reklama

Jak potěšit kamarádku? Buďte originální jako Těstovinová víla!

Dekorace z těstovin jsou jednoduché a relativně levné dekorace restaurací. FOTO: Těstovinová víla Foto: Dekorace z těstovin jsou jednoduché a relativně levné dekorace restaurací. FOTO: Těstovinová vílaFoto: All

Patří vaše kamarádka k těm, které nejvíc potěší čokoláda nebo návštěva restaurace? Máme pro vás pár tipů, jak vaši oblíbenou gurmánku potěšit a přitom neslevit ze své originality. Šiškám salámu a bonboniérám odzvonilo – teď letí těstovinové dekorace!

Pokaždé řešíte ten stejný problém – co dát vaší kamarádce, když nad jakýmkoli „holčičím“ dárkem ohrnuje nos a říká, že ho nepotřebuje? Sestavili jsme pro vás několik nápadů, jak potěšit vaši gurmánskou kamarádku originálním dárkem, který v krajní nouzi může i sníst.

Těstovinový věnec: ozvláštní i moderní interiér

Říkáte si možná, že vaše kamarádka ještě není tak stará, abyste pro ni sháněla věnec. Jenže těstovinové věnce, které seženete na internetu, vás překvapí tím, jak hezky se v nejrůznějších interiérech vyjímají.

těstovinová víla

Dekorace z těstovin jsou originálním dárkem pro vaši kamarádku. FOTO: Těstovinová víla

Nejlépe vyniknou v rustikálně laděné kuchyni, dokonce ani ve zcela moderní a minimalistické kuchyni ale nebudou vypadat špatně. Chcete být extrémně vtipná? Ovažte věnec mašlí a pomocí těstovinových kolínek na něj připište slovo „Vzpomínáme“.

Těstovinový rámeček s vaší společnou fotkou

těstovinová víla

Fotky jsou jedna z mála věcí, které potěší opravdu každého. Vaše kamarádka z ní bude určitě nadšená, ale jak oživit obyčejný rámeček z obchodu? Zkuste vyrobit nebo za pár korun koupit těstovinami polepený rámeček – z šikovných rukou profíka vypadá opravu krásně a oživí každou ložnici nebo pracovnu. Nejlépe vypadá, když jsou použity barevné těstoviny různých tvarů.

Těstovinové dekorace ve skle? Můžete je i sníst

Pokud nechcete, aby si vaše drahá přítelkyně vylámala zuby, usnadněte jí konzumaci darovaných těstovin a vyrobte jí jedlou dekoraci. Kupte si pěknou skleněnou nádobu s víčkem a k tomu barevné druhy těstovin.

těstovinová víla
Těstovinové dekorace se nejlépe hodí do rustikálních interiérů. FOTO: Těstovinová víla

Seženete je ve specializovaných obchodech nebo na internetu, ale pozor – hledejte takové těstoviny, které nejsou jen obarvené, ale doopravdy ochucené nejrůznějšími surovinami. Ty potom po vrstvách nasypte do sklenice. Vznikne krásná duhová výzdoba, kterou navíc velmi snadno přetvoříte ve vynikající oběd.

Ochucené těstoviny = sázka na jistotu

Nejste tak odvážná a bojíte se, že vám vaše navýsost praktická přítelkyně omlátí těstovinové dekorace o hlavu? Kupte ji prostě „jen“ kvalitní ochucené těstoviny – sklidíte nevídaný úspěch. Ujíždí vaše kamarádka na čokoládě? Kupte jí čoko těstoviny!

těstovinová víla

Těstovinový věnec je nápaditá alternativa k ohraným stolním dekoracím. FOTO: Těstovinová víla

Ochucené těstoviny se konečně začínají prosazovat i na českém trhu a seženete je nejlépe na internetu. Důležité je jít v tomto případě po kvalitních značkách – hledejte slova jako Maestrini nebo Dobšické těstoviny. Jde o českou firmu s dlouhou tradicí a hlavně nešizenou výrobou.

Ochucené těstoviny Maestrini

I když se názvem zdají být italské, jde o ryze české těstoviny ze Znojma. Vyrábí je společnost Dobšické těstoviny, která vyrábí kvalitní těstoviny už od roku 1993. V jejich nabídce najdete nejen vynikající ochucené těstoviny, ale i těstoviny nejrůznější tvarů.

Kdo je Těstovinová víla?

Jestli vás láká koupit kamarádce, mamince anebo prostě sobě pěknou těstovinovou dekoraci, radíme zabrousit na stránky Těstovinová víla. Jde o portál Renaty Žilkové, která výrobu těstovinových dekorací dovedla k dokonalosti. Najdete tady všechny zmiňované druhy těstovinových dekorací, které vám navíc domů přijdou v přírodním dárkovém balení.

Můžete si tu nechat vyrobit dekoraci přesně na míru – celý sortiment je totiž vyráběn ručně. Těstovinová víla se ale může stát i z vás! Co takhle vyrobit vaší kamarádce náušnice z neobvykle tvarovaných těstovin? Fantazii se meze nekladou!

Čtěte dále:

Jídlo je vášeň! Inspirujte se v dalších článcích od Gurmána na cestách!

Oživte interiér své restaurace: Vsaďte na dekorace z těstovin

Ochucené těstoviny: I neschopný manžel uvaří dětem oběd

 

Autor:  Viola Kratochvílová a Těstovinová víla

Aktuálně na Prima vaření

Na konci světa - severozápadní kraje Francie jsou drsné a přitom krásné. Foto:
Rozeklané útesy na západě Bretaně, nekonečné pláže Normandie a úžasná gastronomie – to jsou hlavní lákadla těchto kouzelných regionů Francie. V malebných přímořských restauracích tu ochutnáte mořské plody, úžasné domácí zákusky či muškátové víno a cider. A jak Bretaň objevovat? Ze sedla bicyklu!
Služba Mixturam přináší na trh vitamínů a doplňků stravy možnost namíchat si vlastní doplněk na míru Foto:
Stavíme si kolo na míru podle typu jízdy, mícháme si obsah müsli podle toho, co nám chutná. Tak proč neudělat i něco pro své zdraví a umíchat si dle vlastního výběru doplněk stravy obsahující třeba výtažek z echinacey, čekanky a rakytníku? Ano, i toto už je dnes možné, čtěte dále.
Gurmán na cestách - Sushitime - Obrázek 1 Foto:
Čekáte návštěvu a lámete si hlavu nad tím, jaké pohoštění připravit? Chcete něco opravdu speciálního? Inspirujte se a vyzkoušejte sushi! V následujícím článku se dozvíte, kde se vzalo, jak si ho můžete jednoduše připravit doma, i kde hledat dobré sushi v Praze.
Smažená tuňáková sushi rolka, salátek z mořských řas (Corinthia Hotel, Rickshaw) FOTO: PFF Foto:
Nudí vás všudypřítomné kuřecí s broskví? Ochutnejte něco lepšího! V květnu začíná Prague Food Festival, kde špičkoví kuchaři z TOP restaurací představí své delikatesy. Královskou zahradu Pražského hradu zaplní vybrané lahůdky a pod taktovkou šéfkuchařů se můžete zúčastnit i unikátních kurzů vaření!
Kuchyň na míru není luxus, její přednosti ocení úplně každý. FOTO: Stylishrooms Foto:
Po dlouhém pátrání najdete řezníka s dobrým masem, ale vše nakonec zhatí nedokonalost vlastní kuchyně. Ať už jde o kluzkou podlahu nebo špatně rozestavený nábytek, zkuste předejít všem potížím, které mohou ohrozit slastné „hmmm“ při každém soustu.

reklama