Tělo jako důkaz

Okolí nás už při prvním setkání vnímá skrze kombinaci čtyř základních atributů. Záleží na našem způsobu komunikace, na řeči těla, na tom, jak vypadáme, ale i na vyznění našeho hlasu. A ve všech těchto projevech se můžeme zlepšit! Jak? Dozvíte se v dubnovém čísle časopisu My Life.

Okolí nás už při prvním setkání vnímá skrze kombinaci čtyř základních atributů. Záleží na našem způsobu komunikace, na řeči těla, na tom, jak vypadáme, ale i na vyznění našeho hlasu. A ve všech těchto projevech se můžeme zlepšit!

 

Víte, že mluvením se dorozumíváme jen ze 35 %? Více než 65 % komunikace probíhá v neverbální rovině! Tedy prostřednictvím gest, mimiky, chování. I to se musíme naučit používat a umět „číst“. Máme k tomu veškeré předpoklady – výzkum psychologů z Harvardu prokázal, že ženy jsou vůči řeči těla mnohem vnímavější než muži. Když badatelé promítli účastníkům výzkumu filmy s vypnutým zvukem, byly ženy schopné správně interpretovat předkládané situace z 87 %, zatímco muži jen ze 42 %. Někdo tomu říká ženská intuice…

Více v aktuálním čísle časopisu MyLife

 

Mňam, biouherák
Majitel farmy v Sasově na Jihlavsku Josef Sklenář má mezi odbornou veřejností výbornou pověst. Patří mezi průkopníky ekologického zemědělství u nás. Pustil se do boje s úřady i obchodníky, kteří stále dávají přednost ceně před kvalitou. Začínal v roce 1991 jako drobný chovatel, na počátku se nesoustředil tolik na životní prostředí, spíš na snahu přežít mezi početnou konkurencí. Postupně se farma rozšiřovala a v roce 1999 se definitivně změnila na ekologickou. Po deseti letech tvrdé práce získala nejen značku „bio“, ale hlavně produkuje maso na vlastních biojatkách. Během vyprávění pana Sklenáře jsem zjistila, že svou práci bere vážně a jeho úcta ke všemu živému je příkladná. Zakládá si na tom, že vymyslel a provedl několik zlepšováků. Vybavení odpovídá všem zákonným normám v celé Evropě. Ve stájích je např. k dispozici po celý den dostatek vody, nechali si tu speciálně vytvořit průhled na denní světlo. Zlepšuje to náladu jak zaměstnancům, tak samotným zvířatům… 

Více v aktuálním čísle časopisu MyLife

 

Dejte šatům druhou šanci!
Ekologie zasáhla i módní průmysl. Běžně najdete na pultech oblečení z konopí, biobavlny, bambusu či lnu. Zajímavým trendem v tomto odvětví je tzv. second hand fashion, kdy návrháři a designéři používají k výrobě modelů staré kousky a jejich následným přešitím vytvářejí nové, originální kolekce.
U nás i ve světě již existují první výrobci a obchody, které si budují vlastní ekologicky příznivou image na tom, že přešívají či jinak přetvářejí secondhandové oděvy na originální modely. Ekologické materiály nejsou vždy dobře dostupné a stále ještě prodražují výrobu, tak si designéři hledají jinou cestu. Ta oděv více přiblíží konečnému zákazníkovi. Třeba módní návrhářka Michaela Bakotová se rozhodla v loňském roce použít staré džíny svých zákaznic a udělala z nich úžasnou kolekci…

 Více v aktuálním čísle časopisu MyLife

 

Cizoložníci a prostopášnice versus monogamie
Nevěra je mrcha. Bolí. I kdybychom ji chtěly přehlédnout nebo se s ní smířit, zakousne se nám pod hrudní kost a hryže a hryže… Cítíme ji ráno, když se probudíme a podíváme na muže ležícího po našem boku, okusuje nás ve chvíli, kdy zazvoní našemu partnerovi mobil, hlásí se pokaždé, když si na něho vzpomeneme. A pokud by snad někdo chtěl srovnávat nevěru se žárlivostí, tak pozor! V případě žárlivosti většinou jen o podezření nebo dokonce nalhávání si něčeho, co ani neexistuje – zato dokonaná nevěra, potvora, je už skutečná. Neexistuje nic (vynecháme-li patologické stavy), co by dokázalo zdevastovat a zničit vztah dvou lidí tak rychle a s takovou jistotou jako záskok, který se provalil.
Podle dat, která uveřejnila chicagská univerzita, přiznalo mimomanželskou aférku dvanáct procent mužů a sedm procent žen. Kolikrát se tak ale stalo, to už neříká, zato dodává, že zálety bují především mezi staršími muži a u extrémně mladých párů.  

Více v aktuálním čísle časopisu MyLife

 

Tak v sobotu pod Eiffelovkou
Rychlé dopravní prostředky zkracují vzdálenosti – za 95 minut můžete být v Amsterodamu a za necelé 2 hodinky v Londýně. Tak proč jezdit na výlet do Berouna nebo na víkend na chalupu, když Evropa čeká? 

Co v Paříži: Od Vítězného oblouku hurá na Champs-Elysees, až doputujete k muzeu Louvre, kde vás čeká víc než jen Mona Lisa. Na dlouho se zaseknete i při návštěvě Versailles. Moderněji zaměřené výletnice ocení návštěvu Centre Georges Pompidou a vycházku po architektonicky zajímavé čtvrti La Defense. Od světského shonu lze prchnout třeba do nejznámější pařížské katedrály Notre Dame nebo na Montmartre do baziliky Sacre Coeur. Pro romanticky výhled vyšplhejte na Eiffelovku a s trochu morbidnějším laděním se vám zalíbí na hřbitově Pere Lachaise, kde můžete otisknout své rety na náhrobní kámen Oscara Wilda…

Více v aktuálním čísle časopisu MyLife

reklama