Cesty domů

Cesty domů, logo Foto:
73 min

Domov je tam, kde na nás čeká láska. Nový rodinný seriál Televize Prima právě začíná! Soňa se po rozchodu s manželem vrací do rodného domu. Čeká ji nový začátek? Její otec Rudolf je v pasti, opět narazil na svého odvěkého nepřítele… Hrají M. Etzler, P. Vitázková, J. Dolanský, A. Švehlík, L. Potměšil, J. Smutná, J. Zadražil, V. Limr, P. Horváthová, K. Špráchalová, V. Jeníková a další. Režie J. Adamec (58 min) (Premiéra)

O pořadu

Nová moderní rodinná sága Televize PRIMA autorů Barbary Bulvové a Jana Coufala v režii Jiřího Adamce zavede diváky mezi dvě znepřátelené rodiny. Cesty domů vyprávějí silný emocionální příběh o jejich nepřátelství. O nepřátelství na život a na smrt. Kořeny rodové nenávisti sahají do temné minulosti; příběh, který se divákům otevírá, se ale odehrává právě teď…

 

Návrat (exkluzivní díl)

Domov je tam, kde na nás čeká láska. Nový rodinný seriál Televize Prima právě začíná! Soňa se po rozchodu s manželem vrací do rodného domu. Čeká ji nový začátek? Její otec Rudolf je v pasti, opět narazil na svého odvěkého nepřítele…

Cesty domů se klikatí, ale na jejich konci nás čeká láska. Soňa Mašková se po léčbě úrazu a rozchodu s manželem Honzou vrací do vily svých rodičů v rodném Hradišti. Čeká ji vřelé uvítání. Na scéně se nečekaně objevuje Honza, který se rodiny nehodlá vzdát. Sonin přítel Roman Hamzík na Soňu naléhá, aby to s Honzou definitivně ukončila. Také její rodiče Rudolf a Lída Bernátovi dávají Honzovi jasně najevo, že není vítaným hostem. Vždyť kvůli němu Soňa tolik trpěla! Jenže Honza se bez boje nevzdává. Co si má Soňa počít v nelehké situaci? Rudolfovi nedávno zemřela matka a zanechala mu dědictví s trpkou podmínkou. Pokud ji Rudolf nesplní, bude se muset vzdát nároku na dům svého dětství. Jinak to ani nemůže dopadnout, musel by se totiž smířit se svým odvěkým nepřítelem. Aby to Rudolf neměl jednoduché, jeho ztracený syn Martin se k němu nechce znát. Najdou naši hrdinové cestu domů? Nový rodinný seriál Televize Prima právě začíná!

 

O formátu

Cesty domů budou hledat rodiny Bernátů a Kosíků, dvou známých hradišťských lékařů, které má znovu spojit závěť matky Rudolfa Bernáta. Jejím posledním přáním bylo usmíření obou rodin. Jenže podmínka je téměř nesplnitelná: MUDr. Petr Kosík (Ladislav Potměšil) a MUDr. Rudolf Bernát (Alois Švehlík) spolu mají začít ordinovat. Oni dva? To dřív zamrzne peklo…

 

Na cestu domů se v počátku příběhu vydává také hlavní hrdinka seriálu Soňa Mašková (Pavla Vitázková), nejstarší Rudolfova dcera. Po dlouhé krizi opouští svého manžela, kpt. Jana Maška (Miroslav Etzler), otce jejich dvou malých synů. Těší se, že konečně znovu najde klid v náručí své rodiny. A těší se na nový život se svojí dávnou láskou Romanem Hamzíkem (Jan Dolanský). Jenže Honza se nevzdává. A nevzdá. Souboj dvou sympatických mladých mužů o Soninu lásku, z nichž jeden je na dně a druhý na výsluní její přízně, bude nemilosrdný.

 

MUDr. Rudolf Bernát, primář hradišťské kardiologie a kardiochirurgie, si není jist, zda jeho cesta domů vede ještě dnes za jeho rodinou. Položil by za ni sice život, jenže… zaskočila ho láska – docela jistě poslední. A je to vážné. Rudolf se poprvé v životě zamiloval do své pacientky, mjr. Míly Jírové (Miluše Šplechtová). Míla je přesným opakem jeho tiché, laskavé a trochu ušlápnuté manželky – je krásná, ctižádostivá a nebojácná. Rudolfa miluje, přesto ho opouští. Rudolf si ale nemůže pomoci a odchází za ní. Přestože na své rodině tolik lpí. Na svém domě, na svých zásadách, zvyklostech, na svých třech dětech. Kromě Soni ještě na Ríšovi, který by se měl ve špitále stát jeho nástupcem, a na své nejmladší dceři Vendy, dívce, která jde vždy svojí upřímností hraničící s drzostí hlavou proti zdi. Rudolf lpí na všech svých dětech. Jsou vlastně čtyři. Ten poslední je dávná jizva v srdci: Martin Kosík. Ano, jeho syna vychoval jeho životní nepřítel Petr Kosík. Tomu Martin říká táto. Rudolfa přehlíží – a to si v Hradišti dovolí skutečně jen on, jeho syn!

 

Petr Kosík je na rozdíl od Rudolfa Bernáta laskavý a všemi pacienty milovaný lékař. Přesto je v nemocnici přehlížený a kolegové s ním jednají s despektem. Petr je vdovec. Žije skromně, jen pro své dva syny, kteří jsou pro něj vším. Ale jedno tiché štěstí přece před světem skrývá. Lásku ke krásné Pacině, ženské, která miluje život a má slabost pro muže… O Petra ale opravdu stojí, třeba i napořád. Jenže on ji roztomile tají, ovšem zcela zbytečně. Synové o Pacině už dávno vědí. Mladší Šimon Kosík je právě po delší době na cestě domů ze studií. Je stejně tvrdá palice jako Vendy Bernátová, stejně neústupný, nekompromisní. Ti dva si přes velké třesky k sobě najdou cestu a už z ní pak nikdy nesejdou. Milují se navzdory zákazům, navzdory znesvářeným rodům. Dokáže jejich láska stejně jako v shakespearově dramatu usmířit obě rodiny? Budou vůle a láska současných mladých Monteků a Kapuletů natolik silné, že přivedou jejich otce k odpuštění a usmíření?

 

Dvakrát týdně tedy budeme svědky nekončícího souboje dvou otců, milostných vzplanutí jejich synů a dcer a nacházení jejich cest zpět domů. Seriál nabídne skrytá dramata i otevřené konflikty. Sága plná emocí zavede diváky nejen do obýváků a ložnic postav, ale také do jejich myslí a duší. Svižně napsané scény jsou prostoupeny laskavým humorem a pochopením pro lidské slabosti i sílu okamžiku. Po cestách domů se může vydat každý, kdo se bude chtít pobavit i dojmout spletitými vztahy dvou rodů, které ale určitě neskončí tak smutně jako kdysi ve Veroně…

 

Příběhy plné emocí a zvratů nás pozvou do spousty atraktivních lokalit. Hlavní postavy navštívíme v jejich domovech, na pracovišti nebo se podíváme na místa, kde tráví svůj volný čas. S Rudolfem Bernátem se tak budeme setkávat nejen v rodinné vile, ale také na reálném špičkovém kardiochirurgickém pracovišti v Hradišti, které řídí, nebo v oblíbené hospůdce, kde rád odpočívá třeba po honu. Jeho rodina nás zavede i na hospodářskou kriminálku nebo fotbalový stadion. Doktora Kosíka poznáme v jeho ordinaci i v domácím království. Významnou úlohu hraje také Dům Na Návrší – ten se totiž má stát prostředkem ke smíření obou znesvářených lékařů.

 

Cesty domů pod režijní taktovkou zkušeného Jiřího Adamce, jehož jméno je zárukou kvalitní podívané, mohou diváci sledovat dvakrát týdně. Seriál Cesty domů Televize PRIMA realizuje ve spolupráci s Core Production.

 

Hlavní architekt Jan Vlasák připravil interiéry na celkem 1650 m2 a spoustu zajímavých exteriérů, ve kterých se budou odehrávat zápletky našich hrdinů.

 

Velkým lákadlem seriálu je hvězdné herecké obsazení – Alois Švehlík (Rudolf Bernát), Ladislav Potměšil (Petr Kosík), Pavla Vitázková rozená Ptáčková (Soňa Mašková), Miroslav Etzler (Jan Mašek), Jan Dolanský (Roman Hamzík), Jitka Smutná (Lída Bernátová), Miluše Šplechtová (Míla Jírová), Simona Postlerová (Pacina), Veronika Jeníková (Majda), Petr Konáš (Šimon), Viktor Limr (Martin Kosík) nebo Jan Zadražil (Richard Bernát) – poslední dva se proslavili v úspěšném seriálu Velmi křehké vztahy (VKV) – a spousta dalších.

 

Autoři námětu a hlavní scenáristé:

  • Barbara Bulvová, Jan Coufal (hlavní scenáristé Ordinace v růžové zahradě 2)
  • Scenáristé: Zdeněk Viktora, Adam Pražák
  • Dramaturgie: Tomáš Hořava
  • Kamera: Milan Dostál
  • Architekt: Jan Vlasák
  • Režie: Jiří Adamec
  • Výkonný producent: Jana Brávková
  • Šéfproducent vlastní tvorby: Šárka Baborovská

Dům naruby Foto:
04:05 06:10
8%
DNES V TVCesty domů Foto:
20.15
DNES V TVIva Kubelková Foto:
21.35
TOP STAR magazín
DNES V TVPrázdniny v ráji Foto:
22.45
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15
DNES V TVHannibal speciál pozadí Foto:
21.50
DNES V TVMyšlenky zločince Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.20
DNES V TVSex ve městě - reprezent Foto:
22.20
Sex ve městě III (17)

reklama