Od Sparrowa k burtonovkám: 5 nejlepších rolí Johnnyho Deppa

Nejlepší role Johnnyho Deppa... Foto: Nejlepší role Johnnyho Deppa...Foto: All

Superhvězdou je Johnny Depp už minimálně pětadvacet let a za tu dobu zazářil ve spoustě skvělých rolí. Které jsou ty nejlepší?

Ačkoliv se mu v poslední době tolik nedaří, Johnny Depp je pořád jedna z největších hereckých hvězd na světě. Do našich kin brzy dorazí jeho gangsterka Black Mass: Špinavá hra, která mu prý podle odborníků vrátila ztracenou reputaci. Dobrých rolí měl ale v minulosti Depp spoustu. A těchto pět považujeme za nejlepší.

Raoul Duke
Ačkoliv někdy můžou mít filmoví fandové pocit, že Depp se neobejde bez divného kostýmu a ještě divnější role, zvládá být i normální. I když to slovo asi jeho hrdinu z kultovní road movie Strach a hnus v Las Vegas úplně nevystihuje. Zahrál si tu Raoula Drakea, novináře, jenž se vydává na západ USA hledat legendární americký sen. Pomáhá mu při tom jeho právník ze Samoi Dr. Gonzo a hromada (hodně velká hromada) drog a alkoholu. A když jede člověk v takovém stavu do Las Vegas, je jasné, že ho čeká pořádná divočina. Strach a hnus v Las Vegas vychází z knížky a skutečných zážitků svérázného spisovatele a novináře Huntera S. Thompsona a Depp hraje prakticky jeho samotného. Během natáčení se z těch dvou stali velcí kámoši.

Jedna z mála Deppových postav, které se za ta léta neokoukaly. A idol každého novináře. Foto:

Sweeney Todd
O hlavní postavě muzikálu Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, se jen těžko dá říct, že je to hrdina. Ale mohl by být. Patnáct let strávil ve vězení, kam ho soudce Turpin poslal, i když byl nevinný. Teď je zpátky v Londýně a plánuje pomstu. A k ní potřebuje lazebnický salón. Kdo ovšem usedne do jeho křesla, musí počítat s tím, že panu holičovi občas ujede ruka. A zařízne se do krku. Sweeney Todd je zabiják, jenž likviduje své oběti a posílá je svojí sousedce, která z nich pak peče dobroty. A navíc u toho i zatraceně dobře zpívá. Lze někomu takovému nedržet palce?

Esence deppovské parády! Foto:

Willy Wonka
Depp se umí do svých rolí pořádně ponořit a stal se specialistou na hrdiny, o nichž se dá říct úplně všechno krom toho, že by byli normální. Willy Wonka je hrdinou Karlíka a továrny na čokoládu, filmu pro celou rodinu a hlavně pro děti. Ovšem Wonka, který tu šéfuje největší továrně na výrobu sladkostí, je nejspíš hrdina, z něhož byla většina rodičů nervózní. Chová se, jako kdyby byl sjetý koksem, obléká se tak, že vedle něj Daniel Nekonečný vypadá jako konzervativní umělec pro vaše prarodiče, občas se zdá, že je regulérně šílený. A možná skutečně je. Koneckonců – kdo jiný by ve své továrně zaměstnal armádu půlmetrových Umpalumpů?

Karlík a továrna na čokoládu (2005) Foto:

Střihoruký Edward
Každý herec má oblíbeného režiséra a pro Johnnyho Deppa je to Tim Burton, který s ním natočil osm filmů a Střihoruký Edward byl tím prvním. Právě tady Depp ukázal, že nejspíš nikdo jiný v Hollywoodu nedovede tak úžasným způsobem zahrát postavy, které jsou neskutečně citlivé, ale zároveň malinko děsivé. Jeho hrdina, který měl místo rukou nůžky, musel svému okolí dokazovat, že není monstrum. Hrdinu slavné romantické fantasy si však měl původně zahrát Tom Cruise, nakonec ale dostal přednost Depp a tomu film nejenže pořádně nakopl kariéru, ale ještě se zasnoubil s hereckou kolegyní Winonou Ryder.

Střihoruký Edward - komu nebylo Johnnyho v tomto dílku líto, tak nemá srdce Foto:

Jack Sparrow
Okolo role kapitána (na toho kapitána nezapomínat, je na to háklivý!) Jacka Sparrowa z Pirátů z Karibiku se motali třeba legendární král filmových cvoků Christopher Walken nebo Jim Carrey, ale dnes si asi jen těžko někdo dovede představit, že by ho hrál někdo jiný než Johnny Depp. V jeho podání je tenhle pirát doslova neodolatelný. Sice vypadá jako někdo, kdo je už tak od dvanácti let opilý, ale perfektně zvládá drsné souboje, dovede ve dvou lidech ukrást obří loď, perfektně u toho hláškovat a zachovávat si nadhled i v okamžiku, kdy ho žere obří chobotnice. Když se nad tím člověk zamyslí, tak je to vlastně nevypočitatelný psychopat, který bez problémů zradí své přátele ještě před tím, než dosnídá. Ale i tak je zatraceně těžké nedržet mu palce.

 

Článek

reklama