reklama

Kam za skvělým jídlem? Známe ty nejlepší hotelové restaurace u nás!

Restaurant Koppernik v Praze patří k nejlepším hotelovým restauracím, FOTO: Orea Hotels Foto: Restaurant Koppernik v Praze patří k nejlepším hotelovým restauracím, FOTO: Orea HotelsFoto: All

Jít se najíst do hotelu? V Česku přetrvává pocit, že hotelové restaurace jsou drahé a slouží pouze hostům hotelu. Jenže to už dávno neplatí. Manažeři několika českých hotelů se rozhodli jednat: Zaměstnali vyhlášené šéfkuchaře, nakoupili prvotřídní suroviny a vyhlásili frontální útok skvělým jídlem.

„Fenomén kvalitních hotelových restaurací je v Čechách poměrně mladá záležitost,“ říká šéfkuchař pražského hotelu, zatímco ruch jeho kuchyně začíná sílit v objednávkách poledních menu. Jeho podnik patří k několika českým hotelovým restaurantům, které se rozhodly zaútočit perfektními službami a jídlem, o kterém si lidé ještě dlouho po večeři vyprávějí. Zatím jich v Čechách moc není, o to větší je o zdejší stoly zájem.

Dobrý kuchař je nejlepší investice

Základem úspěchu jsou kvalitní ingredience, tradiční receptury a zkušení, pro věc zapálení kuchaři. Do řady hotelových restaurací si tak dnes lze zajít už nejen na poctivé české hotovky v době oběda, ale i večer na zážitkovou gastronomii a degustaci výtvorů špičkových odborníků. A polední menu už častokrát najdete i vyvěšené na internetu.

Kam v Brně za dobrým jídlem

  • Restaurant Panorama – Hotel Santon – mezinárodní kuchyně a speciality na grilu
  • Restaurant a la carte – Hotel Voroněž I – středomořská kuchyně s kvalitními víny
  • Restaurace Pálava – Hotel Voroněž II – mezinárodní jídla kuchaře Milana Baťi

A co vám naservírují v Itálii? To se dozvíte v pikantním článku Někdo to rád ostré!

Z práce na oběd do hotelu? Jde to!

 „V Čechách se soustředíme na českou klasiku, kterou si málokdo uvaří sám,“ vysvětluje kuchař z hotelové restaurace, která se specializuje na tradiční krkonošskou kuchyni. Na rozdíl od zbytku Evropy, Češi v restauracích nehledají pouze cizokrajné speciality, ale i poctivou, na přípravu náročnou českou kuchyni.

Při výběru kvalitní hotelové restaurace tak více než jindy platí, že šéfkuchař je základ. Udělat si z náhodného kolemjdoucího stálého hosta stojí úsilí, na stůl mu proto nesmí přijít špatné jídlo z polotovarů a dochucené chemií. „Chceme, aby se lidé naučili chodit na oběd z práce k nám do restaurace,“ nezastírá hotelový manažer. Sází na to, že lidé dají přednost kvalitnímu obědu před nezdravým fast foodem.

Zážitková gastronomie? Povečeřte s teologem!

V některých hotelových restauracích zkoušejí tzv. zážitkovou gastronomii. Můžete tak třeba povečeřet s teologem nebo přijít ochutnat něco z netradiční světové kuchyně. Pořádají se také různé gastronomické akce, kdy za výhodnou cenu okusíte skvosty moderního kuchařského umění.

Takže jestli každý den chodíte kolem záhadné hotelové restaurace, rozhodně by stálo za to ji zase vyzkoušet. Možná tam právě dneska podávají vaše oblíbené speciality.

Čtěte dále:

Přečtěte si další zajímavosti ze světových kuchyní:

 

Autor: Viola Kratochvílová

Aktuálně na Prima vaření

Na konci světa - severozápadní kraje Francie jsou drsné a přitom krásné. Foto:
Rozeklané útesy na západě Bretaně, nekonečné pláže Normandie a úžasná gastronomie – to jsou hlavní lákadla těchto kouzelných regionů Francie. V malebných přímořských restauracích tu ochutnáte mořské plody, úžasné domácí zákusky či muškátové víno a cider. A jak Bretaň objevovat? Ze sedla bicyklu!
Služba Mixturam přináší na trh vitamínů a doplňků stravy možnost namíchat si vlastní doplněk na míru Foto:
Stavíme si kolo na míru podle typu jízdy, mícháme si obsah müsli podle toho, co nám chutná. Tak proč neudělat i něco pro své zdraví a umíchat si dle vlastního výběru doplněk stravy obsahující třeba výtažek z echinacey, čekanky a rakytníku? Ano, i toto už je dnes možné, čtěte dále.
Gurmán na cestách - Sushitime - Obrázek 1 Foto:
Čekáte návštěvu a lámete si hlavu nad tím, jaké pohoštění připravit? Chcete něco opravdu speciálního? Inspirujte se a vyzkoušejte sushi! V následujícím článku se dozvíte, kde se vzalo, jak si ho můžete jednoduše připravit doma, i kde hledat dobré sushi v Praze.
Smažená tuňáková sushi rolka, salátek z mořských řas (Corinthia Hotel, Rickshaw) FOTO: PFF Foto:
Nudí vás všudypřítomné kuřecí s broskví? Ochutnejte něco lepšího! V květnu začíná Prague Food Festival, kde špičkoví kuchaři z TOP restaurací představí své delikatesy. Královskou zahradu Pražského hradu zaplní vybrané lahůdky a pod taktovkou šéfkuchařů se můžete zúčastnit i unikátních kurzů vaření!
Kuchyň na míru není luxus, její přednosti ocení úplně každý. FOTO: Stylishrooms Foto:
Po dlouhém pátrání najdete řezníka s dobrým masem, ale vše nakonec zhatí nedokonalost vlastní kuchyně. Ať už jde o kluzkou podlahu nebo špatně rozestavený nábytek, zkuste předejít všem potížím, které mohou ohrozit slastné „hmmm“ při každém soustu.

reklama