Zpátky do akce! Okamžitě! Muži v černém 2

Kdo jste si zvykli na zvláštní humor členů speciálního vládního oddělení, které se potýká s návštěvníky z vesmíru, těšte se! Muži v černém jsou zpět. Dvojka je velmi slušný film, i když jde o pokračování. Uvidíte spoustu nových potvůrek ze vzdálených galaxií. A zase se bude bojovat za záchranu Země.

Ve druhém pokračování dokonalé sci-fi komedie Muži v černém se opět setkáváme se supertajnou vládní agenturou MIB. Což je jakési celnicko-imigrační oddělení. Vtip je v tom, že chlápci z MIB neboli Men in Black (česky Muži v černém), nemají za klienty obyčejné lidi, ale velmi neobyčejné mimozemšťany. Kteří na Zemi přilétli z nejrůznějších planet a galaxií. A nutno říci, že ne vždy mají s naší modrou planetou úplně čisté úmysly.

Muži v černém 2 - Obrázek 4 Foto:

Nejinak je tomu i tentokrát. Velící středisko obsadilo zlověstné kylothianské monstrum Serleena v mazaném přestrojení za sexy modelku, předvádějící spodní prádlo. Serleena (Lara Flynn Boyle) hrozí totálním zničením Země, pokud nedostane to, co nazývá „Světlo“. A to má být údajně schované kdesi na naší planetě. Jenže v MIB o tomto případu už nikdo nic neví. Sahá až do roku 1978, kdy neznámí mimozemšťané prosili v MIB o ukrytí „Světla“, jež má být zdrojem neskutečné síly a moci. Šéf mužů v černém – Zed (Rip Torn) – tedy poprosí agenta J (Will Smith), aby zapojil znovu do akce superagenta K. Jen on si může na ten případ ještě pamatovat.

Muži v černém 2 - Obrázek 5 Foto:

Před agentem J tedy leží nelehký úkol. Přivést rychle zpět do služby svého bývalého parťáka, agenta K. Jenže „K“ prošel totálním výmazem veškerých vzpomínek týkajících se jeho služby u MIB. Netuší, jak slavným agentem býval, nepamatuje se ani na svého parťáka J ani na mimozemšťany. Na nic. Vrátí se mu paměť? Najdou „Světlo“? Zastaví děsivou vetřelkyni Serleenu? Kromě toho se agent J zamiloval. A jeho obyčejná dívka Laura (Rosario Dawson), není vlastně obyčejná ani trochu...

Vynikající fantasy komedii Muži v černém 2 si vychutnejte v pátek ve 21.45 na Primě

Největší překvapení Dvojky?
- Mluvící buldoček Frank. Je božský!
- Agent K má úplně vymazaný mozek! Je to fakt vtipné…
- Kluci v černém mají nové fáro!
- Scéna na poště – zn. DOKONALÁ

Víte že…

1. Ve filmu se v malé cameo roličce objevil Michael Jackson. A to jako údajný skrytý muž v černém. Jackson miloval všechno, co se týkalo UFO, mimozemšťanů a paranormálních jevů. Roli v MIB si prý na tvůrcích vyprosil.

2. Ve filmu se mihne také sám režisér Barry Sonnenfeld. A to v roli manžela v bytě, kam si agenti J a K přijdou pro zásobu zbraní a střeliva. Rodinka byla dost překvapená!

3. Muži v černém 2 z roku 2002 vydělali po celém světě 441 milionů dolarů. Přitom i náklady za natáčení a honoráře hvězd byly obrovské. Točilo se pouze v New Yorku a Kalifornii. Producenti zaplatili za film 140 milionů dolarů. I když po úspěchu jedničky jim muselo být jasné, že neprodělají.

4. Snímek je opět zaplněný dokonalými mimozemskými potvorami různého druhu. Herec Johnny Knoxville si například zahrál dvojhlavou postavu Scrad-Charlie. O tuto roli se údajně ucházeli také Robert Downey Jr. a Keanu Reeves.

5. Ve filmu Muži v černém 2 si zahrají také děti hlavní herecké dvojice. Dcera Tommyho Lee Jonese alias K hraje dcerku v již zmíněné scéně se zbraněmi v bytě. Děti Willa Smithse (agent J) hrají zase chlapečky, kteří zahlédnou, jak kolem proletí auto MIB. A protože se natáčelo v New York City, dostali se do filmu také místní. V Muži v černém 2, stejně jako v jedničce, projíždí městem dvojice neherců na osvětleném dvojkole.

6. Buldoček, který si zahrál pejska Franka již v prvním díle Mužů v černém, dostal ve dvojce velkou roli. Jenže mezi prvním a druhým natáčením uplynulo téměř sedm let a pes zestárl. Maskéři mu proto museli barvit šediny kolem čumáku. Bizarní, že?

Muži v černém 2 - Obrázek 3 Foto:

7. Ženská hrdinka se jmenje Laura. V minulém díle MIB to byla Laurel. Jména na L jsou odkazem na Supermanskou mytologii, kde se ženské charaktery vždy jmenují na L: Lois Laneová, Lana Langová, Lori Lemarisová atd.

8. Povedený vtípek opět vymyslel Will Smith. Auta mužů v černém mohou jezdit i sama. Aby to nebylo nápadné, sedí místo opravdového agenta v autě nafouknutý falešný, leč reálně vypadající řidič. Figurína je běloch. A tak Will Smith do kamery zažertoval: „Původně je dělali jako černochy, ale policajti je pořád zastavovali.“ Producenti se do fórku tak zamilovali, že ho ve filmu nechali, a dali ho zároveň i do poutačů ještě před premiérou. To rozčilovalo režiséra Sonnenfelda, který se bál, že vtip ztratí na síle a oposlouchá se.

(tek)

 Zajímavosti a hlášky z jednčky zde:

Článek

Muži v černém Foto:

V New Yorku budou pršet černoši. Těšte se na první díl Mužů v černém

Vesmír je znepokojivě velké místo a Muži v černém to dobře vědí. Vědí také, že mnoho mimozemšťanů žije mezi námi na Zemi. Někteří jsou neškodní a potřebují pouze dohled....

reklama