Každé pondělí večer
na Primě

Partička předvede jazz Standy Řezáče

...když je hlad... Foto: ...když je hlad...Foto: All

Rogalo Máří Magdalény, kolotoč pro veverky, kolektivní šťourátko nosů, jazz Standy Řezáče či nečekané uznání Richarda Genzera. Takový bude 78. díl Partičky!

Hned v první hře s názvem STOP vznikne ještě vtipnější mozaika, než bylo původně plánováno. Kvůli Danově slovenštině Michal s Ondrou neporozumí správně a pěkně to popletou.

 

Místo „Máte predstavovať dvoch reštaurátorov, ktorí v kostole reštaurujú známe dielo.“ pochopí, že mají restaurovat známé dělo. Vzápětí se ale beztak příběh transformuje v Mrazíka, aby se nakonec kruh uzavřel tím, že Ondra v kostele ukazuje na rogalo Máří Magdalény.

 

Partičkáři se promění ve čtyři různé odborníky, kteří mají vymyslet sofistikované využití pro danou REKVIZITU. Ačkoli ji normální lidé používají coby deštník, zjistíte, že se nejlépe dá využít jako kolotoč pro veverky, kolektivní šťourátko nosů, přenosná toaleta či záchranný padák pro sebevrahy.

 

Ve hře PARTY se Richard konečně dočká uznání. Doposud to byl vždy on, kdo hádal, jaké podivné hosty vlastně na svou party pozval. Ačkoli se v televizi ke zdárnému konci tentokráte dostane za 18,5 minuty, ve skutečnosti nesestříhaná verze hry trvá minimálně dvakrát tak dlouho. Geňa se totiž při natáčení většinou trápí i tři čtvrtě hodiny, za což se mu jeho kolegové vždycky vysmívali.

Marián Čurko jako čáp Foto:

 

Tentokrát ale Michal zkusí hádat společně s Richardem a bude muset uznat, že zjistit, že je Igor rakouský trýznitel Fritzl, Ondra vinný sklípek a Dano pijavice, není vůbec lehké. A to i navzdory tomu, že od Geni dostane rady nad zlato. „Nenech se zmást. Nikdy! Ptej se věcně, žádný kecy okolo. Medvěd nikdy není medvěd, to je zásadní pravidlo,“ machroval Geňa a Michal se pustil do hry. Po několika minutách měl pocit, že ví, a tak na Dana zaječel: „Magnet!“ Geňa začal koulet očima a zasvěceně pravil. „Nesmíš na to takhle hrrr, musíš se ptát,“ poučuje Michala a otáčí se na Dana s výrazem profesionála. „Nejste magnet?“

 

V závěrečném JAZZu naši vtipálci zhudební příběh na téma od diváka. Ten v obchodě dvěma Češkám, které se ho na něco česky zeptaly, nepochopitelně odpověděl anglicky. Vznikne tak píseň, která jako by byla inspirovaná Standou Řezáčem, jelikož bude zpívána hned v několika jazycích, a ani jeden nebude použit dobře.

 

To a mnohem více uvidíte již v pondělí 16. září ve 21.50 na Prima COOL!