Chůva k pohledání

Chůva k pohledání Foto:
25 min

(The Nanny) - Americký komediální seriál (1993). Hrají F. Drescherová, Ch. Shaughnessy, D. Davis, L. Laneová a další. Režie L. Shallat

O pořadu

Že chůva k dětem nemusí být jen stárnoucí babička, se přesvědčíte v případě Fran.

Je krásná a extravagantní, a to jak v líčení, tak v oblékání. A pusu má pěkně prořízlou.


Rychlé info:

Žánr: komedie

Původní název: The Nanny
Země natáčení: USA
Roky natáčení: 1993–1999
Průměrná délka jednoho dílu: 30 minut

 

Postavy, obsazení a dabing: Fran Fineová / Fran Drescherová (Magda Reifová), Maxwell Sheffield / Charles Shaughnessy (Zdeněk Mahdal), Niles / Daniel Davis (Vladimír Čech), C. C Babcocková / Lauren Laneová (Miroslava Součková) a další.

Chůva k pohledání je americký seriál, který běžel v letech 1993 až 1999 na televizní stanici CBS. Hlavní hrdinku – chůvu jménem Fran – ztvárnila Fran Drescherová. Jde o jeden z mála úspěšných komediálních seriálů s výlučně židovským charakterem. Fran Fineová právě přišla o práci a opustil ji přítel. Potřebuje si znovu uspořádat život, a tak začne na Manhattanu prodávat kosmetiku. Díky tomu se dostane do domu Angličana Maxwella Sheffielda, bohatého ovdovělého divadelního producenta z Broadwaye.

V bytě ji omylem považují za kandidátku na chůvu tří Maxwellových dětí a nakonec ji na tuto práci najmou. Na rozdíl od předchozí chůvy se chová trochu jinak – sděluje své osobité názory okolí. Což se některým členům domácnosti pochopitelně nelíbí.

Přesto si Fran vytvoří k dětem (Maggie, Brighton a Grace) pevný vztah a skvěle si rozumí i s sluhou Nilesem. Mezi ní a panem Sheffieldem panuje erotické napětí, vše je však o to složitější, že má pro Sheffielda slabost i jeho obchodní společnice C. C. Babcocková.

 

Zajímavosti:

Chůva k pohledání měla stále obsazení po celých šest sérií.

 

Fran Fineová

Fran a její sestra Nadine se narodily do židovské rodiny ve Flushingu v Queensu (New York), kde jejich matka Sylvie a otec Morty pořád žijí. Je to krásná mladá žena, která má snad jedinou vadu na kráse – hlas. Když promluví, máte pocit, že se vám rozskočí hlava. Jejím dalším malým negativem je neustálé žvanění o rodině – a že je to rodina! Fran je pravděpodobně kouzelnice, protože se po celou dobu seriálu její věk pohybuje kolem třiceti (29–33 let). Vysvětlení je jediné: Podle svých slov lhala i v žádosti o kreditku. Fran je posedlá nakupováním a sháněním manžela. Jediný „normální“ adept je samozřejmě Maxwell, otec dětí, kterým dělá Fran chůvu. Svoji práci pojímá netradičně, takže upjatou paní opravdu nečekejte. Po domě pobíhá v co nejkratších sukýnkách, po ránu ji ale neuvidíte jinak než v županu a barevných chlupatých pantoflích. Jediné, co jí nikdy nechybí, jsou vlasy načesané do gigantických rozměrů. Její nejlepší kamarádkou je trochu hloupoučká Val, se kterou na střední škole dokonce adoptovaly na dálku „dceru“ Mai-Ling. Největším snem je pro Fran, snad kromě manželství, setkání s Barbrou Straisandovou, což se jí několikrát poštěstí. Ale není to jenom Barbra – Fran je fanynkou snad každé celebrity, což způsobuje problémy.

 

Maxwell Sheffield

Maxwell je broadwayský producent několika úspěšných her. Jeho největším rivalem je Andrew Lloyd Webber. Stále ho „točí“, že nevzal muzikál Cats (Kočky) a Andrew na něm pak vydělal jmění.  Jeho manželka Sarah zemřela několik roků před začátkem seriálu. Maxwell má společnici C. C. Babcockovou, která už asi dvacet let tajně doufá, že se stane příští paní Sheffieldovou.   Maxwellovou největší pýchou jsou jeho tři děti: Maggie, Brighton a Gracie. Pracovní vytíženost mu však nedovoluje trávit s nimi tolik času, kolik by potřebovaly, a tak se snaží najít chůvu. Objevuje se Fran Fineová.  Jak dlouho to jen šlo, snažili se Maxwell a Fran udržet svůj vztah na profesionální úrovni. Maxwell truchlil po zesnulé manželce a Fran se dostávala ze vztahu s exsnoubencem. Jednou řekl Maxwell Fran, že ji miluje, ale pak to odvolal. Po dlouhém váhání opravdu požádá Fran o ruku, vezmou se a mají dvojčata.

 

Niles

Niles je sluha v rodině Sheffieldů, kde pracuje po většinu svého života. Tato profese je v jeho rodině tradicí, otec i dědeček také sloužili, a dokonce byli členy asociace sluhů, kam se Niles později také dostane.

Dlouho po smrti Sarah bylo v domě temno, čehož využívala C. C. Babcocková. Přestože Niles považuje C. C. za ďábla, ve skrytu duše ji má rád. Ale navenek ji nenávidí a ona mu to řádně oplácí.  Když Maxwell najme Fran, Niles se s ní hned skamarádí. Je také největším fandou vztahu Fran a Maxe. Nilesovou dominantní vlastností je zvědavost. Nejčastěji ho najdete s uchem na dveřích (případně na zdi) a po domě má rozmístěné odposlechy. Drby si samozřejmě nenechává pro sebe. Rád s nimi zásobí Fran a ze škodolibosti některé vypráví C. C.

Dům naruby Foto:
04:05 06:10
74%
DNES V TVCesty domů Foto:
20.15
DNES V TVIva Kubelková Foto:
21.35
TOP STAR magazín
DNES V TVPrázdniny v ráji Foto:
22.45
Stanice právě nevysílá
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15
DNES V TVHannibal speciál pozadí Foto:
21.50
DNES V TVMyšlenky zločince Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.20
DNES V TVSex ve městě - reprezent Foto:
22.20
Sex ve městě III (17)

reklama