Jste to, co jíte

Rozhodli se zhubnout a změnit celý svůj svět. Unikátní pořad o zdravém životním stylu s doktorkou Kateřinou a Petrem Havlíčkem je zpět. Miroslava z Brna pracuje jako pečovatelka, ale sama na sebe si čas neudělá. "Můj tajný sen je mít 95 kg, ale bojím se to vyslovit nahlas," říká. Podaří se jí splnit její přání? (Premiéra)

Oblíbený pořad Jste to, co jíte s doktorkou Kateřinou Cajthamlovou a inženýrem Petrem Havlíčkem se vrací na obrazovky Prima family v reprízách zajímavých dílů.

Rozvedená Miroslava má dvě dcery, měří 170 cm a váha jí ukazuje hodnotu 114,5 kg! Žije ve společné domácnosti s mladší dcerou Martinou a čtyřmi kočkami. Je nejen výborná chovatelka – její kočky vyhrály několik soutěží a jsou šampionky, ale používá své mazlíčky také k felinoterapii: chodí s nimi ve volném čase do Domova seniorů, kde pracuje jako pečovatelka. Přítomnost a možnost hlazení zvířete vrací jeho obyvatelům chuť do života. Mirka je jako pečovatelka velmi oblíbená, a ač pečovatelská služba v tomto oboru přináší i smutné okamžiky, Mirka svou práci miluje a dává jí všechno. To už se ovšem nedá říct o ní samotné. Zdá se, že o sebe už naprosto ztratila zájem. Má pocit, že není pro nikoho důležitá, nemá žádné sebevědomí, což se ještě zhoršilo po jejím rozvodu. Možná jsou kořeny toho pocitu už hluboko v dětství – odmalička se jí děti smály, že je tlustá. Také oba její rodiče měli váhu kolem 120 kg a maminka zemřela na zdravotní komplikace způsobené cukrovkou. Jenže i když se trochu snaží jíst zdravě, jí toho příliš moc a pije skoro výhradně sladké nápoje. Několikrát se už také pokoušela držet různé diety, jednou dokonce zhubla 20 kg, jenže nevydržela a tři měsíce nato měla zpátky nejen oněch 20 shozených kilo, ale ještě 10 navrch. Prostě klasický jo-jo efekt. Sport jí nikdy nic moc neříkal, navíc ji z fyzické námahy v práci bolí záda. nemá žádnou kondici, zadýchává se. Bojí se cukrovky, ale nic s tím nedělá. Dokáže si Mirka pod dohledem doktorky Kateřiny zase vážit sama sebe? Naučí se stravovat tak, aby se nedostala do stejné pozice jako její matka s cukrovkou, které v šedesáti letech amputovali nohu? Dcery slíbily, že jí budou pomáhat; nebude Mirce vadit neustálý dozor? Pomohl jí náš pořad?

DNES V TVČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT Foto:
20.15
DNES V TVdavinci 1. díl - Obrázek 3 Foto:
21.35
Bylo, nebylo Foto:
10:55 11:55
67%
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15
DNES V TVMoje druhá láska Foto:
20.15
DNES V TVLegendy z Dogtownu Foto:
22.20
11:30 12:30
8%

reklama