Ricardovy recepty

Ricardovy recepty Foto:
30 min

Nejpopulárnější televizní šéfkuchař Ricardo z kanadského Quebecu vás s hravostí sobě vlastní naučí připravovat výborná jídla pro každou příležitost. Jeho filozofií je nakupovat místní ingredience a jíst s rodinou a přáteli.

O pořadu

Originální název: Ricardo And Friends
Kanada 2006–2009, Ricardo Media Inc.
Žánr: pořad o vaření
Série: 1.–3.
Premiéra / repríza: premiéra
Počet epizod: 3x 26
Délka epizody: 30 minut
Účinkují: Ricardo Larrivée

O pořadu

Ricardo Larrivée – pro kamarády jednoduše Ricardo – je nejslavnější kanadský šéfkuchař. Pro svou pohodovou osobnost, vtip a charisma je označován jako „kanadská odpověď na Jamieho Olivera“. Jídlo považuje za něco, co by se mělo sdílet s přáteli, slavit a užívat.

Pořad Ricardovy recepty je unikátní v tom, že se nezaměřuje jen na technologii přípravy jídla, ale i místní tradice a výrobu ingrediencí. Ricardo cestuje po provincii Quebec a hledá ty nejlepší suroviny od místních pěstitelů a dodavatelů, aby z nich připravil několik báječných jídel. Natáčí přímo na farmách a ve výrobnách a ukazuje, jak se daná plodina nebo přísada pěstuje a zpracovává. Svou lásku k vaření přenese i do vaší kuchyně pomocí řady řádně otestovaných a různorodých receptů a poradí vám, jak připravit pokrm pro každou příležitost. Od nóbl večeře, kterou oslníte šéfa, až po rychlé a snadné občerstvení, které budete mít na stole za chvilku. Zaměřuje se na pokrmy, jež zvládnete do 30 minut, zajímavé snídaně a svačiny, jídla vhodná k zmrazení a ohřátí i oblíbené dětské mňamky. Pochopitelně nechybí silný francouzský vliv. Provincie Quebec je velmi frankofonní, což se odráží i v místní pestré kuchyni. Ricardo nakonec své mistrovské výtvory prostře přátelům a společně si na nich pochutnají. Už se vám sbíhají sliny? Kulinářské dobrodružství začíná!

Ricardo Larrivée

Jméno Ricardo Larrivée už zná v Quebecku každý. Proslavil se pořadem Ricardovy recepty na stanici Food Network a úspěšnou knihou Weekend Cooking. V Ricardově domovské provincii je jeho každodenní pořad o vaření nejsledovanější ranní rozhlasovou relací. Dělá ho už sedm let. Ricardo vystudoval hotelový management a kariéru začal v 80. letech v pohostinství. Přímo vařit se nikdy neučil a ani nepracoval v kuchyni. Při každodenní rutinní práci v restauraci by neměl čas na své kulinářské experimenty. Ricardo má dobrou vyřídilku a osobní šarm, a proto jeho bujará povaha hledala nové příležitosti. Zkusil to v médiích a brzy pracoval pro Radio-Canada v Saskatchewanu. Jako zdvořilý moderátor ve volném čase připravoval kolegům jednoduchá i složitá jídla a brzo si vysloužil pozici reportéra přes gastronomii v Radio-Canada v Regině. Když se vrátil do Quebecu, spojil své velké vášně a vysílal nové recepty a reportáže o jídle z rádia i televize. Také oblažoval čtenáře montrealského deníku La Presse pravidelným sloupkem o vaření. Moderuje dva televizní gastronomické pořady. Ricardo ve francouzštině a Ricardovy recepty v angličtině. Žije s manželkou a třemi dcerami.

Tajemství války Foto:
08:15 09:20
98%
DNES V TVVšechny moje lásky Foto:
20.15
DNES V TVSprávci osudu Foto:
21.30
DNES V TVHawaii 5-0 Foto:
23.45
Farmar hleda ženu - logo bile srdce Foto:
08:40 09:55
56%
DNES V TVStmívání Foto:
20.15
DNES V TVChirurgové - reprezent Foto:
22.55

reklama