Sběratelé kostí

Sběratelé kostí Foto:
60 min

(Bones) - Americký kriminální seriál (2006). Hrají E. Deschanelová, D. Boreanaz, M. Conlinová a další. Režie J. Treviňo (42 min)

O pořadu

Sběratelé kostí IV. série | info

Kůstka a agent Booth se ocitnou v Anglii, poletí do Číny, a dokonce vystoupí v cirkuse. Vždy ale pracují na případech, na které jsou standardní vyšetřovací metody krátké.

Postavy – dabing: Dr. Temperance „Bones“ Brennanová / Emily Deschanelová (Kateřina Lojdová), zvláštní agent Seeley Booth / David Boreanaz (Martin Stránský), Zack Addy / Eric Millegan (Radek Hoppe), Dr. Jack Hodgins / T. J. Thyne (Pavel Tesař)

O seriálu:

Třetí série skončila šokujícím odhalením, že Zack (Eric Millegan) tajně pracoval pro sériového vraha Gormogona. Úvodní dvojitý díl čtvrté série se odehrává v Anglii. Brennanová byla pozvána přednášet do Oxfordu a Booth do Scotland Yardu. V Londýně ale zavraždí dceru amerického obchodníka a naši hrdinové musí spojit síly s místními úřady a  forenzními specialisty, aby dopadli pachatele. Natáčelo se ve skutečných londýnských lokacích, takže se v epizodě objeví většina turistických atrakcí a také zábavné situace, vyplývající z kontrastů mezi americkým a britským přístupem k řešení problémů.

Čtvrtá řada seriálu přinese i další zapeklité kriminální případy. Jedna z epizod se odehrává v letadle během cesty do Číny, v jiném díle Booth a Brennanová vystupují v utajení v cirkuse coby Wanda a Buck Moosejawovi, kanadské duo vrhající nože. Zajímavé je i vyšetřování vraždy známého televizního moderátora a případ kostry, kterou na pódiu používala norská metalová skupina.

Nová série Sběratelů kostí si rovněž pohraje se vztahy mezi hlavními postavami a jejich spolupracovníky. Booth s Brennanovou se budou muset vyrovnat se změnami mezi „šprty“ i  ve vlastním vztahu. Skupina postgraduálních studentů bude při řešení vražd pomáhat s až podezřelou horlivostí. Neskrývá se za ní nic menšího než snaha získat bývalé Zackovo místo v Jeffersonově ústavu. Angela s Hodginsem se na začátku rozejdou a Angela si najde nový milostný objekt. Hlavní hrdinové to také nebudou mít v osobním životě jednoduché. V jedné epizodě začne Brennanová chodit se dvěma muži najednou, což Bootha naprosto šokuje. Diváci se však mezi Kůstkou a Boothem dočkají i smířlivějšího pnutí, čeká je reálný polibek a lechtivá situace, kdy se Booth s Brennanovou ocitnou nazí v posteli.

Černohumorný seriál od producentů Harta Hansona, Barry Josephsona a Stephena Nathana je inspirován životem a knihami skutečné forenzní antropoložky Kathy Riechsové.

Zajímavosti:

Autoři používají takzvanou scenáristickou bibli. Do té se zapisují všechny vraždy, zbraně a motivy, které se v seriálu objevily.

Protože se Sběratelé kostí natáčejí v Los Angeles, a přitom se odehrávají ve Washingtonu, jednou z hlavních výzev filmařů je nedostat do záběru palmy nebo typické scenérie jižní Kalifornie. Jízdy autem se točí ve stojícím voze ve studiu, pozadí se promítá na obrazovky. Tento proces umožňuje Brennanové a Boothovi projíždět ulicemi Washingtonu, aniž by opustili Los Angeles.

V seriálu hráli tři Deschanelové (Emily, Zooey a Caleb) a dva Boreanazové (David a jeho otec). Chad Lowe a David Boreanaz jsou jediní, kteří v seriálu hrají a zároveň ho režírují. V kuchyni FBI visí fotky tří amerických prezidentů, zachycených při jídle. Nixon si dává čínu, Eisenhower kuřecí stehno a Kennedy hot dog.

Průměrně trvá 21 dní, než je seriálová epizoda připravena k odvysílání. Postprodukční proces zahrnuje střih, smíchání zvuku, přidání obrazových vložek, vizuálních efektů a úpravy barev. Na konci každé sezony se originální kazety uloží do trezoru v bývalém kansaském solném dole, asi 200 metrů pod povrch země.

Vedlejší herci do jedné epizody jsou vybírání průměrně ze 4000 uchazečů. Ve stovce epizod hrálo celkem přes 1300 lidí. Než je herec přijat, musí ho schválit šéf castingu, režisér epizody, výkonní producenti, scenárista, studio 20th Century Fox a distributor.

Osoby a obsazení:

Dr.Temperance (Kůstka) Brennanová

Je špičkovou forenzní antropoložkou pracující v Jeffersonově institutu ve Washingtonu DC, která ve volném čase píše romány. Když standardní metody identifikace těla selžou –  ostatky jsou tak rozložené, spálené nebo poničené, že to kriminalisté vzdají –, zavolají Brennanovou kvůli její schopnosti přečíst stopy zanechané v kostech oběti. Oplývá kousavou inteligencí a snahou odhalit pravdu za každou cenu.

Představitelkou Kůstky je Emily Deschanelová.

Narodila se 11. října 1976 v Los Angeles jako dcera kameramana Caleba Deschanela a herečky Mary Jo Deschanelové a její mladší sestra je herečka Zooe Deschanelová. Vyrostla v Kanadě, Jugoslávii, Anglii a Jižní Africe. Debutovala na filmovém plátně v roce 1994 v komedii It Could Happen to You. Dále účinkovala ve známých filmech Návrat do Cold Mountain a Spider-Man 2. Po hororu Boogeyman byla v roce 2005 obsazena do Sběratelů kostí, od třetí série se stala spoluproducentkou a od poloviny čtvrté série plnohodnotnou producentkou. Je veganka a podporuje organizace za práva zvířat.

Speciální agent Seeley Booth z FBI

Bývalý armádní ostřelovač nedůvěřuje vědě a vědcům – „šprtům“, jak jim říká –, kteří hloubají nad důkazy zločinu. Na rozdíl od většiny vyšetřovatelů dokáže snést kousavou inteligenci Brennanové i její styl, kterým se vrhá po hlavě do každého vyšetřování. Kombinace jeho znalosti lidských povah a vědeckého postřehu doktorky Brennanové z nich dělá neporazitelný tým.

Seeleyho Bootha hraje David Boreanaz.

David se narodil 16. května 1969 v Buffalu a vyrostl ve Philadelphii. Z matčiny strany je českého a z otcovy italského původu, nezvyklé příjmení Boreanaz pochází právě ze severní Itálie.Vystudoval herectví a poprvé se na televizních obrazovkách objevil v epizodě sitcomu Ženatý se závazky jako motorkářský přítel Kelly Bundové. Jeho nejslavnější rolí se stal upír Angel v kultovním seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Tato postava byla tak populární, že o ní natočili samostatný seriál Angel, který se vysílal do roku 2004. Od roku 2005 už hraje agenta Seeleyho Bootha ve Sběratelích kostí. Od třetí série byl jmenován i výkonným producentem, a dokonce dvě epizody režíroval. Jednou z nich je výroční 100. díl v páté sérii. Žije v Los Angeles se svou druhou ženou, bývalou playmate Jamie Bergmanovou. Oba mají na zápěstích stejná tetování – na jednom je napsáno „duše“ a na druhém „osud“. V roce 2002 se jim narodil syn Jaden Rayne a v roce 2009 dcera Bardot Vita.

Další postavy:

Většina vyšetřovatelů povahu Brennanové nesnese, ale z různých důvodů – pracovních i osobních – s ní i s agentem Boothem spolupracují.

Nejlépe se cítí mezi kolegy v laboratoři Jeffersonova ústavu Angela Montenegrová (Michaela Conlinová), specialistka na rekonstrukce obličejů obětí a scén zločinu. Je nejlepší kamarádka Brennanové. Doktor Jack Hodgins Thyne (T. J. Thyne) je expert na hmyz, spóry a minerály. A jejich šéfová doktorka Camille Saroyanová (Tamara Taylorová), soudní patoložka, musí držet své geniální vědce na uzdě. Důležitý je i mladý psycholog Dr. Lance Sweets (John Francis Daley), který propůjčuje hlavním hrdinům své odborné schopnosti. Je talentovaný při profilování vrahů a vyslýchání podezřelých i v „manželském poradenství“, které pomáhá Boothovi a Brennanové v jejich vztahu pohotovými psychologickými radami.

USA 2009, FOX

Žánr: kriminální 

Série: 4.

Premiéra / repríza: premiéra

Počet epizod: 26

Čas vysílání: ÚT  20.15

Autor: Hart Hanson

 

Sběratelé kostí III. série | info

I ve třetí řadě je pravou rukou soudní antropoložce Temperance Brennanové řečené Kůstka agent Booth, který ji polidšťuje a pěkně to mezi nimi jiskří – už dlouho. Brennanová navštíví ve vězení otce, jenž ji žádá o odpuštění kvůli tomu, že jako rodič selhal. Je souzen a Booth má jít svědčit, aby ho očistil. Agent s Kůstkou mají i na základě této kauzy nařízena povinná sezení u terapeuta. Poměrně velký prostor dostane v trojce soukromí jejich kolegyně Angely. Především se ale můžete v seriálu těšit na další zajímavé případy: např. smrt ženy při výbuchu dodávky nebo vyšetřování podivných sexuálních praktik. „Sběratelé kostí“ budou řešit také řešit, čí jsou ostatky nalezené při oslavách Halloweenu. Rovněž uvidíte skupinu třicátníků, která ve schránce z dětství najde mrtvolu. Navíc se objeví sériový vrah Gormogon! Milenci nechtěně narazí na chladné tělo slavného motocyklového závodníka a vyšetřovat se bude i smrt dalšího sportovce, nadějné basketbalové hvězdy. Což samozřejmě není všechno… Brennanová dostane nevšední úkol i v soukromí – musí opatrovat dítě. Všichni jsou zvědaví, jak se s tím popere. Zack Addy je poslán do Iráku a na jeho místo přichází jako náhradník doktor Clark Edison. Tým ho ale přijme se smíšenými pocity…


Dr. Temperance „Kůstka“ Brennanová

Kůstka je tvrdá a nepřístupná, snad aby si nepouštěla k tělu osudy obětí, jež ohledává. S příchodem zvláštního agenta Seeley Bootha se začala dostávat na svět i světlejší stránka její osobnosti, stala se mnohem jemnější a zranitelnější než dříve. 


Emily Deschanelová

Úspěšně debutovala na filmovém plátně v roce 1994 v komedii It Could Happen to You. Dále účinkovala ve známých filmech Návrat do Cold Mountain, Spiderman 2 a Cesta za vítězstvím. V roce 2002 byla v říjnovém čísle časopisu Interviews jmenována jako jedna ze šesti hereček, na něž stojí za to se dívat. Mezi její televizní role patří hostování v seriálech Drzá Jordan, Providence a Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti.


Speciální agent Seeley Booth

Booth je společenský, vtipný, občas lehkomyslný. V minulosti byl armádním ostřelovačem a dodnes si tuto zkušenost nese s sebou. Jeho syn Parker je v péči matky (nikdy se s Boothem nevzali), ale Booth si jej bere na víkendy a je mu skvělým tátou


David Boreanaz

Poprvé se objevil v epizodní roli ve známém sitkomu Ženatý se závazky. Větší uznání mu přinesla role upíra Angela v úspěšném seriálu Buffy, přemožitelka upírů, na který navázal samostatný seriál Angel, kde se úspěšně zhostil své první hlavní role.


Doktor Clark Edison

Angela odmítá brát v úvahu jeho existenci. Booth do něj rýpe a Brennanová ho není schopna posoudit objektivně z obavy, jaký vliv bude mít jeho přijetí na její vztah s Boothem.

 


Eugene Byrd

Jeho filmografie je úctyhodná a těšit se na něj můžete také ve čtvrté sérii. Jeho první role byla ve filmu My Little Girl, o pět let později hrál ve filmu Vražda ve státě Mississippi, účinkoval s seriálech Ženatý se závazky, Právo a pořádek, Beverly Hills 90210 či Krajní meze. V roce 1995 hrál s Johnnym Deppem ve filmu Mrtvý muž, v roce 1996 točil film Spáči a ve snímku 8. míle získal roli Winka. Jednou z jeho posledních prací je účinkování ve filmu Julie, kde v úloze excentrické alkoholičky excelovala Tilda Swinton.

Trable v ráji Foto:
22:45 01:10
60%
DNES V TVSvatby v Benátkách Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.35
DNES V TVAno, šéfe! I. 1 Foto:
22.20
Král džungle 2 Foto:
22:50 00:40
73%
DNES V TVPartička promo 1 Foto:
22.00
Sex ve městě II (15)
Sex ve městě - reprezent Foto:
23:55 00:35
44%
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
20.15
DNES V TVCastle na zabití III Foto:
21.20
DNES V TVSex ve městě - reprezent Foto:
22.20
Sex ve městě II (16)

reklama