Pirátská trilogie: Truhla mrtvého muže v láskyplném prostředí kanibalů

Truhla mrtvého muže, Johny Depp Foto: Truhla mrtvého muže, Johny DeppFoto: All

Kanibalové nad ohněm otáčejí masový špíz v podání Jacka Sparowa. Přihazují polínka a brousí nože. Od úst jim stékají sliny a piráta oblíznou první plameny. Dívejte se na úspěšné pokračování Pirátů z Karibiku, tentokrát v láskyplném prostředí kanibalů a mořských příšer, 10. 4. od 20.15 na Primě.

Jack Sparow (Johnny Depp) si udělal dloužek u zakletého kapitána Bludného Holanďana Davey Jonese (Bill Nighy). Dluží mu svůj život a jako správný pirát za sebe nejdřív pošle Willa Turnera (Orlando Bloom). Ten mezitím hledá klíč k truhle s mocným pokladem, a není sám. Východoindická společnost truhlu chce získat, aby mohla ovládat krakena, a tak i celý Atlantický oceán. Jak ale můžou všichni splnit svá sobecká přání, když truhla je jen jedna?

Režisér Gore Verbinski (Kruh, Osamělý jezdec) rozhodně neztratil vítr z plachet, a proto ani druhý díl nenechá diváka oddechnout. To, co v prvním dílu končilo jako happy end, tedy svatba, je zničeno. Kráska Elisabeth (Keira Knightley) z vězení cynicky podotýká, že přišla o svatební noc, zatímco její nastávající Will stále naivně věří, že jim Jack nezištně pomůže, a vydává se ho na příkaz nového šéfa pobřeží hledat.

Elisabeth rozhodně není klasická kráska v nesnázích. Převlékne se za muže, vetře se na loď pirátů a začne vyjednávat se zbraní v ruce – omdlévání totiž už dávno na muže neplatí.

Jack Sparow má takový strach před Davey Jonesem, že se i vzdá svého trojrohého klobouku a života na moři. Nic mu ale nebrání v tom, aby laškoval s Elisabeth. Sám neví, jestli miluje víc sám sebe, moře nebo ji.

Děsivá, a zároveň skvěle počítačově zvládnutá je postava Daveyho Jonese. Ten zásadně spí při zvuku zvonkohry, za domácího mazlíčka má krakena a miluje kostky, při kterých mu upíšete duši.

Piráti jsou opět dobrodružným příběhem, stejně jako vtipnou nadsázkou. Kanibalové, kteří vás láskou sežerou, místo duchů máme napůl lidi, napůl oslizlé mušle, a námořník s vypadávajícím okem šlohne Bibli, řekne amen a jde ukrást loď.

Natáčelo se na Bahamách a na ostrovech Svatý Vincenc a Grenada v Karibiku, kde doopravdy proti Evropanům bojoval kmen Karibů, známý především svým kanibalismem. Jack si také jejich pohostinnosti užívá plnými doušky.

Nevýhodou natáčení na ostrovech je, že se velmi často střídá počasí, a tak museli herci snést lijáky i vysoké teploty, a to ve stále stejném oblečení.

Vyplatilo se, film získal Oskara za vizuální efekty a po celém světě vyhrál dalších 34 filmových ocenění.

Nechte se zavést 10. 4. od 20.15 do světa pirátů, mořských příšer a kanibalů, u nichž se musíte sami okořenit a raději sníst cizí palec, než aby snědli ten váš.

 

reklama