Zoufalství? Žijte a vychutnávejte

Zoufalé manželky Foto: Zoufalé manželkyFoto: Distributoři

To radí všem Lucie Juřičková alias Bree Van De Kampová ze Zoufalých manželek. S herečkou Marcií Crossovou, která Bree v seriálu hraje, pojí její dabérku také role manželská a mateřská. Být hospodyňka, dokonalá manželka a matka stojí velké úsilí, které se občas snoubí i se zoufalstvím.

Své o tom ví Bree i každá zaměstnaná žena. Co přivádí k „zoufalství“ herečku Lucii Juřičkovou, členku Divadla Na Vinohradech, najdete v následujícím rozhovoru.

 

ZoufalkyKdy jste poprvé uslyšela o seriálu Zoufalé manželky?

 

Když mně telefonovala Zdena Sirotková ze studia S PRO ALFA, a. s., zda bych měla čas jej dabovat.

 

Jak dlouho už s tímto seriálem žijete? Co se během této doby změnilo ve vašem životě?

 

Myslím, že asi čtyři roky. Samozřejmě s přestávkami. A nemohu říci, že se seriálem žiji. Kdybych měla „žít“ veškerou svou prací, nezbylo by mi místo ani na mne samotnou, natož na rodinu. A změny? Řekla bych, že naprosto stejné jako u každé pracující ženy a mámy. Dětem jsou neustále malé boty a kalhoty atd.

 

Líbilo by se vám ve Wisteria Lane žít? Proč ano i proč ne?

 

Myslíte, jestli bych přivítala přesun z 2 plus1 do domečku se zahradou? Jistě, zbytečná otázka.

 

V čem si myslíte, že se postava, kterou dabujete, liší od svých kamarádek z Wisteria Lane?

 

Je velmi adaptabilní a pohotová v řešení nastalých situací, je pragmatičtější, což ovšem neznamená, že by byla méně citlivá. Jen maska, pod kterou své trable skrývá, je o stupeň dokonalejší. Nebo o dva?

 

V čem jste si s vámi dabovanou manželkou podobné?

 

Snad jen určitou urputností, se kterou řeším krizové situace. A taky jsem – doufám – dobrý organizátor. Ono to ani jinak nejde, jsme rodina, kde jsou „dospělí“ oba herci. Žádná pravidelnost, žádný pevný řád.

 

Ocitla jste se někdy ve stejné situaci jako postava, kterou dabujete? Jak jste ji řešila?

 

To tedy nevím, ale pokud bych se ocitla v tak sterilně vypiglovaném bytě, tedy mém bytě, asi by to se mnou seklo! Řešila bych to patrně červeným vínem.

 

V čem se podle vás liší pátá řada od předešlých?

 

Myslím, že přibývá dramatičnosti i humorných, absurdních situací a skvěle napsaných trapasů. Diváci se mají na co těšit!

 

Jak se má podle vás chovat žena, aby se nestala „zoufalou“ manželkou?

 

Buď svazek manželský ignorovat, nebo se vybavit velkým nadhledem a smyslem pro humor.

 

Co vás v poslední době uvedlo v „zoufalství“?

 

Denně mě uvádí v zoufalství, že nakoupené a uvařené jídlo téměř do mrtě zpracují obyvatelé mé domácnosti. Všichni tři opačného pohlaví, jak jinak. A to nemluvím o obyvatelích zvířecích.

 

Dabujete ráda? Co vás v dabingu v poslední době pobavilo?

 

Přestože je dabing pro mě v první řadě „vedlejšák“, musím říct, že mě baví. A pokud jsou dobře, a ještě k tomu vtipně napsané dialogy a dívám se na dobré herce, tak je to „vedlejšák“ velmi příjemný. Já se pak jen snažím dobře přenést jejich práci našemu diváctvu.

 

Čím byste nalákala diváka, aby se na seriál Zoufalé manželky díval?  Komu byste jej doporučila?

 

Komu? Všem ženám, věk je zcela lhostejný. Všem mužům,věk je zcela lhostejný. Zoufalství je přirozený pocit. Bez prožitého a překonaného zoufalství nedoceníte nabytý klid, pohodu a záchvěvy štěstí. Tak žijte a vychutnávejte. U obrazovky, ale hlavně v životě.

reklama