Ženy na cestách navštíví Turecko

Turecko je krásná země,  Foto: Turecko je krásná země, Foto: All

Netradiční cestovatelský magazín nabízí tentokrát výlet do země, která je branou mezi Evropou a Asií. Tureckem diváky provedou Adéla a Zlatuše. Jak se stanou hvězdami vodní show? A kde si budou hrát na princezny? Dívejte se na další díl magazínu Ženy na cestách v neděli v 18.00 hodin na Primě.

Adéla v Turecku nějaký čas žila, proto se ochotně ujme role průvodkyně. Cestovatelky zamíří na Egejskou riviéru do města Marmaris. Do tohoto oblíbeného letoviska, které bylo původně ospalou rybářskou vesnicí, se v největší sezóně sjíždí až 400 tisíc turistů.

Zlatuše s Adélou si odsud odvezou spoustu zážitků. Stihnou projít staré město s křivolakými uličkami plnými lákavých kavárniček, ochutnají místní specialitu – pečenou bramboru, budou obdivovat starý osmanský hrad i mnoho různě rozesetých soch, zajdou na diskotéku a dokonce i na koncert místního zpěváka. Proč si Marmaris cestovatelky přejmenují na Podřezané město? A čím si zaslouží, že se stanou hvězdami vodní show?

Zlatuše s Adélou si také zajedou do Dalyanu, místu proslulému svými bahenními lázněmi. Poté, co udělají něco pro svou krásu a zdraví, navštíví vinný sklípek. Zdejší víno je na ně ale moc sladké.

Po obědě v příjemné restauraci je čeká plavba lodí po řece a trocha historie. Obdivují tři tisíce let staré hrobky vytesané do skal, které řeku lemují.

s panenskou přírodou s panenskou přírodou

 

Doplují až k 7 kilometrů dlouhé pláži Istuzu, která je mimo jiné známá i tím, že tu kladou svá vejce želvy Caretta caretta. Džípem si pak udělají výlet do malé vesničky vyhlášené svým medem a horským čajem. Jednou z místních atrakcí je 300 let starý strom, který splní přání každému, kdo jej třikrát obejde. Jaké přání vysloví Adéla?

Podívejte se na fotky:

 

Na další známé pláži – Kiz Kumu se zaposlouchají do místní legendy. Zahrají si na princezny a zkusí chodit po vodě. V městečku Pinar absolvují projížďku na koních. A protože jsou chtivé dalšího adrenalinu, na další pláži si zkusí řídit i vodní skútr. Na paragliding už ale odvahu opravdu nemají. Místo něj si udělají další výlet, tentokrát na Kleopatřin ostrov. S jakým vojevůdcem se tu známá královna potkávala?

Dozvíte se už tuto neděli 19. ledna v 18.00 hodin na Primě.

 

Článek

Nicolas Cage se vám jako Ben bude líbit!

Nedělní Prima: Nicolas Cage a krásná Diane Kruger na stopě legendárního pokladu

Lovci pokladů je akční pohádka ve stylu Indiana Jonese, okořeněná charismatickým Nicolasem Cagem a krásnou Diane Krugerovou, kterým zdatně sekundují Sean Bean, Harvey ...

 

Článek

Stačí málo, a člověk musí bojovat o svůj život

Zazářil v Pulp Fiction. Teď bude Samuel L. Jackson bojovat jako Vyjednavač

Nečekaná zrada dostane slavného Samuela L. Jacksona na hranici života a smrti. Nahlédněte do těžkého údělu policejního vyjednavače, který se odmítá jen tak vzdát kvůli ...

 

 

Článek

A Igor už se do toho pustil... Foto: FTV Prima

Partičkáři se musí snažit, nově je Dangl boduje!

Vysíláme opět priemiérové díly! Dívejte se v pondělí 20. ledna ve 22:45 na Primě.

 

 

reklama