reklama

Česko na talíři II (15) Zelenková, grilované kuře Foto:
Kuře patří mezi lehčí a dietní masa, proto je tak vhodné právě do teplého počasí, jakým léto bezesporu je.

V Břeclavi u krále moravské lidovky

Česko na talíři (5) - Obrázek 5  Foto: Česko na talíři (5) - Obrázek 5 Foto: All

Jožka Černý, u něhož se bude tentokrát vařit, patří stejně jako jeho písničky a vinohrady neodmyslitelně k jižní Moravě. Co uvaří Jaroslav Sapík v pojízdné kuchyni na břeclavském náměstí?

Bude to kuře podle receptu zpěvákovy babičky, který šéfkuchař převzal do svého repertoáru. Břeclavsko je bohatý kraj, kde se hojně pěstovaly a nakládaly okurky a zelí. Součástí prvního pokrmu budou zdejší vyhlášené klobásy a hodně červené papriky. Když místní s chutí okusili na náměstí lidový pokrm, vydali jsme se na návštěvu ke králi lidovky.


Jak proběhla a co dobrého tu kdo pojedl a popil a jaký rychlý recept jsme poté společně uprostřed města připravili, uvidíte v pohodové chvilce s českým vařením v neděli v 18.00 na Primě.

 

Jožka Černý má rád vodu a ryby. Chtěl by proto ochutnat něco dietního z blízké Dyje. Dostane tedy candáta a brokolicové pyré. Zpěvák nežije jen folklórem, má také rád veterány – vlastní jednoho trabanta a dvě motorky. Zatímco Jaroslav vaří, s Danielou se vydají na kole za sommelierem do sklípku pro nějaké dobré bílé víno k rybě, která musí plavat nejen na oleji. Nemůže chybět písnička, přípitek a další recept – lečo Jožky Černého, který se nenechá rozhodit šéfkuchařovým špičkováním, udělá recept z vlastních surovin a tak, jak to má rád. Chutnalo všem, takže lze předpokládat, že neošizené lečo zachutná i divákům.

 

A pro všechny, co si hlídají linii a místo brambůrků chtějí u televize mlsat něco zdravějšího, je tu poslední expresní recept – tvarohová pomazánka k čerstvé zelenině.

reklama