Hitparáda Přešlapů má třináct příček a dva happy endy

Přešlapy - 2. série 7 Foto: Přešlapy - 2. série 7Foto: Prima

Netrpělivě očekávaná další premiérová řada seriálu Přešlapy se blíží. Připravili jsme úvodní speciál, který zmapuje dosavadní největší přešlapy našich hrdinů. Nebylo jich málo a za některé z nich šestice třicátníků tvrdě zaplatila...

Netrpělivě očekávaná další premiérová řada seriálu Přešlapy se blíží. Připravili jsme úvodní speciál, který zmapuje dosavadní největší přešlapy našich hrdinů. Nebylo jich málo a za některé z nich šestice třicátníků tvrdě zaplatila.

 

Adam s Radkou, Petr s Janou a David s Karolínou je pěkně chronologicky zrekapitulují a ještě přidají pár rad. Samozřejmě způsobem jim vlastním – s ironií a nadsázkou. Nebudou se navzájem šetřit, přesto se pokusí o závěrečný happy end.

 

Připomeňte si ty největší trapasy a třináct zlomových okamžiků, které se staly párům v první sérii, a zasmějte se s nimi. Budou to potřebovat, protože ani ve druhé sérii se přešlapům určitě nevyhnou.


Žebříček 13 krizových okamžiků, kterými váš vztah pravděpodobně projde

 

1. Seznámení
Pamatujete? Adamovo seznámení s Radkou začalo srážkou na parkovišti. Po pár invektivách, které si po lehké nehodě vyměnili, přeskočila jiskra a svérázná výměna telefonních čísel. Z toho plyne rada: Nikdy si nenechte napsat telefonní číslo na zadní sklo auta, mohli byste toho brzy litovat. Následovalo seznámení se společnými kamarády. David se zdál Adamovi zpočátku jako pěkný náfuka a snob. To Petr s Janou vypadali v pohodě, kdyby ovšem Jana netlačila tak na pilu kvůli miminku, které zatím ne a ne přijít.

 

2. Narození dítěte
Podařilo se... Nejdůležitějším okamžikem každého páru je narození dítěte. Akorát že to Petr skoro prošvihnul, protože hrál právě golf. Petrova cenná rada: Nehrajte golf s kamarády, když čekáte dítě! Miminko vám obrátí život naruby, ani ten sex už není, co býval. Když se Petr konečně dočká první milostné noci po šestinedělí, je použitelný kondom v nedohlednu. A pak? Z Jany se stane stoprocentní mamina a Petra nepřitahuje. To Davidův a Karolínin vztah narození dítěte posílilo, ale až poté, co přijali chůvu. Jenže předtím si musela Karolína zabouchnout dveře, seřvat Davida před kolegy a dát mu ultimátum. Do jejich života vstoupila svérázná Ilona a stala se součástí jejich domácnosti.

 

3. Sex
David by rád zapomněl na období své přechodné impotence, chtěl by to přeskočit, ale kdepak! Příjemné to nebylo ani pro Karolínu, i když se držela statečně. Nakonec se do indiskrétní šeptandy zamotali všichni. Adam si z této epizody odnesl poučení: Nikdy nevěřte tomu, co o vašem sexuálním životě říkají vaši kamarádi. A už vůbec nevěřte tomu, co o vašem sexuálním životě říkají kamarádky, nabádá Radka. Jak to dopadlo, všichni víme. Pěkný trapas. Adam s Radkou si to nakonec rozdali v obchodním domě v oddělení ložnic, kde byli dopadeni ostrahou, protože Radka údajně prahla po sexu na veřejnosti.

 

4. Nastěhovat se do nového bytu
Adam s Radkou oslavili první výročí a Radka by s Adamem ráda bydlela. Adam se ale nechtěl tolik vázat. Dostal geniální nápad s klonováním šatníku, což Radka bojkotovala, pak se nechtěl hnout ze svého bytu, ale nakonec se přece jen sestěhovali do nového společného hnízdečka. Jenže ouha, ze skříně vypadl Radčin kostlivec! Adam proto radí: Nešmejděte ve věcech, které si vaše holka bere do nového bytu. Mohli byste objevit problém. Třeba takového exmanžela.

 

5. Exmanžel
A tehdy to vlastně ještě exmanžel nebyl, Radka se dokonce nechtěla ani rozvést! Adamovi zatajila, že je vdaná. Prý to s Krištofem byla jen taková studentská epizodka a hned ji opustil. Tohle kouzelné tajemství si ta tajnůstkářka nechávala pouze pro sebe.

 

7. Manželská krize
Postihla Karolínu a Davida. Karolína měla málem mimomanželský poměr se šarmantním spisovatelem, kterému redigovala knížku. Ještě že se do toho vložila hospodyně Ilona, která pak zase chtěla utěšovat Davida. Nakonec jim pomohla manželská poradna, kterou David zprvu tvrdě bojkotoval.

 

8. Nuda
Jeden z nejspolehlivějších zabijáků vztahu dolehl na Petra s Janou, které na mateřské dovolené scházely podněty a témata k rozhovoru. Co kdyby si vyšli s někým jiným? Kluci s klukama a holky s holkama, aby si pak Jana s Petrem měli doma o čem povídat. Víme, jak to skončilo…

 

8. Když čekáte dítě
Ojoj, tohle bylo zlé. Radka proto radí: Nikdy nespěte se svým manželem, když jste se s ním sešly jen proto, abyste mu řekly, že se chcete rozvést! Chvilka slabosti a alkoholového opojení při vzpomínání na společnou Florencii – a hned takový průšvih. Radka otěhotněla, ale nevěděla, s kým dítě čeká. Když se to Adam konečně dozvěděl, zachoval jako chlap a požádal Radku o ruku. Proč ale tak usedavě plakala? To nebylo štěstím. Radka musela s pravdou ven. Pak si Adam uvědomil, že by s ní rád zůstal a dítě vychovával, ať je to, jak chce. Radka tomu ale nevěřila a odjela do Německa. Adam si našel náhradu, ale když se Radka vrátila, měl jasno. Budou její holčičku vychovávat společně. Jenže to byla tragikomedie plná omylů. Radka šla na potrat a žádné dítě neměla. S Adamem zjistili, že když dítě nečekáte, je také strašné.

Chvilka nepozornosti – a o syna skoro přišli i David s Karolínou. David ztratil práci a stal se otcem na plný úvazek. Toto období trvalo naštěstí krátce, jinak by Ilona zešílela.

 

9. Už tě nemiluju
Tak tahle Janina věta představuje další stoprocentní zabiják vztahu. A jak zní dobrá Petrova rada? Když už vás nemiluje, rozhodně nepátrejte po tom, proč vás nemiluje, protože byste se mohli dozvědět, že…

 

10. Miluje vašeho nejlepšího kamaráda
Jenže Jana oponuje: Co je horší než pár nevinných snů? V jejím případě o mužném Adamovi, který ji začal přitahovat. Co myslíte?

 

11. Nevěra
To je podle Jany opravdu ten nejhorší zabiják vztahu. Petr se totiž spustil s Adamovou bývalou přítelkyní, kolegyní Aničkou. Zabloudili spolu při teambuildingu a skončili v zámeckém penzionu.
A jak víme, Anička je sexuální mašina. To nemohlo dopadnout dobře. Petra stála hodně draho další rada: A hlavně se s tím nesvěřujete svému nejlepšímu kamarádovi! (Určitě si to totiž nenechá pro sebe.)

 

12. Jak se dát zase dohromady
Nikdo z šestice hrdinů divákům neporadí, ale uvede pár příkladů jak to nezkoušet. Jana dnes už ví: Jestli se chcete dát zase dohromady, musíte to dobře načasovat! Po období, kdy si Radka s Adamem žili po svém a zkoušeli to s jinými partnery, je dala dohromady až Adamova rakovina.
A Janu s Petrem vlastně taky. Kdyby David při squashi neuhodil tak nešikovně Adama do rozkroku, nikdy by se nepřišlo včas na to, že je vážně nemocný. Naši přátelé pak zabrzdili, trošku přeorientovali své priority a šli do toho zase znovu.

 

13. Rozvod!?
Zatím se nekoná, i když v manželství Jany a Petra už byl vážně na spadnutí.

 

Takže happy end?
Krásné překvapení? Jak pro koho... Výlet na zámek, kde vyrůstal Adam a kde byl Petr nevěrný
s Aničkou, skoro usmířil Janu s Petrem. Kdyby jen nebylo toho zbytečného uřeknutí o noci
s Aničkou, které zase probudilo Janinu žárlivost. Odpouštění nepatří mezi její silné stránky. Jsou zatím s manželem spíš kamarádi, nechtějí malému Adámkovi úplně rozmetat domov.

Dva happy endy se přece jen odehrály. David s Karolínou oznámili během grilování přátelům, že čekají další miminko, a Radka s Adamem svou plánovanou svatbu.

 

Tak to byly největší přešlapy šesti lidí, které spojuje láska a přátelství. Zajímá vás, jak to bude dál? Tak se prostě dívejte! Pokračování Přešlapů na Primě právě začíná.


reklama