„Adam není žádný fanatik“

Přešlapy - Filip Blažek, Adam Foto: Přešlapy - Filip Blažek, AdamFoto: Prima

Říká o své postavě Filip Blažek (35), který se v minulosti svým vzhledem dlouhovlasého plavovlasého hezouna profiloval jako představitel romantických hrdinů a princů (Nesmrtelná teta, O perlové panně). Vlasy už ale ostříhal a svůj rejstřík značně rozšířil - kromě Přešlapů ho můžete vidět například

Říká o své postavě Filip Blažek (35), který se v minulosti svým vzhledem dlouhovlasého plavovlasého hezouna profiloval jako představitel romantických hrdinů a princů (Nesmrtelná teta,  O perlové panně).

 

Vlasy už ale ostříhal a svůj rejstřík značně rozšířil - kromě Přešlapů ho můžete vidět například na prknech divadla ABC.

 

Čtyřiatřicetiletý Adam Machovský, kterého v Přešlapech hraje, pracuje jako IT specialista. I když je to nenapravitelný sukničkář, ve skrytu duše se touží usadit. Možná si to ještě nepřiznal nebo  ještě nepoznal tu pravou.

 

Více o postavě Adama i herci Filipu Blažkovi čtěte ZDE.

  

Je vám Adam v něčem blízký?


Řekl bych, že smyslem pro humor.

 

Adam asi ještě neprožívá typickou krizi středního věku, ta na něho teprve někde za rohem možná čeká. Jak se díváte na léta mezi třicítkou a čtyřicítkou?

 

Já bych toto desetiletí nazval nejlepší léta, protože takový věk mezi třicítkou a čtyřicítkou podle mě je. Dokonce jsem slyšel, že to byl jeden z uvažovaných pracovních názvů. Připadalo by mi to výstižné, protože já to tak cítím.

 

Je to důležité období, kdy člověk žije a pracuje naplno a má hodně odpovědnosti. Čeho se vaši vrstevníci nejvíce obávají?

 

Myslím, že i muži se mohou dostat do situace, kdy už se chtějí usadit, ale pořád jim to nevychází. Říká se, že dobří partneři v tomhle věku jsou dávno rozebraní, i když to asi pociťují více ženy. Pak to může být existenční tlak, kdy na vás doléhá konkurence mladších, kteří se derou na vaše místo. To naštěstí neplatí v herecké profesi, tu lze vykonávat až do konce života, ale mám na mysli třeba manažerské posty. Ješitové také mohou mít pocit, že jim něco utíká a mladé holky už je nechtějí. Tak začnou pod vlivem druhé mízy nahánět slečny, aby si dokázali, že na to ještě mají.

 

A jak se baví „tři mušketýři“ z Přešlapů?

 

Když se naše tři postavy sejdou a začnou si povídat o svých problémech, jsme jak malí kluci. Seriál je i o věčném klukovství, o holkách se baví chlapi pořád stejně od puberty až do konce života, to v tom příběhu také najdete. Myslím, že to probíhá podobně i opačně, když se sejdou holky.

 

Vzpomínáte si na nějaký osobní přešlap?

 

To asi není typický přešlap, spíš nějaký prošvihnutý možnosti. Možná bych si rád vyzkoušel jiný věci, kdyby to šlo, na který jsem neměl čas, který jsem nestihnul. Jak už jsem říkal, třeba být delší dobu svobodný, a to ne proto, že mám s životem v páru špatnou zkušenost. Chtěl bych odjet do ciziny a zkusit si to chvíli venku. V zahraničí se naučit pár cizích jazyků, to jsem nezvládl a obávám se, že při svém vytížení už ani nikdy nezvládnu. Vyjet do úplně cizí země mezi jiný lidi, to bych chtěl poznat. Nevyšlo mi to, protože jsem s rodinným životem začal poměrně brzy, ale nelituju toho.  (Filip je otcem dvanáctiletého syna a téměř pětileté holčičky. První Filipovou ženou byla herečka Lucie Benešová, nyní žena Tomáše Matonohy). Je to životní zkušenost. Nakonec mi přijde jako zkušenost i to, že mi partnerství nevyšlo hned napoprvé.

 

Adam je IT, systémový analytik. Jaký máte vztah k technice?

 

Počítač je pro mě španělská vesnice. Jsem uživatel, umím to zapnout a vypnout. Můj dvanáctiletý kluk, kterého moc nevidím, je na tom o moc lépe než já. Možná kdybych se tomu víc věnoval, určitě bych se zlepšil a pronikl do toho. Adam už svůj obor ale moc „nežere“, dívá se na výpočetní techniku s nadhledem a není v tomto směru rozhodně žádný fanatik.

reklama