reklama

Jídlo od Pohlreicha? Vyražte na Prague Food Festival!

Prague Food Festival letos vypukne už 25. května. FOTO: Prague Food Festival Foto: Prague Food Festival letos vypukne už 25. května. FOTO: Prague Food FestivalFoto: All

Ochutnejte speciality nejlepších pražských restaurací a slavných šéfkuchařů! Už 25. května vypukne Prague Food Festival, podle mnohých gastronomická událost roku. Vonět tu budou pokrmy z exotiky a bio potraviny a pod dohledem profesionálů z celého světa se zúčastníte řízených degustací a workshopů.

Mysli globálně, papej lokálně! To je letošní motto Prague Food Festivalu, který od 25. do 27. května zaplní prostory Královské zahrady Pražského hradu. Organizátoři slibují nejbohatší program v historii festivalu – přijedou slavní šéfkuchaři z celého světa, objeví se tu české celebrity a hlavně se tu tři dny budou ochutnávat ta nejlepší jídla z nejlepších pražských restaurací.

Na co se těšit? Připravte si chuťové buňky!

Delikatesy ze všech koutů planety na Pražském hradě – na ochutnání tu budou žabí stehýnka, smažený hmyz, ravioli z ananasu nebo třeba ujgurské koření. Bohatá nabídka zahrnuje speciality staročeské, orientální, asijské i francouzské, vegetariánské i bio. Skvělé jídlo bude možné zapít luxusním vínem, neobvyklými druhy piva nebo fresh džusy.

Unikátní gastronomické zvláštnosti

 • brouci a hmyz na slano i na sladko
 • experimentální laboratoř, techno-emocionální menu, jídlo kosmonautů
 • vzácné francouzské lanýže
 • Marylandské krabí dortíky z USA
 • alkoholická zmrzlina s hruškovicí
 • plněné kachní žaludky a žabí stehýnka

V 50 gastronomických stáncích a 3 velkokapacitních degustačních stanech se představí ti nejlepší z nejlepších. Svoje speciality tu budou podávat šéfkuchaři předních pražských restaurací, mezi kterými nebude chybět ani TOP 10 z Maurerova výběru Grand Restaurant 2012. Sbíhat sliny se vám tak budou už při pohledu na pokrmy restaurací Radisson Blu, Alcron nebo Terasa U Zlaté studně.

Prague Food Festival: Nenechte si ujít

 • fine dining – degustační menu z lokálních surovin s víny ze světových vinných oblastí
 • workshop Olivové variace – španělský šéfkuchař Enriquo Sánchez předvede, jak kreativně a stokrát jinak lze využít perlu španělské kuchyně – olivy
 • řízené degustace vína – s vítězem mnoha sommelierských soutěží Ivo Dvořákem
 • párování piva s jídlem – s Václavem Berkou, sládkem Plzeňského Prazdroje
 • gastro hvězdy – Riccardo Lucque, Zdeněk Pohlreich, Filip Sajler

Vstupenky na Prague Food Festival

Předprodej vstupenek začal 1.4. 2012 na www.praguefoodfestival.cz a pokud si v něm koupíte vstupenku, vyjde vás to levněji. V ceně každé vstupenky je 250 Kč balíček 10 Grandů na základní ochutnávku. Prvních 3000 lidí z předprodeje získá navíc publikaci Maurerův výběr Grand Bar 2012 nebo Grand Restaurant 2012.

 • 400 Kč v předprodeji  
 • 450 Kč na místě 

Opravdu nabitý program: gastro workshopy i dietologové

V rámci festivalu bude možná ochutnat prvotřídní bio potraviny, zúčastnit se gastronomických workshopů a nejrůznějších soutěží. Setkáte se s předními šéfkuchaři, sommeliéry, výživovými specialisty, k jídlu vám budou hrát kubánské či neapolské kapely a na barech budou probíhat Happy Hours nebo minikurzy salzy.

Čtěte dále:

Jídlo je vášeň! Inspirujte se v dalších článcích od Gurmána na cestách!

 

Autor: Viola Kratochvílová a Prague Food Festival

Aktuálně na Prima vaření

Na konci světa - severozápadní kraje Francie jsou drsné a přitom krásné. Foto:
Rozeklané útesy na západě Bretaně, nekonečné pláže Normandie a úžasná gastronomie – to jsou hlavní lákadla těchto kouzelných regionů Francie. V malebných přímořských restauracích tu ochutnáte mořské plody, úžasné domácí zákusky či muškátové víno a cider. A jak Bretaň objevovat? Ze sedla bicyklu!
Služba Mixturam přináší na trh vitamínů a doplňků stravy možnost namíchat si vlastní doplněk na míru Foto:
Stavíme si kolo na míru podle typu jízdy, mícháme si obsah müsli podle toho, co nám chutná. Tak proč neudělat i něco pro své zdraví a umíchat si dle vlastního výběru doplněk stravy obsahující třeba výtažek z echinacey, čekanky a rakytníku? Ano, i toto už je dnes možné, čtěte dále.
Gurmán na cestách - Sushitime - Obrázek 1 Foto:
Čekáte návštěvu a lámete si hlavu nad tím, jaké pohoštění připravit? Chcete něco opravdu speciálního? Inspirujte se a vyzkoušejte sushi! V následujícím článku se dozvíte, kde se vzalo, jak si ho můžete jednoduše připravit doma, i kde hledat dobré sushi v Praze.
Smažená tuňáková sushi rolka, salátek z mořských řas (Corinthia Hotel, Rickshaw) FOTO: PFF Foto:
Nudí vás všudypřítomné kuřecí s broskví? Ochutnejte něco lepšího! V květnu začíná Prague Food Festival, kde špičkoví kuchaři z TOP restaurací představí své delikatesy. Královskou zahradu Pražského hradu zaplní vybrané lahůdky a pod taktovkou šéfkuchařů se můžete zúčastnit i unikátních kurzů vaření!
Kuchyň na míru není luxus, její přednosti ocení úplně každý. FOTO: Stylishrooms Foto:
Po dlouhém pátrání najdete řezníka s dobrým masem, ale vše nakonec zhatí nedokonalost vlastní kuchyně. Ať už jde o kluzkou podlahu nebo špatně rozestavený nábytek, zkuste předejít všem potížím, které mohou ohrozit slastné „hmmm“ při každém soustu.

reklama