Poznejte svět zblízka na Prima ZOOM

Prima ZOOM logo Foto: Prima ZOOM logoFoto: www.iprima.cz

1. února 2013 ve 20.00 hod. vstoupí do domácího televizního éteru unikátní stanice Prima ZOOM – první neplacený dokumentární kanál v ČR, který divákům přinese špičkové dokumentární filmy z oblasti vesmíru, přírody, dějin civilizace, historie válek či největších světových katastrof.

Tematicky tak Prima ZOOM pokryje zájmy všech věkových skupin a stane se programem pro celou rodinu, který nabídne malým i velkým nejen zajímavé informace, ale zároveň i fascinující zábavu.   

 

FTV Prima je jedinou dlouhodobě rostoucí televizní skupinou v České republice. Kromě své vlajkové lodi (Prima family) přinesla českým divákům již kanály zaměřené na mladé (Prima COOL) a na ženy (Prima love). Nyní přichází s unikátní stanicí Prima ZOOM, která nemá v televizních vodách obdoby. Petr Vladyka, programový ředitel FTV Prima, k tomu říká: „Přinášíme další televizní tsunami, která nabídne nádhernou podívanou, bohaté informace a neotřelou zábavu. Diváci se mají na co těšit – opravdu bude na co se dívat. Své diváky si ZOOM zajisté najde ve všech cílových skupinách a přispěje k tomu, aby se skupina Prima stala televizní jedničkou.“

 

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabídne dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic či Discovery, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů bude divákům představena v české televizní premiéře. Sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách od 20.00 do 23.00 hod. se zaměřením na:

 
•    Největší katastrofy
•    Po stopách historie
•    Fascinující příroda
•    Zaostřeno na války
•    Úžasné oceány
•    Zázraky říše zvířat
•    Tajemství Země a vesmíru (včetně oblíbeného tématu Dinosauři)

 

Rovněž denní struktura vysílání od 8.00 ráno do 02.00 v noci bude členěna do různých tříhodinových tematických bloků: 8–11 h, 11–14 h, 14–17 h atd.
Pro diváky bude velkou výhodou, že svá oblíbená témata najdou v premiéře vždy ve stejný den v týdnu. A pokud jim vysněný dokument uteče nebo je okouzlí, budou mít zároveň šanci zhlédnout ho v repríze jak ve večerním, tak v denním čase.

 

Vysílání zahájí páteční Úžasné oceány s fantastickou sérií Mořští velikáni o tom, že delfíni a velryby nám mohou být bližší, než si myslíme. Lovci žraloků zase přináší fantastické záběry největších mořských predátorů včetně plánu na odchycení velkého bílého žraloka.

 

V prvním týdnu vysílání vás ohromí např. Zvířecí zbraně – fascinující pohled do zákulisí boje o přežití pomocí moderních technologií, včetně zpomalených záběrů, makro fotografií, infračervených kamer a detektorů pohybu, či Krokodýlí král – největší plaz na Zemi, slanovodní krokodýl žijící v drsných podmínkách australského Severního teritoria. V neděli vás překvapí Vláda dinosaurů – svět dinosaurů byl ještě mnohem barvitější a zvláštnější, než jsme si dosud dokázali představit. Seriál kombinuje nejnovější poznatky předních paleontologů s pokročilou počítačovou animací a dává nám nahlédnout do života dinosaurů ve strhujícím „hollywoodském“ stylu. Zrození Evropy – náš kontinent jako bitevní pole přírody. V pondělí si zařádí Superbouře Sandy – největší katastrofická událost loňského podzimu si vyžádala 150 životů a způsobila škody za miliardy dolarů. V dokumentu uvidíte jedinečné a strhující záběry zuřící zkázy i přímo od obyčejných účastníků. Nemocnice pro koaly – kde jinde než v Austrálii vám ukážeme, jak tato úchvatná zvířata dostávají druhou šanci. Hitlerovi válečníci nás zavedou do nejbližšího okolí tohoto nechvalně proslaveného diktátora a představí nám ojedinělé portréty Hitlerových generálů.

 

Prima-zoom.cz bude novou webovou platformou, která přinese nejen základní informace, umožní zhlédnout některé z nejzdařilejších dokumentů, ale nabídne i spoustu zajímavých článků tematicky se vztahujících k jednotlivým dokumentům, které naleznete pouze zde! Daniel Grunt, ředitel Prima ON-LINE, dodává: „Web Prima ZOOM je první z nově vznikajících stránek skupiny FTV Prima. Chtěli bychom, aby se pro diváky a čtenáře stal oblíbeným zdrojem informací o všech oblastech, kterým se Prima ZOOM bude věnovat. Najdou zde totiž nejen informace o konkrétních dokumentech, ale každý den nové články a nejrůznější speciály, které budou témata dále rozvíjet.“ 

 

Logo, navigace i další grafické prvky nové stanice jsou opět dílem studia Oficina, se kterým FTV Prima dlouhodobě spolupracuje. „Již z prvních výzkumů vyplývá, že se divákům grafická navigace i netradiční čtvercové logo líbí. Myslíme si, že velmi dobře koresponduje se zaměřením Prima ZOOM,“ komentuje vzhled nové stanice Denisa Schulzová, marketingová ředitelka FTV Prima.

 

Jak bude možné naladit Prima ZOOM?•    DVB-T signál Prima ZOOM bude šířen terestricky prostřednictvím digitálního multiplexu č. 3 Českých Radiokumunikací. Digitální vysílání (máte-li novou televizi, která přijímá digitální signál, nebo máte-li u televize set-top-box) – vyzkoušejte ladění programů v menu vaší televize.

•    Další možností bude sledovat Prima ZOOM například prostřednictvím kabelové sítě UPC.

•    Satelitní příjem Prima ZOOM bude možné naladit na ASTRA 3B, kódován bude v systému Irdeto i Cryptoworks, k dispozici bude na kartách SkyLink (v nabídce pro ČR) a CS Link.

reklama