Manželstvím Davida a Karolíny otřásla nevěra

Přešlapy - David Matasek, Sona Norisova - David, Karolina Foto: Přešlapy - David Matasek, Sona Norisova - David, KarolinaFoto: Prima

Karolína i David si chtěli něco začít s někým jiným. Petrovi rodiče rozvířili atmosféru u Houdků a Adam se rozhodl napsat knihu. To a mnohem víc se stalo v 5. díle Přešlapů.

Karolína i David si chtěli něco začít s někým jiným. Petrovi rodiče rozvířili atmosféru u Houdků a Adam se rozhodl napsat knihu. To a mnohem víc se stalo v 5. díle Přešlapů.


Karolína dostala po mateřské dovolené nabídku práce editorky pro knižní nakladatelství. Po zahřívací korektuře knížky pro děti ji oslovil slavný spisovatel Alex Engel (Šimon Caban), který chtěl, aby s ním spolupracovala na novém románu. Přišel jí to nabídnout přímo k ní domů, když u nich byli na návštěvě Adam s Radkou. David, aby se známému autorovi zavděčil a ukázal se před kamarády, Karolíně spolupráci se spisovatelem ihned domluvil.

 

Alex byl velmi okouzlující a v jeho románu se objevovaly i milostné scény, což Karolínu dovedlo k myšlence na nevěru. Svěřila se Radce a Janě, že ji spisovatel přitahuje. Později Karolína do telefonu Alexovi přehrávala jednu choulostivou pasáž z knihy. Chůva Ilona, která rozhovor slyšela, si myslela, že Karolína vyznává Alexovi lásku, a zděšeně to telefonovala Davidovi. Ten byl ale v práci a poslouchal ji jen na půl ucha a pochopil to tak, že se do něj Ilona zamilovala. 

 

Adam pak řekl Davidovi v hospodě, že je mu Karolína s Alexem nevěrná (přibarvil si informace, které se mu donesly od Radky). A protože byla Karolína zrovna na veřejném čtení knihy v Brně (kde určitě Davida se spisovatelem podvádí), rozhodl se David, že Iloniných citů využije a vyspí se s ní. Když ale přišel opilý z hospody, ležela na gauči v kuchyni Karolína, která se z Brna vrátila dřív, protože jí volala Ilona, že má syn Daník horečku. Spisovatel Alex si navíc v Brně pozval do hotelového pokoje sličnou blondýnku, čímž Karolínu připravil o iluze. Karolíně bylo ráno divné, že byl na ni David tak milý a začala mít pochybnosti, jestli si ji s někým nespletl.

 

Adama setkání se spisovatelem inspirovalo a rozhodl se také napsat knihu, kterou už kdysi rozepsal. Žádné veledílo ale nestvořil a Karolína mu výsledek s názvem Vratné lahve pěkně zkritizovala. Petr našel Adamův rukopis a zhrozil se, že je to celé o něm a o jeho otci. Pohádali se a Petr se urazil.

 

K Petrovi a Janě přijeli na návštěvu Petrovi rodiče podívat se na vnuka Adámka. Petra otec znervózňoval, protože ho stále okřikoval jako malého kluka. Spory vyvrcholily, když Petr odmítl dát Adámkovi druhé jméno Jeroným, což podle rodinné tradice požadoval Petrův otec, který kvůli tomu odmítl přijet na křtiny. Petrova matka však Janu ujistila, že na slavnost dorazí. Nakonec však přijela se zpožděním pouze ona. Petrův otec zemřel. Dostal infarkt.

 

Jaký bude mít pokus o oboustrannou nevěru vliv na další fungování vztahu Davida a Karolíny? Neskolí manželství Petra a Jany stereotyp? A co Adam s Radkou? Nenechte si ujít další díl Přešlapů – ve 20.00 na Primě.

reklama