Prima pomohla nejen ke šťastným Vánocům

test img Foto: test imgFoto: All

Před pár dny jsme ve Zprávách TV Prima odvysílali reportáž o Ladislavu Lakatošovi, který se shodou smutných okolností dostal až na úplné dno. Ladislav Lakatoš přišel na Slovensku o práci i střechu nad hlavou.

Obojí si našel v Praze. A když byl konečně spokojený, lékaři mu oznámili, že přichází o zrak a nutně potřebuje operaci očí. Má šedý zákal a operaci je nutné provést v co nejkratším termínu. Pak ale zjistili, že mu ji pojišťovna v České republice nezaplatí – není zde totiž pojištěný. Pan Lakatoš, který se vyučil knihařem, se s vážnou nemocí nesetkal ve svém životě poprvé. Již v dětství prodělal obrnu. Odmala navíc žil v dětských domovech, nemá tedy rodinu, která by mu poskytla nezbytné zázemí. Sám Ladislav Lakatoš ke svému zdravotnímu stavu uvádí: “Každý den je to slabší a slabší. Už vidím jen mlhavě. Je to takový nezvyk, když jsem viděl a najednou nevidím.“

Naše reportáž o muži, který nutně potřebuje operaci, vzbudila mimořádný zájem. Spousta vás, našich diváků, nabízela panu Lakatošovi finanční pomoc nebo případně zajištění odvozu na Slovensko. Příběh nemocného člověka zaujal i tři oční kliniky, které se nabídly, že zdarma potřebná vyšetření a následně i operaci provedou. Jedná se o oční kliniku NeoVize z Brna, oční kliniku JL ACHK z Prahy a také o Evropskou oční kliniku Lexum. A právě toto špičkové pracoviště vedené profesorem Martinem Filipcem, předním odborníkem v očním lékařství, se o pana Lakatoše bezplatně postará a splní mu tak jeho největší přání – zase vidět. A za to jim patří obrovské díky nejen od šťastného pacienta, ale od nás všech. Pan Lakatoš ještě do Vánoc podstoupí na klinice vyšetření a operace bude dle výsledků provedena krátce po Novém roce.

Televize Prima chce také touto cestou poděkovat všem, kterým nebyl osud nešťastného člověka jedno a kteří byli ihned připraveni podat mu pomocnou ruku.

Krásné Vánoce všem.

reklama