Režisér Přešlapů: "Nejvíc zlobil David Novotný…“

Režisér Přešlapů Jaroslav Fuit Foto: Režisér Přešlapů Jaroslav FuitFoto: Prima

Čtyřiatřicetiletý absolvent pražské FAMU Jaroslav Fuit v minulosti režíroval seriál Letiště a natočil také „uřvaný muzikál“ Bez-vlasy, za který získal cenu na FamuFestu a Stříbrného lva na festivalu na Tchaj-wanu... Co se mu na natáčení Přešlapů nejvíc líbilo?

Čtyřiatřicetiletý absolvent pražské FAMU Jaroslav Fuit v minulosti režíroval seriál Letiště a natočil také „uřvaný muzikál“ Bez-vlasy, za který získal cenu na FamuFestu a Stříbrného lva na festivalu na Tchaj-wanu.

 

V současnosti dokončuje celovečerní debut Dvojka. Co se mu na natáčení Přešlapů nejvíc líbilo?

 

V čem jsou Přešlapy jiné než např. Letiště, které jste režíroval?


Největší rozdíl je asi ve stylu humoru a ve způsobu vyprávění. V ději se používá řada představ, komentářů a flashbacků, což není v běžné české seriálové produkci k vidění. Doufáme, že právě tato jinakost bude hlavním tahákem pro diváky.

 

Co bylo při natáčení nejtěžší?

 

V seriálu se objevuje řada dětských postav a i já jsem se na vlastní kůži přesvědčil, že opravdu nejtěžší je režírování malých dětí a pak zvířat.

 

Jaká byla spolupráce s šesti hereckými osobnostmi, které mají v příběhu přibližně stejnou plochu? Kdo nejvíc zlobil?

 

Jelikož se seriál natáčel v kvapíkovém tempu, musím ocenit profesionalitu a připravenost herců, bez níž by nebylo možné seriál vůbec natočit.

 

Nejvíc „zlobil“ asi David Novotný, který svou dokonalou schopností improvizace dokázal „odbourat“ nejen všechny kolegy, ale i většinu členů štábu včetně mě.

 

reklama