reklama

Česko na talíři II (15) Zelenková, grilované kuře Foto:
Kuře patří mezi lehčí a dietní masa, proto je tak vhodné právě do teplého počasí, jakým léto bezesporu je.

V pohostinném Klepačově u Evy a Vaška

Česko na talíři (3) - Obrázek 18  Foto: Česko na talíři (3) - Obrázek 18 Foto: All

Jaroslav Sapík se vrací na rodnou Moravu. Na Blanensku v blízkosti Moravského krasu leží obec Klepačov, kterou proslavili zpěváci Eva a Vašek.

Mistr české kuchyně tu za asistence a podpory Daniely Šinkorové v pojízdné kuchyni uvaří další tradiční krajové dobroty. I přes nepřízeň počasí je přijde ochutnat řada místních občanů. A nedorazí s prázdnou. V neděli podvečer si zapněte Primu a rozhodně nezůstanete hladoví. Zvlášť když si s námi podle diváckého receptu připravíte škvarkovou pomazánku!

Celou klepačovskou náves provoní hovězí oháňka s pažitkovou omáčkou. Daniela poprvé ochutná morek. Z donesených surovin Jaroslav Sapík vytvoří mňamku k vepřovému masu – flambovaná jablka, na nichž nesmí chybět místní slivovička. V nové kuchyni u hostitelů Evy a Vaška uvaří hlavní chod – daňčí na smetaně s knedlíkem a brusinkami. Sledovat ho je skutečný kuchařský koncert, jehož výsledek pochválí i Eva, která se až dosud zvěřině spíše vyhýbala. Daniela mezitím sonduje, jak se populární dvojici žije v jejich sídle, kde mají i nahrávací studio, takže vlastně bydlí v práci.

 

A proč se jmenují, jak se jmenují? Eva, kterou prý nejvíc naučil vařit Vašek, upeče maminčin recept – zapečené kotlety s bramborem na smetaně. Jde o rychlé, ale dobře sladěné jídlo. V pohostinném Klepačově se na kalorie moc nekouká, sešli se tu milovníci národní kuchyně. Uvidíte sami, když si nenecháte ujít další pořad o českém vaření. Kromě české kuchyně má Eva ráda rakouská jídla, třeba tradiční řízek, který jí přijde k chuti, když se s Vaškem vracejí po delší době například ze Španělska. Z dětských jídel vzpomíná na bramborák, Vašek zase na koprovou polévku. Jaroslav Sapík také amatérským kuchařům prozradí pár profesionálních tipů a triků, aby jídlo chutnalo co nejlépe, a přitom nedalo tolik práce.

reklama