Sběratelé kostí

Sběratelé kostí Foto:
60 min

(Bones) - Americký kriminální seriál (2006). Hrají E. Deschanelová, D. Boreanaz, M. Conlinová a další. Režie J. Treviňo (42 min)

O pořadu

Sběratelé kostí IX

Když jsou standardní metody vyšetřování zbytečné, zavoláte Sběratelé kostí. Devátá řada oblíbeného černohumorného krimi seriálu se znovu trefuje do černého. A nebude to vždycky sranda... Dlouho očekávaná svatba je v sázce!

 

Originální název: Bones

Země původu, rok, distributor: USA, 2013, Fox

Žánr: kriminální, drama, komediální

Série: 9.

Počet epizod: 22

Délka epizody: 40 min.

 

V závěru předchozí osmé série se vrátil na scénu geniální sériový vrah Christopher Pelant, aby si znovu pohrál nejen s nervy, ale i osudy a životy týmu Sběratelů kostí. Podařilo se mu překazit dlouho plánovanou svatbu doktorky Temperance „Kůstky“ Brennan (Emily Deschanel) a federálního agenta Seeleyho Bootha (David Boreanaz).

Kdyby Kůstka jejich zasnoubení nezrušila – nebo by jakýmkoliv způsobem dala svému milovanému agentu FBI najevo, oč vlastně běží, zemřeli by nevinní. Nová devátá řada proto začíná Boothovým zpochybněním jejich vztahu. Kůstka se bude horko těžko snažit, aby získala zpět ztracenou důvěru. Fandové se přesto nemusí bát. Na dlouho slibovanou svatbu v deváté sérii Sběratelů kostí určitě dojde!

Samozřejmě se ani tentokrát Sběratelé kostí nebudou točit jenom kolem (zhrzené) romance a svatebního (ne)veselí. Mezi novými případy doktorky Kůstky Brennan a agenta Bootha se najde třeba ohořelá mrtvola v autě, zabitý muž naposledy spatřený se svou milenkou nebo údajný smrtelně nemocný sebevrah. A bez vražd ani sbírání kostí se neobejde ani svatební obřad nebo dokonce následné líbánky v Buenos Aires.

Zajímavosti:

Seriál inspirovaný skutečnými zážitky forenzní antropoložky a spisovatelky Kathy Reichs se na podzim 2014 dočkal uvedení jubilejní desáté řady a po její americké premiéře to vůbec nevypadá, že by hned tak skončil. Navzdory tvrdé a podobně úspěšné konkurenci v podobě seriálů jako Castle na zabití, Myšlenky zločince nebo Jak prosté.

Nejen že je seriál Sběratelé kostí volně inspirovaný příběhy z pera forenzní antropoložky a spisovatelky Kathy Reichs a hlavní hrdinka sdílí jméno s hrdinkou jejích knížek. Doktorka Kůstka ze seriálu sama píše mysteriózní detektivní romány pod pseudonymem Kathy Reichs.

Tvůrcem seriálu Sběratelé kostí je producent a scénárista Hart Hanson, který se předtím podílel na úspěšných televizních podívaných Hvězdná brána, Krajní meze a Joan z Arkádie. Stvořil také spin-off – seriál spřízněný se Sběrateli kostí s názvem Šestej smysl, který ale po odvysílání první série skončil.

Článek

Sběratelé kostí - Booth a Kůstka Foto:

Kopečkovic na dovolené? Ne, to je Kůstka s Boothem na líbánkách!

Kůstka a Booth se v minulém dílu vzali a teď vyrážejí na líbánky! A rozhodně to nešidí – vybrali si Buenos Aires. Mrkněte na pár zajímavostí vážících se ke slavnému městu....

Článek

A už jsou konečně svoji Foto:

Konečně to přišlo. Kůstka se vdává!

Fanoušci, kteří vzali s povděkem vztah Kůstky a Boothe, který pár zpečetil už i dítětem, se mohou radovat! Kůstka a Booth do toho v úterním díle praští! Další díl seriálu...

Článek

Sběratelé kostí VII (11) - Obrázek 1 Foto:

Znáte bizarní smrti z historie? Kůstka řeší mrtvolu v lepidle

Pořádně bizarní vraždu řeší vyšetřovací tým v dnešním díle Sběratelů kostí. Pouliční umělec spadne během práce na billboardu do vlastního lepidla a zjistí, že v něm není...

Článek

Kůstka Foto:

Chytré ženy v seriálech. To je Kůstka, Scullyová nebo Watson(ová)

Smart is the new sexy. Tak lze charakterizovat nejen boom mírně asociálních, ovšem o to inteligentnějších filmových či seriálových hrdinů od Sheldona po Sherlocka, ale i o...

Článek

Kůstka a Booth Foto:

5 perliček, které nevíte o Davidu Boreanazovi

David Boreanaz – oblíbenec mnoha fanoušků seriálů Buffy a také jedna ze dvou hlavních postav Sběratelů kostí. Než vyrazíte s „jeho“ Boothem a Kůstkou za dalším kriminálním...

 

Osoby a obsazení:

Dr.Temperance (Kůstka) Brennanová

Je špičkovou forenzní antropoložkou pracující v Jeffersonově institutu ve Washingtonu DC, která ve volném čase píše romány. Když standardní metody identifikace těla selžou –  ostatky jsou tak rozložené, spálené nebo poničené, že to kriminalisté vzdají –, zavolají Brennanovou kvůli její schopnosti přečíst stopy zanechané v kostech oběti. Oplývá kousavou inteligencí a snahou odhalit pravdu za každou cenu.

Představitelkou Kůstky je Emily Deschanelová.

Narodila se 11. října 1976 v Los Angeles jako dcera kameramana Caleba Deschanela a herečky Mary Jo Deschanelové a její mladší sestra je herečka Zooe Deschanelová. Vyrostla v Kanadě, Jugoslávii, Anglii a Jižní Africe. Debutovala na filmovém plátně v roce 1994 v komedii It Could Happen to You. Dále účinkovala ve známých filmech Návrat do Cold Mountain a Spider-Man 2. Po hororu Boogeyman byla v roce 2005 obsazena do Sběratelů kostí, od třetí série se stala spoluproducentkou a od poloviny čtvrté série plnohodnotnou producentkou. Je veganka a podporuje organizace za práva zvířat.

Speciální agent Seeley Booth z FBI

Bývalý armádní ostřelovač nedůvěřuje vědě a vědcům – „šprtům“, jak jim říká –, kteří hloubají nad důkazy zločinu. Na rozdíl od většiny vyšetřovatelů dokáže snést kousavou inteligenci Brennanové i její styl, kterým se vrhá po hlavě do každého vyšetřování. Kombinace jeho znalosti lidských povah a vědeckého postřehu doktorky Brennanové z nich dělá neporazitelný tým.

Seeleyho Bootha hraje David Boreanaz.

David se narodil 16. května 1969 v Buffalu a vyrostl ve Philadelphii. Z matčiny strany je českého a z otcovy italského původu, nezvyklé příjmení Boreanaz pochází právě ze severní Itálie.Vystudoval herectví a poprvé se na televizních obrazovkách objevil v epizodě sitcomu Ženatý se závazky jako motorkářský přítel Kelly Bundové. Jeho nejslavnější rolí se stal upír Angel v kultovním seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Tato postava byla tak populární, že o ní natočili samostatný seriál Angel, který se vysílal do roku 2004. Od roku 2005 už hraje agenta Seeleyho Bootha ve Sběratelích kostí. Od třetí série byl jmenován i výkonným producentem, a dokonce dvě epizody režíroval. Jednou z nich je výroční 100. díl v páté sérii. Žije v Los Angeles se svou druhou ženou, bývalou playmate Jamie Bergmanovou. Oba mají na zápěstích stejná tetování – na jednom je napsáno „duše“ a na druhém „osud“. V roce 2002 se jim narodil syn Jaden Rayne a v roce 2009 dcera Bardot Vita.

Další postavy:

Většina vyšetřovatelů povahu Brennanové nesnese, ale z různých důvodů – pracovních i osobních – s ní i s agentem Boothem spolupracují.

Nejlépe se cítí mezi kolegy v laboratoři Jeffersonova ústavu Angela Montenegrová (Michaela Conlinová), specialistka na rekonstrukce obličejů obětí a scén zločinu. Je nejlepší kamarádka Brennanové. Doktor Jack Hodgins Thyne (T. J. Thyne) je expert na hmyz, spóry a minerály. A jejich šéfová doktorka Camille Saroyanová (Tamara Taylorová), soudní patoložka, musí držet své geniální vědce na uzdě. Důležitý je i mladý psycholog Dr. Lance Sweets (John Francis Daley), který propůjčuje hlavním hrdinům své odborné schopnosti. Je talentovaný při profilování vrahů a vyslýchání podezřelých i v „manželském poradenství“, které pomáhá Boothovi a Brennanové v jejich vztahu pohotovými psychologickými radami.

TOP STAR magazín
Iva Kubelková Foto:
21:35 22:45
35%
DNES V TVCesty domů Foto:
20.15
DNES V TVIva Kubelková Foto:
21.35
TOP STAR magazín
DNES V TVPrázdniny v ráji Foto:
22.45
Hannibal speciál pozadí Foto:
21:50 22:45
14%
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15
DNES V TVHannibal speciál pozadí Foto:
21.50
Sběratelé kostí Foto:
21:20 22:20
57%
DNES V TVMyšlenky zločince Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.20
DNES V TVSex ve městě - reprezent Foto:
22.20
Sex ve městě III (17)

reklama