reklama

Jak se zahřát? Alkohol nepomáhá, zkuste horké nápoje se skořicí

Na dlouhé zimní večery se alkohol nehodí. Zahřejou vás spíš horké nápoje. FOTO: JPLUS s.r.o. Foto: Na dlouhé zimní večery se alkohol nehodí. Zahřejou vás spíš horké nápoje. FOTO: JPLUS s.r.o.Foto: www.iprima.cz

Do čaje rum? Jestli se chcete zahřát a vyzrát na přicházející podzim, na alkohol zapomeňte – způsobí totiž pravý opak. Daleko lépe fungují horké nápoje jako je Horká hruška® nebo Horké jablko® řady HOT APPLE s blahodárnou skořicí. Podívejte se na přehled horkých nápojů, které vás doopravdy zahřejí

Podzimní procházky barevnou krajinou mnozí rádi doprovázejí svařeným vínem v termosce nebo grogem u stánků. Jenže právě alkohol vás zahřeje jen na velmi krátkou dobu – způsobí totiž rozšíření cév, takže se krev pod kůží rychleji ochlazuje. Pokud se chcete opravdu zahřát, je ideální zvolit horké nápoje bez alkoholu, které budou ideálně ochuceny skořicí. To je totiž spolehlivý zabiják studených rukou.

Já nedám dopustit na Horkou hrušku – doma si tak vykouzlím příjemnou atmosféru a senzačně se zahřeju,“ shodují se lidé v diskusních skupinách na internetu. Právě horké nápoje z řady HOT APPLE před 15 lety dorazily jako první na český trh a rychle si získaly na oblibě. Mezi výrobky původem z Kanady najdete klasické Horké jablko® a Horkou hrušku®, můžete ale ochutnat i Horkou brusinku®, Horký javor® nebo unikátní Chai čaj – tradiční indický čaj se skořicí a mlékem. Podívejte se na přehled horkých nápojů, které vás na podzim zahřejí!

Horké jablko®: Klasická chuť, kterou Češi milují přes 10 let

Horké jablko® – instantní, ale přece poctivý horký nápoj, který se vyrábí v zemi svého původu, v Kanadě. Už více než 15 let figuruje na nápojovém lístku mnoha českých restaurací, ale vychutnat si ho můžete i doma. Nápoj Horké jablko® obsahuje výtažek z jablek a skořici, která je malým všelékem na nejrůznější neduhy, zahřeje vás a je i přírodním afrodiziakem! Originální výrobky z Kanady poznáte podle loga Lynch Foods - do Čech je dováží společnost JPLUS s.r.o., která na svém Facebooku často pořádá různé akce a výhodné slevy pro milovníky horkých nápojů.

A co čaj? V zimě zahřeje, ale ne nadlouho

V zimě čaje vypijeme mnohem více, než v létě. Přitom mnohé typy čaje se hodí spíš pro osvěžení a zchlazení, a to i když se pijí horké. Tak například zelený čaj je podle čínské medicíny chladivý a navíc je silně močopudný, což vám na pocitu tepla nepřidá. Černý čaj je v zimě i v létě nutné pít jen střídmě – odvodňuje totiž organismus. Naopak dobře se pro zahřátí hodí červený čaj puerh, roibos, lapacho, maté nebo čaje s šípky, měsíčkem, malinami a černým rybízem.

Horký javor®: Originální chuť z Kanady

O něco méně známý je horký nápoj ze vzácného javorového sirupu. Horký javor® je ryze kanadskou záležitostí, protože se vyrábí z pravého javorového sirupu, získaného z mízy kanadských javorů. Jen po tři týdny v roce je možné z javorů mízu získávat a na přípravu 1l sirupu je potřeba 47l javorové šťávy. Originální nápoj Horký javor® v sobě obsahuje výtažek z javorového sirupu a svou chutí patří k tomu nejlepšímu, co v nabídce horkých nápojů můžete ochutnat.

Brusinka proti zánětům, hruška proti srdečním potížím

Stejně jako ostatní horké nápoje řady HOT APPLE ani Horká brusinka® a Horká hruška® neobsahují žádná umělá aromata ani barviva. Svou jedinečnou chuť získávají z výtažků z brusinek nebo hrušek, doplněného směsí aromatického koření. Brusinky obsahují řadu vitamínů a minerálů a jsou proto spolehlivým partnerem při boji proti zánětům močových cest. Hrušky zase obsahují vysoký podíl vlákniny, draslíku a stopových prvků, a proto pomáhají při poruchách srdeční činnosti a zažívacích potížích.

Zahřejte se horkou čokoládou. Je to afrodiziakum!

Pokud chcete po večerech trochu povzbudit, zkuste si udělat horkou čokoládu. Tenhle starý nápoj, který se do Evropy dostal od amerických indiánů, je totiž nejen zahřívací, ale i povzbuzující. Jeho rozmach v Evropě tak souvisel právě s tím, že horká čokoláda má zřejmé afrodiziakální účinky. Na našem trhu najdete celou řadu horkých čokolád, pokud ale hledáte opravdu kvalitu, vyzkoušejte italskou hustou čokoládu od firmy Univerciok. Můžete si také zkusit horkou čokoládu připravit doma.

Postup
Kupte si dobrou čokoládu a nalámejte ji na kousky do mléka se smetanou. Zvolna ohřívejte, dokud se čokoláda nerozpustí, a pak přidejte špetku skořice a cukr a nechte přijít varem. Čokoládu našlehejte metličkou a ozdobte kopečkem šlehačky.

Pamatujete na čaj s mlékem? Lepší variantou je Chai čaj

Pamatujete si na snídaně ve školce a na čaj s mlékem? Pokud vám ho znechutili, je na čase zjistit pravdu – opravdový chai – tedy čaj, mléko a směs koření – je totiž velmi dobrá věc, zvlášť na dlouhé zimní večery. Přestože ho máme spojený především s Anglií, pochází tahle kombinace z Indie. Právě tady se totiž každý den pije chai – černý indický čaj s mlékem a aromatickým kořením jako je hřebíček, kardamon a skořice.

Můžete si zkusit chai připravit doma anebo ochutnat instantní Chai čaj, který kromě skořice a hřebíčku obsahuje také zázvor, ideální zbraň proti zimě. Chai čaj se zázvorem stimuluje krevní oběh, zahřívá a díky hřebíčku pomáhá při celkové slabosti.

Čtěte dále:

Jídlo je vášeň! Inspirujte se v dalších článcích od Gurmána na cestách!

 

Autor: Viola Kratochvílová a JPlus, s.r.o.

Aktuálně na Prima vaření

Na konci světa - severozápadní kraje Francie jsou drsné a přitom krásné. Foto:
Rozeklané útesy na západě Bretaně, nekonečné pláže Normandie a úžasná gastronomie – to jsou hlavní lákadla těchto kouzelných regionů Francie. V malebných přímořských restauracích tu ochutnáte mořské plody, úžasné domácí zákusky či muškátové víno a cider. A jak Bretaň objevovat? Ze sedla bicyklu!
Služba Mixturam přináší na trh vitamínů a doplňků stravy možnost namíchat si vlastní doplněk na míru Foto:
Stavíme si kolo na míru podle typu jízdy, mícháme si obsah müsli podle toho, co nám chutná. Tak proč neudělat i něco pro své zdraví a umíchat si dle vlastního výběru doplněk stravy obsahující třeba výtažek z echinacey, čekanky a rakytníku? Ano, i toto už je dnes možné, čtěte dále.
Gurmán na cestách - Sushitime - Obrázek 1 Foto:
Čekáte návštěvu a lámete si hlavu nad tím, jaké pohoštění připravit? Chcete něco opravdu speciálního? Inspirujte se a vyzkoušejte sushi! V následujícím článku se dozvíte, kde se vzalo, jak si ho můžete jednoduše připravit doma, i kde hledat dobré sushi v Praze.
Smažená tuňáková sushi rolka, salátek z mořských řas (Corinthia Hotel, Rickshaw) FOTO: PFF Foto:
Nudí vás všudypřítomné kuřecí s broskví? Ochutnejte něco lepšího! V květnu začíná Prague Food Festival, kde špičkoví kuchaři z TOP restaurací představí své delikatesy. Královskou zahradu Pražského hradu zaplní vybrané lahůdky a pod taktovkou šéfkuchařů se můžete zúčastnit i unikátních kurzů vaření!
Kuchyň na míru není luxus, její přednosti ocení úplně každý. FOTO: Stylishrooms Foto:
Po dlouhém pátrání najdete řezníka s dobrým masem, ale vše nakonec zhatí nedokonalost vlastní kuchyně. Ať už jde o kluzkou podlahu nebo špatně rozestavený nábytek, zkuste předejít všem potížím, které mohou ohrozit slastné „hmmm“ při každém soustu.

reklama