Přehled postav

Jo Saint - Clair s parťákem Marcem Bayardem Foto: Jo Saint - Clair s parťákem Marcem BayardemFoto: All

Zkušený detektiv Jean Reno vyšetřuje v novém mysteriózním seriálu děsivé vraždy spáchané ve známém prostředí ikonických pařížských památek. Představujeme vám celé osazenstvo francouzského krimiseriálu Zločiny nad Seinou.

Zločiny nad Seinou - postavy - Obrázek 1Jo Saint-Clair (Jean Reno)

Veterán policejního oddělení vražd v Paříži je svérázným detektivem s brutálním odhodláním a inteligencí sériového vraha. Je synem prostitutky a jméno dostal podle ulice, kde se narodil. Svoje město dobře zná a nedá na něj dopustit. Osobní problém s alkoholem, drogami a ženami se snaží hodit za hlavu a hledá cestu zpět k odcizené dceři.

 

Zločiny nad Seinou - postavy - Obrázek 2sestra Karyn (Jill Hennessy)

Neortodoxní jeptiška se vyhýbá nošení tradičního hábitu a je stejně statečná jako zranitelná. V devatenácti letech utrpěla ztrátu, která ji obrátila k Bohu. Vede útulek pro prostitutky. Když v něm žila Joova dcera Adèle, sestra Karyn pro ni byla jako druhá matka. Je Joovou blízkou přítelkyní i důvěrnicí a snaží se mu pomoct najít cestu zpět k odcizené dceři.

 

Zločiny nad Seinou - postavy - Obrázek 3Marc Bayard (Tom Austen)

Nadšený a odhodlaný mladý policejní poručík se rychle šplhá nahoru po žebříčku hodností. S Joem pracuje už dva roky a má k němu vztahu jako syn k otci. Je ženatý, má dítě a mívá problémy oddělit svůj rodinný život od pracovních povinností.

 

 

Béatrice Dormont (Orla Brady)

Neústupná komisařka se s Joem zná už hodně dlouho. Jako jeho nadřízená je tvrdá, ale zároveň se počítá mezi Joovy přátele.

 

Angelique Alassane (Wunmi Mosaku)

Mladá soudní lékařka má sice jazyk ostrý jako břitva. Přesto je nenahraditelnou členkou Joova vyšetřovacího týmu.

 

Nicolas Normand (Celyn Jones)

Excentrický, ale talentovaný forenzní expert je důležitým pomocníkem při vyšetřování bizarních zločinů. Jeho specialitou jsou počítače a čísla.

 

Adèle Gauthier (Heida Reed)

Joova odcizená dcera nějakou dobu žila v útulku pro prostitutky, kde se sblížila se sestrou Karyn.

Další zajímavosti k seriálu najdete ZDE

 

reklama