Vítejte doma

Vítejte doma Foto:
45 min

Rodina, která to opravdu potřebuje, se dočká překvapivě rychlé renovace svého bydlení. Pokud se ovšem tým návrhářů vydrží alespoň chvíli nehádat… Americká reality show (2007)

O pořadu

Každou sobotu a neděli v 9:00

Změnit rodinný dům? Změnit život?
V tomto pořadu je to možné za sedm dní!

Rychlé info:
Původní název: Extreme Makeover – Home Edition
Žánr: reality show
Země a rok výroby: USA, 2005 - 2008
Řada: 3. – 5.
Premiéra
Producent:
Tom Forman

Účinkují: Ty Pennington, Paul DiMeo, Mchael Moloney, Paige Hemmis, Preston Sharp, Constance Ramos    

O pořadu:
Dejte dohromady zchátralý dům, rodinu, co si zaslouží pomoc, tým kreativních designérů a sedm dní a máte pořad Vítejte doma. Každá epizoda ukazuje jiný příběh, v němž tým odborníků, dodavatelů a několik stovek dobrovolníků závodí s časem, aby za pouhých sedm dní stihli projekt, který by za normálních okolností trval nejméně čtyři měsíce. Výzvou je kompletně renovovat nebo postavit nový dům rodině, která to nemá lehké. Buď zrovna musela čelit přírodní katastrofě, ztrátě blízkých, nebo se potýká s vážnými nemocemi. Diváci mohou sledovat nejen neuvěřitelnou transformaci domu, ale i emocionální prožitky rodiny, které se po finálním odhalení změní život.

Ve třetí sérii se setkáme například s matkou, které před deseti lety unesli dceru. Teď pomáhá podobně postiženým lidem. V dalším díle vystupuje statečný voják, který přišel v Iráku o nohu. Jiná rodina se stará o sedm adoptovaných postižených dětí. Renovaci domu si zaslouží i policista s manželkou zápasící s rakovinou, rybář, který přišel o ruku, ovdovělý otec tří děvčátek, rodina, jež přišla o dům při explozi, baletka s roztroušenou sklerózou nebo dvě dcery trpící leukémií, které dosud žily v karavanu.

Tým designérů zahrnuje šéfa a tesaře Ty Penningtona, tesaře Paula DiMea, architekta interiérů Michaela Moleneyho, plánováčku Constance Ramosovou, architekta exteriérů Prestona Sharpa a tesařku Paige Hemmisovou.

Každá epizoda začíná v momentě, kdy šéf týmu Ty Pennington zavolá: „Dobré ráno!“ Vzbudí tak nic netušící rodinu s tím, že byli vybráni. Rodinu pak pošlou na zaplacenou dovolenou a o vývoji situace doma ji informují pomocí videovzkazů. Producenti zatím zkontaktují místní stavební firmy a dodavatele, seženou dobrovolníky a práce může začít. Zatímco se v prvních dílech domy opravdu jen přestavovaly, v pozdějších sériích je většinou rovnou strhávají a staví nové. Demolice jsou čím dál kreativnější – za použití padajících stromů, tanků, dynamitu nebo obří bowlingové koule.

Místní stavební firma začne budovat a dobrovolníci pomáhají s elektrickými rozvody, instalacemi potrubí nebo stavbou střechy. Tým zatím vymýšlí kreativní prvky. Nejde jen o přestavbu každého pokoje, ale i exteriérů a okolního pozemku. Ty Pennington si vybere část domu a udělá si tam tajný projekt, který nikomu až do finálního odhalení neukáže. Průběžně se dozvídáme i střípky ze života rodiny a občas se objeví slavný host.

Na konci týdne se rodina vrátí z dovolené a vystoupí před davy přihlížejících. Výhled na dům jí blokuje velký autobus, dokud Ty nevykřikne: „Řidiči, pohni s tím autobusem!“ Nový nebo přestavěný dům je odhalen a dojatá rodina za velkého potlesku přivítána v novém domově.


Zajímavosti:

Televize ABC dostává tisíce dopisů od rodin, které by se rády zúčastnily, ale je těžké vybírat. Musí splňovat dvě kritéria: Za prvé si pomoc zasloužit a přestavbu opravdu potřebovat a za druhé nějak přispívat místní komunitě.

Hlavním tématem pořadu je upozorňovat na problémy, kterým americká společnost čelí.

Televize celou opravu zrealizuje, ale neplatí ji. Sponzorují ji různé firmy, které dodají materiál a stovky dobrovolníků.

Během sedmi sezon celkem pomohlo přes 500 000 Američanů.

Původní seriál, ze kterého pořad vyšel, se jmenoval Extreme Makeover a nabízel lidem plastické operace ke zkrášlení vzhledu. Vítejte doma ho ale překonalo.

Pořad vzbuzuje určitou kontroverzi. Jeho kritici tvrdí, že jsou přestavby až zbytečně extravagantní a domy obrovské. Prostředky by šly využít účelněji a majitelé budou mít problém dům finančně utáhnout. Ve skutečnosti ale jen tři rodiny ze zhruba 150 dům prodaly, ostatní v nich stále žijí. Jiným problémem ovšem může být závist sousedů.

Další otázkou je výběr rodin. Jednou unikl do médií e-mail castingového agenta, který v rámci zvýšení sledovanosti hledal rodiny se specifickými problémy, například s dítětem se svalovou dystrofií, několika dětmi s Downovým syndromem nebo trpící kongenitální insenzitivitou bolesti s anhidrózou. Poslední diagnózu má ve Spojených státech jen 17 lidí.

Společnost Endemol produkuje úspěšné reality show jako Big Brother a Fear Factor.

Po hurikánu Katrina vznikl speciál, který pomáhal lidem z postižených oblastí. Jmenoval se After the Storm.

V roce 2005 a 2006 vyhrál pořad televizní Emmy a také cenu People’s Choice Award za nejlepší reality show.

Terezie Kašparovská a Tomáš Hauptvogel Foto:
19:40 19:55
96%
DNES V TVCesty domů Foto:
20.15
DNES V TVIva Kubelková Foto:
21.35
TOP STAR magazín
DNES V TVTrable v ráji Foto:
22.45
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15
DNES V TVHannibal speciál pozadí Foto:
21.55
DNES V TVMyšlenky zločince Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.20
DNES V TVSex ve městě - reprezent Foto:
22.20
Sex ve městě II (15)

reklama