy nemůžete tušit, kam vás zanese stroj času!

Země ztracených Foto: Země ztracenýchFoto: All

Cestování v časoprostoru je tak lákavé, ale zároveň tak nebezpečné. Vždy jde totiž o jeden zásadní problém. Dokážou se hlavní hrdinové dostat z podivného paralelního vesmíru zpátky domů? Uvidíte v sobotu ve 22:00 na Primě

Stejný problém řeší i profesor Dr. Rick Marshall (Will Ferrell), který se spolu se svojí asistentkou Holly (Anna Friel) a pomocníkem Willem (Danny McBride) cestoval ve stroji času a ocitl se ve zvláštním alternativním světě. Nejde o čirou minulost. Běhají tu sice tyranosauři a jiná prehistorická zvířata.

Najdou tu i primáta jménem Cha-Ka, se kterým se spřátelí. Zároveň to ale vypadá, jako by planeta Země prošla velkou katastrofou, která zničila celý dosavadní svět a zasypala ho pískem. Ke všemu tu ještě žijí prapodivní lidští ještěři s obrovskýma očima a zobákovými klepety. Tohle není vůbec klidné místo!

Země ztracenýchZemě ztracených

A tak jsme svědky toho, jak se naše trojice pokouší pomoci opičímu muži Cha-Kovi, přitom prchá před věčně hladovými tyranosaury, bojuje s humanoidními ještěry a k tomu se nutně musí dostat zpátky ke svému stroji času. Je to sice adrenalin, ale všichni chtějí domů.

Země ztracenýchZemě ztracených

Co vás pobaví:

  • Výborné triky a masky. Dokonale udělaní dinosauři, tyranosauři a další ještěři. Tomu také odpovídal rozpočet filmu. Tvůrci utratili skoro 100 milionů dolarů, ale vrátila se jim jen necelá půlka.
  • Dva komici na jednom písečku se úžasně doplňují. Praštěnému vědci Ricku Marshallovi (Will Ferrell) sekunduje neméně zábavný komik Danny McBride v roli Willa, který se na cestě do paralelního časoprostoru ocitl tak trochu náhodou. Jejich dialogy a společné akce jsou vtipné a bláznivé. Tedy pokud máte rádi tento typ humoru. Protiváhu jim dělá zajímavě krásná Holly, ztvárněná Annou Frielovou. Tu můžete znát z filmu Juraje Jakubiska Báthory, kde si zahrála hlavní roli - nechvalně proslulou vraždící šlechtičnu zvanou Čachtická paní.
  • Přátelství, co vás dojme. I v tak hrozivém světě jako je tento se dá objevit někdo, kdo se vám stane přítelem a po kom se vám bude „zpátky doma“ stýskat. Jde o milého opičího muže Cha-Ka, kterého si zahrál sympatický herec Jorma Taccone.

Země ztracených, Foto:

Koho mi ten chlapík připomíná?

Hlavní postavu paleontologa Dr. Ricka Marshalla hraje Will Ferrell, známý americký komik. Poznávací znamení kudrnaté světlé vlasy, modré oči, mírně přihlouplý úsměv. U nás je známý hlavně z pohádkové komedie Vánoční skřítek. Právě ta z něj po sérii větších či menších úspěchů v nejrůznějších komediích (Proutník, Jay a mlčenlivej Bob vrací úder, Zoolander, Mládí v trapu), udělala opravdovou superstar.

Dobrodružná sci-fi komedie aneb šíleně bláznivá pohádka pro dospělé se skvělými trikovými prehistorickými zvířaty poběží v sobotu ve 22:00 na Primě.

 

 

reklama