reklama

Kam s dětmi o víkendu? Vemte je na rodinný brunch!

Na velikonočním brunchi se děti naučí malovat vajíčka. FOTO: Corinthia Hotel Foto: Na velikonočním brunchi se děti naučí malovat vajíčka. FOTO: Corinthia HotelFoto: All

Jasně, děti jsou super, ale kde pořád brát inspiraci na víkendovou zábavu? A jak najít aktivitu, při které se děti vyřádí a rodiče odpočinou? Máme pro vás tip – dopřejte si rodinný brunch, při kterém se dobře najíte a děti se vyřádí při nejrůznějších hrách, soutěžích nebo v dětské škole vaření.

V pražském hotelu Corinthia, který se nepřehlédnutelně třpytí na vyšehradském horizontu, se nějaké zajímavé gurmánské akce pořádají pořád. A momentálně nejlákavější je asi zdejší nabídka tematických brunchů – akce jsou totiž pořádány jako rodinné, takže když se na ně vypravíte s dětmi, bude stačit je jednoduše vypustit a pak už si jen užívat skvělého jídla, vína a příjemné atmosféry luxusního hotelu. A co je to ten brunch? Něco mezi snídaní a obědem, zkratka ze slov breakfast (snídaně) a lunch (oběd).

A co děti? Mají si kde hrát?

Děti se zabaví bez problémů. „Brunche pořádáme vždy v nějakém stylu – takže když přijdete například na brunch hokejový, děti si budou moct vyzkoušet střílení na branku. Na velikonočním brunchi se zase budou učit malovat vajíčka, v případě brunche s klaunem vystoupí klaun s balónky, “ říká marketing managerka hotelu Jana Sosa. Navíc tu je vždy k dispozici dětský koutek vybavený nejrůznějšími hračkami, nintendo anebo plazma, na které běží pohádky. Po celou dobu brunche se o děti starají profesionální hostesky, takže rodiče si můžou opravdu oddychnout.

Corinthia hotel

Pro děti je na tematických brunchích připraveno plno aktivit. FOTO: Corinthia Hotel

Brunche probíhají ve vybraných termínech vždy v neděli od 12 do 15 hodin v restauraci Let’s Eat v hotelu Corinthia v Praze. A kromě zábavy pro děti se tématu brunche vždy přizpůsobuje i jídlo. Těšit se tak můžete třeba na strašidelné tvary dezertů na halloweenském brunchi, zajímavě nakombinované menu menu na vánočním brunchi nebo barevné dobroty na brunchi s klaunem. Spolu s jídlem se mění i oblečení hostesek a celkové dekorace interiéru, takže žádný brunch není stejný.

Rodinné brunche v Corinthia Hotelu

Vyrazte i s dětmi na tematický rodinný brunch. Pochutnáte si na skvělém jídle a užijete si zábavy v krásném prostředí hotelu Corinthia v Praze. Brunche se pořádají v těchto termínech vždy od 12-15 hod.

Corinthia hotel

 • 24. 2. Hokejový rodinný brunch
 • 20. 10. Rodinný brunch s klaunem
 • 3. 11. Halloween brunch
 • 8. 12. Mikulášský brunch
 • 31. 3. Velikonoční brunch
 • 26. 12. Vánoční brunch

V hotelu Corinthia se nějaká zajímavá akce koná skoro pořád. Psali jsme třeba o lekcích vaření s nejlepšími českými šéfkuchaři anebo o Invazi humrů, akci s humřími specialitami.

Corinthia hotel

Na brunchi s tématem hokeje se děti naučí střílet góly. FOTO: Corinthia Hotel

3 hodiny dobrot a labužnických specialit

Kromě slibovaného odpočinku je tradičně největším lákadlem zdejší vyhlášená kuchyně. Široká nabídka vynikajících pokrmů z bufetového stolu včetně nejoblíbenějších dětských pokrmů je vám k dispozici v neomezeném množství. Kuchaři navíc některé pokrmy jako třeba steaky nebo lososa připravují přímo před vašimi zraky.

Co jsem měl dnes k obědu aneb BRUNCH MENU

Co konkrétně můžete během brunche ochutnat a jaké různé druhy jídel tu budou? Menu brunche je opravdu široké – k dispozici bude bohatý salátový bar včetně doplňků a dresinků, velký výběr sezónních předkrmů včetně prosciutto šunky, nářezů, sýrových mis, caprese, vitello tonato, roastbeef apod. Dále již zmiňovaný sushi bar, ale také Grill life – nabídka masa od kuřecích prsíček, přes hovězí flank, klobásy, filety lososa až po vepřovou krkovici.

Corinthia hotel

Děti si hrají, dospělí odpočívají a povídají si. Prostě ideální neděle. FOTO: Corinthia Hotel

Na co se těšit při brunchi?

 • Sushi station – ochutnáte profesionálně připravené a zaručeně čerstvé sushi
 • tombola – můžete vyhrát zajímavé ceny
 • kapela – živé vystoupení kapely Vám zvedne náladu a možná si i zatančíte
 • neomezená konzumace nealkoholických nápojů, vína a piva
 • nejrůznější aktivity pro děti – malování na obličej či dětská školička vaření, kde si děti upečou vlastní pizzu

Na trochu netradiční notu zahraje „Wok life“ – čerstvé krevety nebo curry s jasmínovou rýží, k ochutnání bude také mořská cataplana. Pro milovníky české klasiky je vždy nabízena hovězí svíčková s knedlíky nebo pečená kachna se zelím. Samotný dětský koutek je pak také plný dobrot – od rybích prstů a mini řízečků až po variace dezertů nebo úžasnou čokoládovou fontánu.

Neděle, jak má být. Bez stresu a vyváření

Pokud vás k návštěvě nepřemluví ani „naživo“ flambované banány nebo to, že dětem je tu „obětována“ prakticky třetina restaurace, prostě si jen představte tu neděli… Ráno v klidu vstanete a místo vyvařování se s celou rodinou vydáte si odpočinout, pobavit se a skvěle se najíst. No? Tak co teď?

Čtěte dále:

Jídlo je vášeň! Inspirujte se v dalších článcích od Gurmána na cestách!

Kam na nejlepší dorty v Praze? Pod orloj!

Štíhlé nudle v Bille. Konečně!

 

Autor:  Viola Kratochvílová a Corinthia Hotel Prague

Aktuálně na Prima vaření

Na konci světa - severozápadní kraje Francie jsou drsné a přitom krásné. Foto:
Rozeklané útesy na západě Bretaně, nekonečné pláže Normandie a úžasná gastronomie – to jsou hlavní lákadla těchto kouzelných regionů Francie. V malebných přímořských restauracích tu ochutnáte mořské plody, úžasné domácí zákusky či muškátové víno a cider. A jak Bretaň objevovat? Ze sedla bicyklu!
Služba Mixturam přináší na trh vitamínů a doplňků stravy možnost namíchat si vlastní doplněk na míru Foto:
Stavíme si kolo na míru podle typu jízdy, mícháme si obsah müsli podle toho, co nám chutná. Tak proč neudělat i něco pro své zdraví a umíchat si dle vlastního výběru doplněk stravy obsahující třeba výtažek z echinacey, čekanky a rakytníku? Ano, i toto už je dnes možné, čtěte dále.
Gurmán na cestách - Sushitime - Obrázek 1 Foto:
Čekáte návštěvu a lámete si hlavu nad tím, jaké pohoštění připravit? Chcete něco opravdu speciálního? Inspirujte se a vyzkoušejte sushi! V následujícím článku se dozvíte, kde se vzalo, jak si ho můžete jednoduše připravit doma, i kde hledat dobré sushi v Praze.
Smažená tuňáková sushi rolka, salátek z mořských řas (Corinthia Hotel, Rickshaw) FOTO: PFF Foto:
Nudí vás všudypřítomné kuřecí s broskví? Ochutnejte něco lepšího! V květnu začíná Prague Food Festival, kde špičkoví kuchaři z TOP restaurací představí své delikatesy. Královskou zahradu Pražského hradu zaplní vybrané lahůdky a pod taktovkou šéfkuchařů se můžete zúčastnit i unikátních kurzů vaření!
Kuchyň na míru není luxus, její přednosti ocení úplně každý. FOTO: Stylishrooms Foto:
Po dlouhém pátrání najdete řezníka s dobrým masem, ale vše nakonec zhatí nedokonalost vlastní kuchyně. Ať už jde o kluzkou podlahu nebo špatně rozestavený nábytek, zkuste předejít všem potížím, které mohou ohrozit slastné „hmmm“ při každém soustu.

reklama