Znovuzrození malého bytu v Bydlení mezi panely

Znovuzrození malého bytu v Bydlení mezi panely

Letošní již druhé vydání časopisu BYDLENÍ MEZI PANELY je k dostání od 22. dubna na novinových stáncích. Dozvíte se, jak zrekonstruovat byt, ukážeme vám různé varianty řešení přestavby nebo renovaci kuchyně a koupelny. Nechybějí ani informace pro bytová družstva a SVJ a další pravidelné rubriky. Navíc je součástí časopisu také velká finanční příloha.

Panelákový byt byl zakoupen s již vyzděným jádrem a propojeným kuchyňským koutem s obývacím pokojem. Nachází se na jednom z prvních pražských sídlišť Invalidovna s orientací na severovýchod a severozápad. Orientace se nejprve nezdála být zcela šťastná, ale nakonec umístění bytu v devátém patře a okna přes celou stěnu místnosti poskytují světla dostatek a ještě výhled do okolí. A jak rekonstrukce dopadla? To se dozvíte v reportáži s titulkem Kruhy prostupují celý prostor.

Plech v kuchyni nemusí být pouze na koláče a buchty. S pomocí dekorativního obkladu T.board a potisku T.overface může dát právě té vaší zcela novou a originální podobu! Více informací v článku Kuchyně na plech.

Impulsem ke kompletní rekonstrukci můžou být různé věci, nebo události, kupříkladu havarijní stav elektroinstalace. Pokud najdete zkušenou architektku a necháte proměnu na ni, můžete se do bytu stěhovat za dva měsíce podobně jako majitelka panelákového 2+kk. Další informace z průběhu rekonstrukce v reportáži Povedený restart panelákového bytu.

Každému z nás doma visí nějaký obraz. Vzpomenete si ještě, jak jste jej věšeli a o čem jste přitom přemýšleli? Pokud jste si připadali mírně bezradní, patříte k těm, o nichž jsme pro změnu přemýšleli my. Pokud máte rádi obrazy, grafiky nebo kresby a nejste si jisti pravidly, která je při jejich aranžování třeba dodržet, pokuste se přijmout pár následujících rad, které najdete v článku Pověste si obraz.

K rekonstrukci koupelen vedou různé důvody – ať už jde o estetické motivy, dispoziční změny daného prostoru, potřeba zhotovení bezbariérové koupelny, řešení zatékání do nižších podlaží, vlhnutí stavební konstrukce nebo z důvodu nefunkční hydroizolace. Jak se s tím vypořádat? Odpověď najdete v odborném článku Rekonstrukce koupelen.

Jedná se o byt v panelovém domě, konkrétně o dva spojené pokoje – obývací pokoj a kuchyň s jídelním koutem, které je třeba nově zařídit podle aktuálních trendů a současnému životnímu stylu. V prostoru došlo pouze k jedné malé stavební úpravě - zvětšení stavebního otvoru pro dveře mezi oběma pokoji. A jak se to povedlo? to se dozvíte v článku Nový pokoj a kuchyně v panelovém bytě.

Tato proměna se s ničím „nepáře“. Designéři přiznali panelák takový, jaký je. Dominantním prvkem je odhalená železobetonová stěna mezi kuchyní a obývákem. Nejen, že přiznává původní materiál s jeho nedokonalostmi, ale zároveň tvoří výrazný výtvarný prvek. A jak nakonec dopadla tato rekonstrukce? Odpověď najdete v článku s titulkem Komfortní bydlení pro Andreu a jejího syna - Jak se staví sen extra.

V empírovém skleníku Královské zahrady Pražského hradu proběhl letos již VII. ročník pravidelných hojně navštěvovaných jarních výstav dokumentujících nejen dokonalé umění hradních zahradníků, ale rovněž seznamující návštěvníky s dalšími ukázkami uměleckých děl ze sbírek Pražského hradu. Reportáž s množstvím fotografií najdete pod názvem Předjaří v Královské zahradě.

Neobývaný byt v domě z 20. let čekal na své znovuzrození celých dlouhých devět let. Komplexní rekonstrukci bytu zadala majitelka na klíč interiérové designérce Veronice Haroldové, která byt dispozičně pročistila, kompletně obnovila všechny povrchy a interiérům dala jednotný styl. Malý, bohatě prosvětlený byt poblíž poděbradské kolonády je cenným dědictvím po prarodičích a tedy prostor s dlouhou pamětí a bohatou rodinnou historií. Další zajímavosti v článku Znovuzrození malého bytu.

Od chvíle, kdy Mirka Lipinu, majitele pražské Galerie La Femme, napadlo uspořádat výstavu Pocta jedné fotografii aneb domácí úkol, uplynulo už šestnáct let. Dovětek připojil jen tak z legrace a s dalšími „domácími úkoly“ nepočítal. Díky zájmu výtvarníků o tuto inspiraci však založil tradici podněcující jejich hravost a tvorbu. Na loňské téma oslavující 100. výročí republiky navazuje galerie také krásným domácím úkolem, v pořadí šestadvacátým. Téma hudba v obrazech vyvolala v duších umělců asociace všeho druhu, takže jeho ztvárnění je velmi rozmanité a návštěvníkům přináší opět nevšední zážitek. Malý výběr najdete v článku s titulkem Ozvěny hudby.

Často se o Bruselu hovoří jako o městě surrealistickém, o městě secese, o městě art deco, ale také o městě zeleně. Belgičané tvrdí, že se v celé Evropě nenajde hlavní město, kde by na hlavu bylo zeleně víc. A také je to hlavní město čokolády, Evropské unie a piva. Město, rozlohou i počtem obyvatel vzhledem ke svému významu nevelké, avšak svou povahou kosmopolitní, neprávem leží na okraji zájmu českých turistů. Přitom je tu stále co objevovat, pro toho, kdo přijíždí poprvé i pro toho, kdo už Brusel zná. Další podrobnosti v reportáži nazvané Hlavní město Evropy.

A to opravdu není všechno. Součástí tohoto vydání jsou také tipy a trendy, řada soutěží, křížovka a v neposlední řadě také velmi zajímavá finanční příloha.